Skocz do zawartości

Pytanie przed rozpoczęciem


kylow

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam oto takie pytanie. Jaki zapach ma fermentujace piwo w fermentatorze. Pytam bo chciałem zacząć warzyć w domciu ale nie wiem czy nie zostane zlinczowany przez współlokatorów. Czy zapach jest intensywny? jakiego rodzaju to zapach?

czy obecne upały mogą mniec negatywny wpływ na fermentowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to coraz blizej jestem decyzji o rozpoczeciu przygody w warzeniem:) a co z temperaturami. a co jak się nie ma piwnicy. czy temperatura pokojowa na piwo lezakujace bedzie miala bardzo zly wpływ. piwa dolnej fermentacji to chyba na pewno wyklucza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to coraz blizej jestem decyzji o rozpoczeciu przygody w warzeniem:) a co z temperaturami. a co jak się nie ma piwnicy. czy temperatura pokojowa na piwo lezakujace bedzie miala bardzo zly wpływ. piwa dolnej fermentacji to chyba na pewno wyklucza?

W pokoju możesz piwo trzymać, piwnicy przecież nie wykombinujesz :smilies: Wiadomo, fajnie byłoby mieć temperatury książkowe.

Po prostu spróbuj a "będzie Pan zadowolony" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach fermentującej brzeczki nie jest intensywny, więc tak jak napisał Elroy nikt Cię nie zlinczuje :smilies: Dużo bardziej intensywne zapachy wydzielają się podczas warzenia, ale jak dla mnie są one bardzo przyjemne :cool2:. Co do upałów to jednak ryzyko zakażenia wzrasta wraz ze wzrostem temperatury, poza tym musisz wybrać gatunek piwa, który można fermentować w wyższych temperaturach ja np. teraz warzę dubble, triple, witbiery, gdyż przynajmniej wg. mnie wysoka temperatura fermentacji im nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach fermentującej brzeczki nie jest intensywny' date='[/quote']

kurcze, ale jednak jakis jest :(

pewnie że jest, ale przy zamkniętym fermentorze praktycznie niewyczuwalny :smilies: Ja też czasami miałam fermentory w sypialni i wierz mi że nic nie było czuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach fermentującej brzeczki nie jest intensywny' date='[/quote']

kurcze' date=' ale jednak jakis jest :([/quote']

pewnie że jest, ale przy zamkniętym fermentorze praktycznie niewyczuwalny :smilies: Ja też czasami miałam fermentory w sypialni i wierz mi że nic nie było czuć :)

moje pierwsze trzy warki fermentowały 20 cm od łóżka. :) nie ma się czego bać :) tak na moje oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli do brewkitu zamiast extraktu doda się cukru do fermentacji (tak jak pisze biowin w zestawach coopersa) to zapach jest bardzo intensywny i wyczuwalny wręcz siarkowodór. Tak czy inaczej mi to osobiście nie przeszkadza?.a wręcz przeciwnie. Może wymyślą kiedyś wodę toaletową o zapachu fermentującej brzeczki, słodowym lub chmielenia ?.to by był hit sezonu ! :smilies::(:) a żonie bym kupił pod choinke chmielowy kremik pod oczy :):):)

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.