Skocz do zawartości

kadź zacierna z nierdzewki zamiast lodówki turystycznej?


Pretender

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

czytałem, szukałem, znalazłem tylko chyba na wiki - "ocieplony" fermentor. Mam więc pytanie, może ktoś ma doświadczenie z takim czymś. Konkretnie chodzi mi o zastąpienie lodówki turystycznej pojemnikiem ze stali nierdzewnej /oczywiście odpowiednio zaizolowanym.

Właśnie popełniłem pierwsze piwo przez zacieranie w lodówce, i niestety zakończyło nie po mojej myśli. Puściła wewnętrzna uszczelka gumowa - na szczęście w porę zauważyłem.

Stąd pytanie - nie wchodząc w koszty - czy pojemnik ze stali nierdzewnej możne zastąpić lodówkę? chodzi mi o toi, czy zaizolowany pojemnik będzie efektywny jak lodówka?

 

wspawany zawór, bez uszczelek będzie bardziej pewny .... ;) jeszcze nie domyłem kuchni .....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś propozycje co do samej izolacji?

myślałem nad jakąś pianka /karimata/, ale nie wiem czy się nada. Na wiki znalazłem właśnie tak zaizolowany plastikowy fermentor. Może ktoś używa takiego patentu i byłby w stanie się wypowiedzieć, porównać z lodówką?

Jeżeli nie warto, są za duże straty ciepła to będę walczył z lodówką, żeby uszczelnić. domyślam się, że TO JA coś spitoliłem, źle zamontowałem. Stal pewniejsza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie nie zacieram w ten sposób także nie mam jakiegoś konkretnego patentu.

Uważam że nie musi to być od razu karimata (cena). Ziemniaki w garnku zawinięte w koce przecież długo utrzymują temperaturę także od biedy możesz owinąć jakimiś łachami itp. Jęśli masz jakieś pianki karimaty itp to tym lepiej . Teraz tak pomyślałem że można by włożyć w coś (może w jakiś wór) to Twoje naczynie i uszczelnić pianką poliuretanową (taka jak do okien) .. kwestia odpowiedniego wykonania.

Tak jak mówię pokombinujesz to coś wymyślisz i zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odzew. jakiś pomysł jest. W sumie w lodówce to tylko pomiędzy dwiema cienkimi ściankami z plastiku jest cieniutki styropian /ok. 1 cm/, przynajmniej w mojej lodówce.

ehhhhh, już widzę jak naprawić problem. muszę dać podkładkę pomiędzy redukcję, a uszczelkę. Albo inną uszczelkę .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm, z kegie będzie problem, nie mam, nie mam skąd "załatwić". Natomiast znajomy, który "robi" w metalu, jak tylko dowiedział się o moim hobby :) powiedział, że zrobi mi co tylko będę chciał. Wstępnie, jest taniej niż gotowy keg.

a skąd kolego jesteś? ... bo właśnie zastanawiam się nad rozbudową browaru to może i ja jakoś dogadałbym się z Twoim znajomym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o KEG w otulinie gumowej, np. taki:

 

http://allegro.pl/keg-50l-piast-stal-ni ? 20593.html

 

 

aha, rozumiem. To pewnie otulina z karimaty też dałaby radę. Otulinę zdjąć można i chmielić później w tym samym naczyniu. Pewnie Ameryki nie odkryłem, ale .... . Ja kierowałbym się w tą stronę.

Ciekawy tylko jestem jak to wygląda w praktyce /utrzymanie stałem temperatury/. Stosował/stosuje ktoś takie rozwiązanie?

Lodówka łatwiejsza do zorganizowania, ale stal pewniejsza :)

 

ufff... kuchnia posprzątana, żona głowy nie urwie ...... Zobaczymy czy będzie coś z tego.

Edytowane przez Pretender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
powrócę do pytania, jak myślicie, czy karimata da radę? Mam nadzieję, że tak, bo już zakupiłem nierdzewkę na dno, coraz bardziej podoba mi się ten pomysł. Jeszcze tylko nie wiem jaka powinna być pojemność kadzi zacierno-warzelnej.

Karimata powinna spokojnie wystarczyć. 50l to wg minimum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 2 do 0 .... sobie wymyśliłem, że rwał jego nać, ehhhh, ogranicza mnie miejsce. Palnik gazowy tylko na kuchence, taboret odpada. Więc wymyśliłem sobie, że kadź z-w nie musi mieć kształt cylindra i powstał pomysł na prostokąt w podstawie /z zaokrąglonymi narożnikami/ tak, żeby na dwóch palnikach dało się ustawić. Z obliczeń wyszło max /pod kreskę/ 36l, czyli na spokojnie mogę chmielić 30l, na tyle się decydowałem. Chociaż jak wcześniej robiłem brew kity, to te 20l jakoś tak szybko się kończyły...

W takim razie muszę przeliczyć obj. jeszcze raz, na tym etapie koszt minimalny, później przeróbka już droższa. Ehhhhh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 2 do 0 .... sobie wymyśliłem, że rwał jego nać, ehhhh, ogranicza mnie miejsce. Palnik gazowy tylko na kuchence, taboret odpada. Więc wymyśliłem sobie, że kadź z-w nie musi mieć kształt cylindra i powstał pomysł na prostokąt w podstawie /z zaokrąglonymi narożnikami/ tak, żeby na dwóch palnikach dało się ustawić. Z obliczeń wyszło max /pod kreskę/ 36l, czyli na spokojnie mogę chmielić 30l, na tyle się decydowałem. Chociaż jak wcześniej robiłem brew kity, to te 20l jakoś tak szybko się kończyły...

W takim razie muszę przeliczyć obj. jeszcze raz, na tym etapie koszt minimalny, później przeróbka już droższa. Ehhhhh ;)

Jeśli mnie pamięć nie myli coś takiego ma Wogosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.