Jump to content
Sign in to follow this  
mkarol89

Coopers Real Ale - smak

Recommended Posts

Mam taki problem, w poniedziałek wstawiłem do fermentacji piwo z puszki Coopers Real Ale. Dziś skończyła sie fermentacja. Spróbowałem troche z fermentatora i piwo niestety zaskoczyło mnie bardzo kiepskim smakiem. Wyraźna gorycz zostająca w gardle.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tą puszką? I czy ten typ piwa ma taki gożki posmak? Szczerze mówiąc zdecydowałem się na ten typ po spróbowaniu belgijskiego Duvela. Niestety to czego mam teraz 22 l w żadnym stopniu Duvela nie przypomina.

Czy możliwe, że brzeczka złapała jakąś infekcje?? Na oko brzeczka wygląda ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie miałem okazji robić i próbować piwa z tej puchy.

 

Oznaką infekcji nie jest goryczka. Dodatkowo goryczka zmniejsza się z czasem, więc poczekaj cierpliwie i nastaw następne piwo. U mnie czasami piwa po kilku miesiącach robią się pitne - wcześniej podchodzę do nich jak do jeża.

 

Poza tym w piwach belgijskich o smaku w dużym stopniu decydują drożdże - do puszek na pewno nie są dodawane drożdże belgijskie tylko jakieś uniwersalne.

Edited by grzechu_k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też zrobiłem tę puchę w butelkach już tydzień stoi , co do goryczki to niestety jest ale większość piw z puch ma dużą goryczkę trzeba spojrzeć jaką ma IBU mnie za to martwi zapach bimbru i dlatego przechodzę już na zacierani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Bimbrowe" smaki bardzo często pochodzą od cukru użytego zamiast ekstraktu. Pomimo, że używałem ekstraktu w moim pierwszym piwie to nie powiem, żeby było bardzo dobre. Jest przeciętne, ale na pewno nie ma posmaków alkoholowo-bimbrowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega z naszego sklepu robił to piwo. Wyszło bardzo dobre. Każde piwo z puszki Coopersa po nalaniu prosto z fermentatora jest kiepskie w smaku. Kolega w butelce przetrzymał piwo 2 miesiące i wyszła rewelacja.

Zauważyłem że im dłużej piwo leżakuje w butelce tym mniej pachnie bimbrem. Proponuję uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż trochę poleżakuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tą rewelacją to bym nie przesadzał :beer:

mkarol - jak Ty chcesz porównywać koncernowego dojrzałego duvela z BLG początkowym pewnie powyżej 17 z piwem z puszki o nic nie mówiącej nazwie Ale, gdzie wrzuciłeś pewnie z 1kg cukru, fermentowałeś jak padło, nie wiadomo na jakich drożdżach i próbujesz go po kilku tygodniach?

trochę wyobraźni, please

Share this post


Link to post
Share on other sites
...w żadnym stopniu Duvela nie przypomina.

A gdzie producent obiecywał, że wyjdzie Duvel ??

Wg wiki Duvel to Belgian Golden Strong Ale, a z puszki Coopersa raczej ma wyjść takie nie Belgian i nie Strong Ale:beer:

Jak chciałeś coś Belgijskiego to trzeba było kupić brew kit firmy Brewferm. Może produkt finałowy by był bliższy Duvela.

 

skybert - może i bez rewelacji ale (też nie chwaląc swoich piw) ja jestem zadowolony z Coopersów. Łatwo, szybko i wychodzą całkiem smaczne. Dodam, że nie używałam "cukru" tylko zawsze mieszanki glukoza/suchy ekstrakt słodowy.

 

I potwierdzam, że każde piwo z puszki Coopersa po nalaniu prosto z fermentatora jest kiepskie w smaku. Piwo 2 miesięczne jest rewelacyjne.

Edited by coelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

     witam                                                                                                                                                                                                 ja dopiero wstawilem na slodzie jeczmiennym wiec sam jestem ciekaw co z niego wyjdzie                                                                                            pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taki problem, w poniedziałek wstawiłem do fermentacji piwo z puszki Coopers Real Ale. Dziś skończyła sie fermentacja.

A w jaki sposób to stwierdziłeś?

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tą puszką?

Tak, mi wyszło z tego kitu niezłe piwo.

 

I czy ten typ piwa ma taki gożki posmak?

goRZki, wymienia się na "gorycz". To piwo to bitter, owszem, jest gorzkie.

 

Szczerze mówiąc zdecydowałem się na ten typ po spróbowaniu belgijskiego Duvela.

Bez komentarza.

 

Niestety to czego mam teraz 22 l w żadnym stopniu Duvela nie przypomina.

Oczywiście Duvela to nigdy nie będzie przypominało, z oczywistych przyczyn. Edited by dirk gently

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiście Duvela nadal nie będzie przypominało nawet jak fermentacja się faktycznie zakończy, za jakieś 1.5-2 tygodnia, z oczywistych przyczyn.
Myślę że fermentacja zakończyła się ponad 5 lat temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ale żeś wygrzebał, autor raczej nie jest już zainteresowane odpowiedzią zwłaszcza że ostatnio na forum był 24 cze 2011 22:12 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.