Skocz do zawartości

Od czego zaczać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Ze względu na fakt beznadziejności piwa w Italii postanowiłem że sprobuję uwarzyć coś sam, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia od czego zacząć :)

Nie wiem czy kupić z allegro jakiś gotowy zestaw do uwarzenia jakiegoś piwka i tak rozpocząć przygodę, czy może zrealizować swój plan w jakiś inny sposób o który ewentualnie własnie chciałem zapytać.

 

Prościej pisząc chciałbym się dowiedzieć od czego zacząc kiedy jest się kompletnie zielonym i znudzonym piciem włoskich wynalazków typu Birra Moretti , Peroni i Heinekenem oraz Tuborgiem bo wg mnie tylko te 4 piwa z czego dwa oczywiście nie są włoskie są możliwe do picia w tym pięknym kraju.

 

Jednym słowem chciałbym małymi krokami dołączyć do Waszego grona :)

 

Z góry dzięuję za wszelkie wskazówki :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejski Ci napisze, żeby zacząć od zacierania. I to jest słuszna koncepcja. :)

Pewnie, że słuszna. Wielu piwowarów tak zaczynało i nie żałują. Sam zacieram od początku, jestem zadowolony i to mimo kompletnie nieudanej pierwszej warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tym co piszesz, mieszkasz we Włoszech. Wbrew pozorom to nie taka piwna pustynia - wystarczy spojrze na mapę. Wyroby małych włoskich browarów cieszą się dobrą renomą. Co nie znaczy, że nie powinieneś warzyć - swoje piwo smakuje najlepiej :beer:

 

Po pierwsze przeczytaj na wiki artykuły:

Moje pierwsze piwo z brewkita

Warzę z ekstraktów słodowych

Warka z procesem zacierania słodu

 

i zdecyduj, która opcja Ci odpowiada. Następnie spróbuj się zorientować jak zorganizowana jest społeczność włoskich piwowarów domowych - przecież nie będziesz sprowadzał surowców z Polski, a włosi gdzieś się muszą zaopatrywać. A potem warz i pij i bądź szczęśliwy :)

Edytowane przez TomX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

Ze względu na fakt beznadziejności piwa w Italii postanowiłem że sprobuję uwarzyć coś sam, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia od czego zacząć :beer:

Nie wiem czy kupić z allegro jakiś gotowy zestaw do uwarzenia jakiegoś piwka i tak rozpocząć przygodę, czy może zrealizować swój plan w jakiś inny sposób o który ewentualnie własnie chciałem zapytać.

Cześć

W życiu bym nie powiedział że macie tam beznadziejne piwa, trzeba tylko się rozejrzeć po okolicy. Wiadomo że koncerny się dla nas nie liczą. Dla mnie Włochy są na pudle jeżeli chodzi o atrakcyjność na rynku europejskim. Mimo to zrobiłeś krok w dobrą stronę :) bo najlepsze zawsze własne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Najlepsze są piwa zacierane - i satysfakcja i smak :beer: ale puchy też nie są złe - na 100% nie gorsze od komercyjnych.

Tak jak pisali poprzednicy, poczytaj, przemyśl i dokonaj przeglądu posiadanych zasobów (np. garnki, dostępnośc słodów itp...) W Poslce, zaczynając od zera, na pierwszą warkę (zacieraną) musisz liczyć około 300-400 zł (orientacyjnie): garnek (ok. 150), termometr (20), balingomierz (20), Kapslownica (60), filtrator (20), fermentatory (40) oraz dezynfekcja, wężyki, kapsle, drożdże, słód i chmiele i inne drobiazgi.

Ja zaczynałem od zacierania i to mi odpowiada, więc z mojej perspektywy - zacieraj!

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na fakt beznadziejności piwa w Italii ...

Chyba nie jest aż tak beznadziejnie z piwam we Włoszech, nie szukałem za długo:

http://www.microbirrifici.org/GalliaOmnia_birrificio.aspx

http://www.birrificioemiliano.com/dove-trovarle/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na fakt beznadziejności piwa w Italii ...

Chyba nie jest aż tak beznadziejnie z piwam we Włoszech' date=' nie szukałem za długo:

http://www.microbirrifici.org/GalliaOmnia_birrificio.aspx

http://www.birrificioemiliano.com/dove-trovarle/[/quote']

Dzięki za podpowiedź :) Wszystko bardzo blisko mojego siedliszcza. Będę musiał się udać choćby na degustację i ocenę.

Szczerze mówiąc nie mam doświadczenia z piwami "niekomercjalnymi" czego bardzo żałuję i mam ochotę to nadrobić .

Dziękie za wszelkie sugestie i pomocne linki, dzięki którym już zaczerpnąłem ziarno wiedzy, które będę musiał w niedalekiej przyszłości przełozyć na działania praktyczne :beer:

 

Napewno będę dzielił się swoimi doświadczeniami i liczył na waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam. Pozwolicie, że przywitam się w tym wątku. Podobnie jak jego autor ja również jestem na progu mojej przygody z domowym wyrobem piwka. Na razie siedzę, czytam notuję ale o jedno chcę zapytać: czy w Lublinie jest sklep z artykułami do wyrobu piwa (akcesoria, produkty),pójść osobiście, wejść, zobaczyć, dotknąć...., czy jestem skazany na sieć??? A może:ble: można pod czyimś wprawnym okiem nauczyć się podstaw.......

