Skocz do zawartości

lol :)


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety niewiem kto co myśli ale, wiem kto co pisze. Sugerujesz że zanim napiszesz sprostowanie

(:dwa posty niżej)

to mam wiedzieć co masz na myśli? Odpowiedzialność za słowa jest w tych czasach nie na topie! Wybacz ale moja szklana kula jest na przeglądzie i nie mogę wiedzieć co chciałeś przekazać.

Czepiasz się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 a 47 C zacieranie

 

Zrobiłem kolejną warke APA i jest pod wielkim wrażeniem jakie znaczenie ma temperatura zacierania. Pierwsza warke zacierałem w 42 a nastepna o identycznej recepturze w 47 st C. Dwa zupełnie inne piwa. Juz teraz wiem, ze wole bardziej wytrawne piwa. Mimo dużej goryczki w drugiej warce i kontrze słodkości wolę jedank wytrawne APA. Chociaz Belgiski Tripple z dodtakiem Citry 15g na 30 min zacierany własnie w 47 wali mnie na kolana i juz zostało tylko 10 sztuk które zapakowałem na długi termin, jak żona urodzi:) Zacieranie to jest sztuka warzenia piwa, nie spodziewałem się jak duży wpływ ma ten proces na smak....a zaczynałem od puszek... i nawet nieraz zrobie coś na nich do tej pory. Szybka opcja na warki sesyjne.

 

Czy macie tez takie doswiadczenia z zacieraniem ze to sama receptura daje az tak rożne efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trochę za gorzkie, podobne do Żywca" :)

 

I właśnie w tym momencie padłem :smilies:

 

I znów to słowo ZACNE - no żeż qwa mać nie da się obecnie nic przeczytać o piwie gdzie ktoś nie użyłby tego słowa...

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.