Skocz do zawartości

Coopers Real Ale - smak


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, w poniedziałek wstawiłem do fermentacji piwo z puszki Coopers Real Ale. Dziś skończyła sie fermentacja. Spróbowałem troche z fermentatora i piwo niestety zaskoczyło mnie bardzo kiepskim smakiem. Wyraźna gorycz zostająca w gardle.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tą puszką? I czy ten typ piwa ma taki gożki posmak? Szczerze mówiąc zdecydowałem się na ten typ po spróbowaniu belgijskiego Duvela. Niestety to czego mam teraz 22 l w żadnym stopniu Duvela nie przypomina.

Czy możliwe, że brzeczka złapała jakąś infekcje?? Na oko brzeczka wygląda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji robić i próbować piwa z tej puchy.

 

Oznaką infekcji nie jest goryczka. Dodatkowo goryczka zmniejsza się z czasem, więc poczekaj cierpliwie i nastaw następne piwo. U mnie czasami piwa po kilku miesiącach robią się pitne - wcześniej podchodzę do nich jak do jeża.

 

Poza tym w piwach belgijskich o smaku w dużym stopniu decydują drożdże - do puszek na pewno nie są dodawane drożdże belgijskie tylko jakieś uniwersalne.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem tę puchę w butelkach już tydzień stoi , co do goryczki to niestety jest ale większość piw z puch ma dużą goryczkę trzeba spojrzeć jaką ma IBU mnie za to martwi zapach bimbru i dlatego przechodzę już na zacierani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bimbrowe" smaki bardzo często pochodzą od cukru użytego zamiast ekstraktu. Pomimo, że używałem ekstraktu w moim pierwszym piwie to nie powiem, żeby było bardzo dobre. Jest przeciętne, ale na pewno nie ma posmaków alkoholowo-bimbrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolega z naszego sklepu robił to piwo. Wyszło bardzo dobre. Każde piwo z puszki Coopersa po nalaniu prosto z fermentatora jest kiepskie w smaku. Kolega w butelce przetrzymał piwo 2 miesiące i wyszła rewelacja.

Zauważyłem że im dłużej piwo leżakuje w butelce tym mniej pachnie bimbrem. Proponuję uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż trochę poleżakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą rewelacją to bym nie przesadzał :beer:

mkarol - jak Ty chcesz porównywać koncernowego dojrzałego duvela z BLG początkowym pewnie powyżej 17 z piwem z puszki o nic nie mówiącej nazwie Ale, gdzie wrzuciłeś pewnie z 1kg cukru, fermentowałeś jak padło, nie wiadomo na jakich drożdżach i próbujesz go po kilku tygodniach?

trochę wyobraźni, please

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w żadnym stopniu Duvela nie przypomina.

A gdzie producent obiecywał, że wyjdzie Duvel ??

Wg wiki Duvel to Belgian Golden Strong Ale, a z puszki Coopersa raczej ma wyjść takie nie Belgian i nie Strong Ale:beer:

Jak chciałeś coś Belgijskiego to trzeba było kupić brew kit firmy Brewferm. Może produkt finałowy by był bliższy Duvela.

 

skybert - może i bez rewelacji ale (też nie chwaląc swoich piw) ja jestem zadowolony z Coopersów. Łatwo, szybko i wychodzą całkiem smaczne. Dodam, że nie używałam "cukru" tylko zawsze mieszanki glukoza/suchy ekstrakt słodowy.

 

I potwierdzam, że każde piwo z puszki Coopersa po nalaniu prosto z fermentatora jest kiepskie w smaku. Piwo 2 miesięczne jest rewelacyjne.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

     witam                                                                                                                                                                                                 ja dopiero wstawilem na slodzie jeczmiennym wiec sam jestem ciekaw co z niego wyjdzie                                                                                            pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, w poniedziałek wstawiłem do fermentacji piwo z puszki Coopers Real Ale. Dziś skończyła sie fermentacja.

A w jaki sposób to stwierdziłeś?

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tą puszką?

Tak, mi wyszło z tego kitu niezłe piwo.

 

I czy ten typ piwa ma taki gożki posmak?

goRZki, wymienia się na "gorycz". To piwo to bitter, owszem, jest gorzkie.

 

Szczerze mówiąc zdecydowałem się na ten typ po spróbowaniu belgijskiego Duvela.

Bez komentarza.

 

Niestety to czego mam teraz 22 l w żadnym stopniu Duvela nie przypomina.

Oczywiście Duvela to nigdy nie będzie przypominało, z oczywistych przyczyn. Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście Duvela nadal nie będzie przypominało nawet jak fermentacja się faktycznie zakończy, za jakieś 1.5-2 tygodnia, z oczywistych przyczyn.
Myślę że fermentacja zakończyła się ponad 5 lat temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.