Jeszcze raz witam wszystkich i POZDRAWIAM

 

kajtek99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam. Pozwolicie, że przywitam się w tym wątku. Podobnie jak jego autor ja również jestem na progu mojej przygody z domowym wyrobem piwka. Na razie siedzę, czytam notuję ale o jedno chcę zapytać: czy w Lublinie jest sklep z artykułami do wyrobu piwa (akcesoria, produkty),pójść osobiście, wejść, zobaczyć, dotknąć...., czy jestem skazany na sieć??? A może:ble: można pod czyimś wprawnym okiem nauczyć się podstaw.......

Jeszcze raz witam wszystkich i POZDRAWIAM

 

kajtek99

Witaj. W okolicach Lublina znajdziesz kilka osób z niemałym doświadczeniem. Umów się, uwarz swoje pierwsze piwo pod okiem fachowca. W ten sposób unikniesz błędów początkującego piwowara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przykładem kajtek99 też zapytam czy na dolnym śląsku a dokładniej w okolicy Legnicy znajdę jakiegoś przyjaznego i chcącego podzielić się swoją wiedzą praktyczną piwowara ? :)

 

Bo w sumie to chyba najlepszy sposób uczyć się od mistrzów i to na ich błędach :)

 

Na dzień dzisiejszy mieszkam w Italii ale już od 1 sierpnia 2011 roku wracam wreszcie po prawie 5 latach do ojczyzny, więc może i była by sposobność aby kogoś poznać mieszkającego w pobliżu :/

 

Piwko napewno spróbuje jakieś zdiełać jeszcze na obczyźnie i będzie to raczej puszka z alledrogo bo do sierpnia strasznie długo :) Ale czytając forum i wasze wypowiedzi strasznie ciągnie mnie jednak do zacierania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam. Pozwolicie, że przywitam się w tym wątku. Podobnie jak jego autor ja również jestem na progu mojej przygody z domowym wyrobem piwka. Na razie siedzę, czytam notuję ale o jedno chcę zapytać: czy w Lublinie jest sklep z artykułami do wyrobu piwa (akcesoria, produkty),pójść osobiście, wejść, zobaczyć, dotknąć...., czy jestem skazany na sieć??? A może:ble: można pod czyimś wprawnym okiem nauczyć się podstaw.......

Jeszcze raz witam wszystkich i POZDRAWIAM

 

kajtek99

Witam, mam nadzieję że to 99 w nicku to nie rok urodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jasne, że nie :/ i jeszcze długo, długo nie........ chociaż pewnie z takim wiekiem byłbym najstarszym adeptem sztuki piwowarskiej nie tylko na tym forum ale i w kraju :)

A tak na serio, to POWAŻNIE proszę o kontakt kogoś z Lublina lub okolic kto zgodził by się udzielić mi osobiście kilku wskazówek na początek mojej przygody z domowym browarem. Nie należę do osób o słomianym zapale i jestem przekonany, że łyknę tego bakcyla na długie lata :)

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przykładem kajtek99 też zapytam czy na dolnym śląsku a dokładniej w okolicy Legnicy znajdę jakiegoś przyjaznego i chcącego podzielić się swoją wiedzą praktyczną piwowara ? :beer:

 

Bo w sumie to chyba najlepszy sposób uczyć się od mistrzów i to na ich błędach :beer:

 

Na dzień dzisiejszy mieszkam w Italii ale już od 1 sierpnia 2011 roku wracam wreszcie po prawie 5 latach do ojczyzny, więc może i była by sposobność aby kogoś poznać mieszkającego w pobliżu :P

 

Piwko napewno spróbuje jakieś zdiełać jeszcze na obczyźnie i będzie to raczej puszka z alledrogo bo do sierpnia strasznie długo :( Ale czytając forum i wasze wypowiedzi strasznie ciągnie mnie jednak do zacierania :)

Jeśli uznasz, że Wrocław jest w okolicy Legnicy, a moje kilkanaście warek wystarczającym doświadczeniem, to zapraszam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. PANOWIE naprawdę nie znajdę nikogo z ok Lublina, kto mógłby poświęcić chwilę czasu żółtodziobowi? Normalnie to bym powiedział, że "piwo ze mnie :beer:" za przysługę ale w tym przypadku pewnie nie zadziała :) więc jakoś inaczej postaram wyrazić swoją wdzięczność za pomoc.

POZDRAWIAM i cierpliwie czekam

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przykładem kajtek99 też zapytam czy na dolnym śląsku a dokładniej w okolicy Legnicy znajdę jakiegoś przyjaznego i chcącego podzielić się swoją wiedzą praktyczną piwowara ? :)

 

Bo w sumie to chyba najlepszy sposób uczyć się od mistrzów i to na ich błędach :)

 

Na dzień dzisiejszy mieszkam w Italii ale już od 1 sierpnia 2011 roku wracam wreszcie po prawie 5 latach do ojczyzny' date=' więc może i była by sposobność aby kogoś poznać mieszkającego w pobliżu :)

 

Piwko napewno spróbuje jakieś zdiełać jeszcze na obczyźnie i będzie to raczej puszka z alledrogo bo do sierpnia strasznie długo :) Ale czytając forum i wasze wypowiedzi strasznie ciągnie mnie jednak do zacierania :)[/quote']

Jeśli uznasz, że Wrocław jest w okolicy Legnicy, a moje kilkanaście warek wystarczającym doświadczeniem, to zapraszam :)

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i naprawdę nie będzie to problemem to może umówilibyśmy się jakoś w sierpniu :/ Bybłbym dozgonnie wdzięczny :)

W międzyczasie postaram się choćby jakieś puszki ukręcić :/ i sprzęt skompletować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.