Skocz do zawartości

Browar Domowy Wośko - #3 Sú talún fhián (IRA)


Rekomendowane odpowiedzi

Wysycenie: średnie do niskiego, wg mnie idealne!

Piana: brudnobiała, dość szybko opadła do dywanika, potem zniknęła całkowicie.

Barwa: Ciemnoczerwona, taka koźlakowa.

Zapach: Słód palony oraz odrobina chmielu, no i zapowiedź słodkawego piwa. Czuć owoce, niby porzeczki o których piszesz w swoich zapiskach.. Zapach jest bardzo ładny. Idealne połączenie paloności z owocami.

 

Smak: najpierw owocowa słodycz, potem ściągająca goryczka ze słodu palonego, intensywna, ale w normie - bardzo dobrze, że ograniczyłeś ilość palonego. Pod koniec zostaje goryczka, która zachęca do kolejnego słodko-owocowego łyku. Degustacja tego piwa, to niesamowita frajda dla zmysłów :/

 

Muszę przyznać, że jest to jedno z najlepszych piw górnej fermentacji jakie miałem okazję ostatnio kosztować. Gratuluję! Szczególnie nosa co do ilości słodu palonego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wczoraj opróżniłem ostatnią butelkę z tej warki. Nieświadomie, równo rok od rozlewu.

 

Kolor: brązowe, opalizujące. Piłem nie sam i wziąłem szklankę najbliższą dnu butelki, pozostałe były klarowne. Niestety red to to ale nie było.

Piana: drobnopęcheżykowa, wysoka i trwała. W młodszym byłem oczarowany jej kremowością, teraz trochę lżejsza, jak piana z białek.

Zapach: przy wysokiej pianie ledwie wyczuwalny. Samemu sugerując się czego szukać, czułem coś jak czarne porzeczki, ale nastawienie mogło mieć tu ogromny wpływ. Z czasem zapach zrobił się intensywniejszy, ale nie potrafiłem go rozbić na składowe i ponazywać. Aleowych owoców i kwiatów niestety nie było.

Smak: pierwszy łyk echem przypomniał dawny smak, ale chyba młodsze było lepsze. Potem trochę puste. Z początku wodnistość, a chwilę za nią paloność taka gorzko - wytrawnie/kwaskowa. Na finiszu goryczka niewielka.

Wysycenie: średnie, odpowiednie.

 

Czas pomógł piwie się pięknie sklarować, nie zaszkodził jakoś specjalnie pianie, ale niestety, zapach i smak położył.

 

post-1244-0-22108900-1330288132_thumb.jpg post-1244-0-67600000-1330288132_thumb.jpg

Edytowane przez wilko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.