Jump to content
Sign in to follow this  
kylow

Pytanie przed rozpoczęciem

Recommended Posts

witam,

mam oto takie pytanie. Jaki zapach ma fermentujace piwo w fermentatorze. Pytam bo chciałem zacząć warzyć w domciu ale nie wiem czy nie zostane zlinczowany przez współlokatorów. Czy zapach jest intensywny? jakiego rodzaju to zapach?

czy obecne upały mogą mniec negatywny wpływ na fermentowanie?

Nikt Cię nie zlinczuje.

Piwo fermentujące w fermentorze wydziela głównie dwutlenek węgla, więc Ci to nie będzie przeszkadzać. Domownikom również.

no to coraz blizej jestem decyzji o rozpoczeciu przygody w warzeniem:) a co z temperaturami. a co jak się nie ma piwnicy. czy temperatura pokojowa na piwo lezakujace bedzie miala bardzo zly wpływ. piwa dolnej fermentacji to chyba na pewno wyklucza?

no to coraz blizej jestem decyzji o rozpoczeciu przygody w warzeniem:) a co z temperaturami. a co jak się nie ma piwnicy. czy temperatura pokojowa na piwo lezakujace bedzie miala bardzo zly wpływ. piwa dolnej fermentacji to chyba na pewno wyklucza?

W pokoju możesz piwo trzymać, piwnicy przecież nie wykombinujesz :smilies: Wiadomo, fajnie byłoby mieć temperatury książkowe.

Po prostu spróbuj a "będzie Pan zadowolony" :(

Zapach fermentującej brzeczki nie jest intensywny, więc tak jak napisał Elroy nikt Cię nie zlinczuje :smilies: Dużo bardziej intensywne zapachy wydzielają się podczas warzenia, ale jak dla mnie są one bardzo przyjemne :cool2:. Co do upałów to jednak ryzyko zakażenia wzrasta wraz ze wzrostem temperatury, poza tym musisz wybrać gatunek piwa, który można fermentować w wyższych temperaturach ja np. teraz warzę dubble, triple, witbiery, gdyż przynajmniej wg. mnie wysoka temperatura fermentacji im nie szkodzi.

No to chyba nie pozostaje mi nic innego jak śmigać jutro po zestaw i pierwszego brew-kita

Chyba to jedyna słuszna decyzja :smilies:

Zapach fermentującej brzeczki nie jest intensywny,

kurcze, ale jednak jakis jest :smilies:

no trudno. nie ma nic z niczego :(

Edited by kylow

Zapach fermentującej brzeczki nie jest intensywny' date='[/quote']

kurcze, ale jednak jakis jest :(

pewnie że jest, ale przy zamkniętym fermentorze praktycznie niewyczuwalny :smilies: Ja też czasami miałam fermentory w sypialni i wierz mi że nic nie było czuć :)

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Chyba juz wszystkie moje watpliwosci zostały rozwiane. mam nadzieje ze moje nastepne posty beda bardziej zaawansowane w pytaniach :smilies:

Zapach fermentującej brzeczki nie jest intensywny' date='[/quote']

kurcze' date=' ale jednak jakis jest :([/quote']

pewnie że jest, ale przy zamkniętym fermentorze praktycznie niewyczuwalny :smilies: Ja też czasami miałam fermentory w sypialni i wierz mi że nic nie było czuć :)

moje pierwsze trzy warki fermentowały 20 cm od łóżka. :) nie ma się czego bać :) tak na moje oczywiście

Jesli do brewkitu zamiast extraktu doda się cukru do fermentacji (tak jak pisze biowin w zestawach coopersa) to zapach jest bardzo intensywny i wyczuwalny wręcz siarkowodór. Tak czy inaczej mi to osobiście nie przeszkadza?.a wręcz przeciwnie. Może wymyślą kiedyś wodę toaletową o zapachu fermentującej brzeczki, słodowym lub chmielenia ?.to by był hit sezonu ! :smilies::(:) a żonie bym kupił pod choinke chmielowy kremik pod oczy :):):)

Edited by thobeta