Skocz do zawartości

Kombinacja brewkita z chilli - pytanie


dorgoth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Cały czas pędzę sobie piwa z brewkitów Coopers. Ostatnio widziałem reklamę jakiegoś lokalnego częstochowskiego browaru który waży piwo z chilli. Moje pytanie jest takie, czy można kombinować z brewkitami i chilli żeby uzyskać takie piwko (jestem miłośnikiem ostrości mam swoją mała hodowlę palących papryczek). Jeśli da się zrobić taką kombinację to w jakiej postaci i na jakim etapie przygotowania brzeczki nalezy dodać chilli. może np. przy rozpuszczaniu ekstraktu z wodą dodać kilka łyżek mielonej chili ?? Macie jakieś doświadczenia z takich kombinacji:)? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega scooby_brew robił zacierane piwo z chipotle - poszukaj opisu, może coś Cię zainspiruje.

zacierane, w takim przypadku jest więcej możliwości ingerencji w smak piwa jak przy brewkicie. Chipotle to wędzona Jalapeno myślę że odpada w moim przypadku bo może bardzo szybko zakazić brzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Coopers przewiduje "doprawianie" ich piw różnymi dodatkami.

Jest np przepis na Dark Ale z cynamonem - (2 łyżeczki rozpuścić w fermentorze razem z sur.do fermentacji - reszta procedury normalna).

Jest też przepis na Canadian Blonde aromatyzowane mrożonymi jagodami (500g Frozen Berries - of your choice). Po jednym dniu fermentacji dodaje się je w woreczku do fermentora i pozostawia na 10 dni burzliwej.

 

Zastanaiam się jak Ty możesz to zrobić. Ja bym dodał do fermentacji burzliwej posiekane papryczki. Albo.... wygotować chilli w litrze wody i taki wywar dodać do fermentora (i to wydaje się mi bezpieczniejsze)

 

p.s. chilli scoobiego

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to sytuacja mniej więcej wyjaśniona, dzięki śliczne za sugestie :D

Myślę że wyciag z kilku papryk dodany do brzeczki na burzliwą fermentację zrobi robotę. Brewkit - Lager powinien być do tego celu dobry. Jeszcze jedno pytanie nasuneło mi się w tej chwili. Producent brewkitów Coopers umieszcza informację że maksymalnie mozna dodać 1kg cukru w celu uzyskania 5,2% alkoholu, czy można dodać więcej cukru w celu zmiany smaku na bardziej słodszy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Drożdże będą przerabiać każdy cukier na alkohol, dopóki nie zabije ich stężenie - a giną dopiero przy ok. 10 - 12%. Dosładzać można tylko czymś, czego drożdże nie żrą - w praktyce słodziki.

 

edit: Olo pierwszy :D

Edytowane przez TomX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.