Skocz do zawartości

PINTA warzy !


mareks

Rekomendowane odpowiedzi

PINTA warzy !

 

28 marca 2011 roku wystartował projekt PINTA. Na pierwszy ogień wypuszczamy American India Pale Ale. Warzymy dziś od szóstej rano. Zatarliśmy już pierwszą warkę, za chwilę do kotła powędruje niemała ilość Simcoe, Amarillo a do whirlpoola Cascade i Citra. Cała akcja trwa w zaprzyjaźnionym browarze na Jurze.

 

Projekt PINTA jest po to, żeby w Polsce powstawały piwa niezwykłe. Pinta to Grzesiek Zwierzyna i Marek Semla. Pomaga nam Ziemek Fałat (receptury). Bezpośrednią Inspiracją jest duński Mikkeler - to piwowarzy domowi, którzy z powodzeniem wynajmują komercyjne browary do warzenia najbardziej szalonych piw. W Polsce też tak można! Nasze plany? Piwa dostępne w butelkach i w kilku miejscach z beczki. AIPA już się warzy, a do końca roku zaplanowaliśmy jeszcze 9 innych piw. Nie ma że się nie da!!!

 

No ale zawsze coś się może popieprzyć, więc życzcie nam powodzenia. Pozdrawiamy z miejsca akcji.

 

Kilka zdjęć z pierwszego warzenia.

http://www.browar.biz/galeria.php?id=1485

 

Cały wątek: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=965747#post965747

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Czy możecie napisać trochę informacji na ten temat (wiadomo finansowe to Wasza sprawa, ale fajnie byłoby znać przybliżone koszty). Chodzi mi o dystrybucję, koncesję (korzystacie z browarowej?), po prostu jak to wygląda od strony formalnej. No i oczywiście gdzie będzie można kupić Wasza piwo.

 

No tak, teraz dopiero zajrzałem na browar.biz i jest tam odpowiedź na kilka moich pytań.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe czy będą następne piwa, jeżeli tak to jakie ;) Na pewno coś tam już kombinują :beer:

Najbardziej ciekawy jestem AIPA i Dunkela (szkoda, że premiery nie rozpoczęli od tego pierwszego), Grodziskie ciut mniej, aczkolwiek na pewno zakupię :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Omercie premiera Czarnej Dziury ;) (czyli dunkel lagera) - może mnie żona podwiezie na degustację. A jak nie to się jutro wybiorę autobusem :beer:

To tzw. "prapremiera" :cool:

 

AIPA - PINTA Atak Chmielu powinna być w Omercie już w sobotę wieczorem.

To mój faworyt. Testowałem kilka razy podczas fermentacji, ostatnio wczoraj po rozlewie. Uważam, zę warto spróbowac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dla mnie wszystkie piwa beczkowe z PINTY były rewelacyjne, nie mogłem się od tego stoiska oderwać :) wielkie uznanie :(

No a wersja butelkowa z kiepskim gazem, powiem więcej, praktycznie bez, zostawiłem kolejną serię na leżakowanie, próba przed Żywcem, bo w Żywcu to już tylko lane będziem spijać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy piwa PINTY są już dostępne w sklepie monopolowym w Pogwizdowie :(

Jutro jadę....

Dori - łatwo ten sklep znaleźć?? Katowicka 15 - jakiś rząd sklepów/apteka - podobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy piwa PINTY są już dostępne w sklepie monopolowym w Pogwizdowie :beer:

Jutro jadę....

Dori - łatwo ten sklep znaleźć?? Katowicka 15 - jakiś rząd sklepów/apteka - podobno...

Znajdziesz bez problemu. Dojeżdżasz do centrum Pogwizdowa, dajesz w prawo i po lewej stronie masz zielony budynek z apteką, monopolowym, wielobranżowym.

 

To jeszcze przy okazji wspomnę, że nawet Gose w Pogwizdowie można dostać i oczywiście całą gama piw z regionalnych browarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a wersja butelkowa z kiepskim gazem' date=' powiem więcej, praktycznie bez, [b']zostawiłem kolejną serię na leżakowanie[/b], próba przed Żywcem, bo w Żywcu to już tylko lane będziem spijać ;)

czyli wszystkie 3 :beer:

Wszystkie 3 bo żadna nie była odpowiednio nagazowana, chyba że na takie trefne flaszki trafiłem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem "Czarną Dziurę" i A'la Grodziskie.

Oba dobre jednak nagazowanie "symboliczne".

"Atak chmielu" czeka na swoją kolejkę.

Pomimo tego, że jestem etykietowym konserwatystą i lubię etykiety pełne "historyzmu" - coś jak np etykiety z Raciborza, to etykiety Pinty są rewelacyjne ! :beer:

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piłem na WWP "Atak chmielu" i "a'la grodziskie" - oba z kija. O ile to pierwsze mi smakowało, to grodziszem byłem rozczarowany. W zasadzie zero "grodziskiego" aromatu, jedynie delikatna słodowość, do tego mętne i słabo nagazowane oraz nikła piana.

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.