Jump to content
Sign in to follow this  
mareks

PINTA warzy !

Recommended Posts

PINTA warzy !

28 marca 2011 roku wystartował projekt PINTA. Na pierwszy ogień wypuszczamy American India Pale Ale. Warzymy dziś od szóstej rano. Zatarliśmy już pierwszą warkę, za chwilę do kotła powędruje niemała ilość Simcoe, Amarillo a do whirlpoola Cascade i Citra. Cała akcja trwa w zaprzyjaźnionym browarze na Jurze.

Projekt PINTA jest po to, żeby w Polsce powstawały piwa niezwykłe. Pinta to Grzesiek Zwierzyna i Marek Semla. Pomaga nam Ziemek Fałat (receptury). Bezpośrednią Inspiracją jest duński Mikkeler - to piwowarzy domowi, którzy z powodzeniem wynajmują komercyjne browary do warzenia najbardziej szalonych piw. W Polsce też tak można! Nasze plany? Piwa dostępne w butelkach i w kilku miejscach z beczki. AIPA już się warzy, a do końca roku zaplanowaliśmy jeszcze 9 innych piw. Nie ma że się nie da!!!

No ale zawsze coś się może popieprzyć, więc życzcie nam powodzenia. Pozdrawiamy z miejsca akcji.

Kilka zdjęć z pierwszego warzenia.

http://www.browar.biz/galeria.php?id=1485

Cały wątek: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=965747#post965747

Wynająć browar na parę warek? W sumie żeby uwarzyć 100hl rocznie nie trzeba otwierać całego browaru, to może być jakiś pomysł... :)

Cześć.

Czyli projekt prowadzi Żywiec i Marcopolok?

Super. Czy możecie napisać trochę informacji na ten temat (wiadomo finansowe to Wasza sprawa, ale fajnie byłoby znać przybliżone koszty). Chodzi mi o dystrybucję, koncesję (korzystacie z browarowej?), po prostu jak to wygląda od strony formalnej. No i oczywiście gdzie będzie można kupić Wasza piwo.

No tak, teraz dopiero zajrzałem na browar.biz i jest tam odpowiedź na kilka moich pytań.

Edited by grzechu_k

Dziś w Omercie premiera Czarnej Dziury :cool: (czyli dunkel lagera) - może mnie żona podwiezie na degustację. A jak nie to się jutro wybiorę autobusem :beer:

Dziś w Omercie premiera Czarnej Dziury ;) (czyli dunkel lagera) - może mnie żona podwiezie na degustację. A jak nie to się jutro wybiorę autobusem :beer:

A autobusem na degustację czy z degustacji? :cool:

Ciekawe czy będą następne piwa, jeżeli tak to jakie ;) Na pewno coś tam już kombinują :beer:

Najbardziej ciekawy jestem AIPA i Dunkela (szkoda, że premiery nie rozpoczęli od tego pierwszego), Grodziskie ciut mniej, aczkolwiek na pewno zakupię :cool:

We Wrocku szybciej spróbujemy niż w Żywcu.

Fajnie. :cool: A gdyby tak ktoś z Warszawy lub okolic był we Wrocławiu i by mi przywiózł buteleczkę tego "Ataku", to ja byłbym bardzo "dźwięczny". :beer:

Dziś w Omercie premiera Czarnej Dziury ;) (czyli dunkel lagera) - może mnie żona podwiezie na degustację. A jak nie to się jutro wybiorę autobusem :beer:

To tzw. "prapremiera" :cool:

AIPA - PINTA Atak Chmielu powinna być w Omercie już w sobotę wieczorem.

To mój faworyt. Testowałem kilka razy podczas fermentacji, ostatnio wczoraj po rozlewie. Uważam, zę warto spróbowac :-)

Wszystkie trzy piwa PINTY są już dostępne w sklepie monopolowym w Pogwizdowie :(

Dla mnie wszystkie piwa beczkowe z PINTY były rewelacyjne, nie mogłem się od tego stoiska oderwać :( wielkie uznanie :(

Dla mnie wszystkie piwa beczkowe z PINTY były rewelacyjne, nie mogłem się od tego stoiska oderwać :) wielkie uznanie :(

No a wersja butelkowa z kiepskim gazem, powiem więcej, praktycznie bez, zostawiłem kolejną serię na leżakowanie, próba przed Żywcem, bo w Żywcu to już tylko lane będziem spijać :(

Wszystkie trzy piwa PINTY są już dostępne w sklepie monopolowym w Pogwizdowie :(

Jutro jadę....

Dori - łatwo ten sklep znaleźć?? Katowicka 15 - jakiś rząd sklepów/apteka - podobno...

Wszystkie trzy piwa PINTY są już dostępne w sklepie monopolowym w Pogwizdowie :beer:

Jutro jadę....

Dori - łatwo ten sklep znaleźć?? Katowicka 15 - jakiś rząd sklepów/apteka - podobno...

Znajdziesz bez problemu. Dojeżdżasz do centrum Pogwizdowa, dajesz w prawo i po lewej stronie masz zielony budynek z apteką, monopolowym, wielobranżowym.

To jeszcze przy okazji wspomnę, że nawet Gose w Pogwizdowie można dostać i oczywiście całą gama piw z regionalnych browarów ;)

No a wersja butelkowa z kiepskim gazem, powiem więcej, praktycznie bez, zostawiłem kolejną serię na leżakowanie, próba przed Żywcem, bo w Żywcu to już tylko lane będziem spijać ;)

czyli wszystkie 3 :beer:

No a wersja butelkowa z kiepskim gazem' date=' powiem więcej, praktycznie bez, [b']zostawiłem kolejną serię na leżakowanie[/b], próba przed Żywcem, bo w Żywcu to już tylko lane będziem spijać ;)

czyli wszystkie 3 :beer:

Wszystkie 3 bo żadna nie była odpowiednio nagazowana, chyba że na takie trefne flaszki trafiłem :rolleyes:

Piłem "Czarną Dziurę" i A'la Grodziskie.

Oba dobre jednak nagazowanie "symboliczne".

"Atak chmielu" czeka na swoją kolejkę.

Pomimo tego, że jestem etykietowym konserwatystą i lubię etykiety pełne "historyzmu" - coś jak np etykiety z Raciborza, to etykiety Pinty są rewelacyjne ! :beer:

Edited by coelian

Ja piłem na WWP "Atak chmielu" i "a'la grodziskie" - oba z kija. O ile to pierwsze mi smakowało, to grodziszem byłem rozczarowany. W zasadzie zero "grodziskiego" aromatu, jedynie delikatna słodowość, do tego mętne i słabo nagazowane oraz nikła piana.

Edited by slotish