Jump to content
Sign in to follow this  
AgaL

Kufelek na dobrą robotę

Recommended Posts

Parę lat temu jak byłem w siedzibie Generali w Monachium bardzo mnie zdziwiło to, że na stołówce jest nalewak do piwa. Parę osób do obiadu nalało sobie po szklaneczce hellesa i nikt nie zrobił zdziwionej miny. Dowiedziałem się wtedy, że bawarskie prawo dopuszcza w pracy taki limit, jak przy jeździe samochodem. :P

U nas w Polsce chyba ten zwyczaj się nie przyjmie...

http://biznes.onet.pl/kufelek-na-dobra-robote,20139,4216489,1,prasa-detal

U nas się nie przyjmnie napewno, a to z powodu, że jak leją to z wypada się urżnąć za free.

Z drugiej strony wszędzie jest zakaz picia (ustawodawczy) i kto to przeskoczy, a rzeczywistość jest i tak inna :P

Kiedyś, jeszcze w latach 70 zeszłego wieku można było kupić piwo w kiosku na terenie kopalni w Polsce oczywiście. W latach 80 w niemczech było dopuszczone, że pracownik może się napić piwa w czasie śniadania. Na koniec lat 80 tych w większości niemieckich firm zakazano picia piwa podczas pracy. Niestety ludzie nie mają umiaru i w tym największy problem.

W Czechach jest huta szkła z tradycjami gdzie jest grupa pracownikow nie wiem jak się ich nazywa w każdym razie dmuchają te szklane wyroby

mogą wypić do 5 kufli piwa w ciągu 8 godzin

W Czechach jest huta szkła z tradycjami gdzie jest grupa pracownikow nie wiem jak się ich nazywa w każdym razie dmuchają te szklane wyroby

No tak widocznie muszą mieć czym dmuchać. :)

Chodzi oto że jest tam bardzo wysoka temperatura i tracą dużo płynów a piwo doskonale je uzupełnia

Może i z tradycjami, ale pewnie przyjęli zamówienie na formy nowoczesne i właśnie dzięki tym kufelkom osiągają pewną dozę nonszalancji :)

Miałem kiedyś pracowników zatrudnionych w dużym zapyleniu, wysokiej temperaturze i mogłem im zaproponować tylko wodę mineralną.

W sumie to dobrze bo do konsumpcji piwa bym nie dopuścił ze względu na prace na wysokości.

Ale z tym piwem w pracy to mimo wszystko bym się powstrzymał.

Myślę że w tej chwili jest to jakieś piwo o niskiej zawartości alkoholu chodzi pewnie o tradycję

rozmawiałem z takim typem który jeździł z polski do Czechosłowacji

jakaś firma coś tam z zaworami mało ważne no i mówi ze dostawali Czesi piwo normalni mogli sobie pić a on cwaniak z polski a co oni po piwku a ja odrazu całą skrzynkę se wziąłem... i wiem ze nic się nie zmieniło

Co się tak czepiacie polaków. Na każdych dużych targach gdy przyjeżdża niemiecka ekipa do montażu stoiska, tuż po rozładunku pierwszą potrzebą jest podłączenie prądu, bo schładzarka musi pracować :)

W Polsce to tylko w teorii tak dobrze wygląda,

śmiem twierdzić, że u nas - zwłaszcza przy pracach fizycznych -

spożycie piwa (a czasem i mocniejszych trunków) jest dużo większe,

niż we wspominanych w temacie krajach.

W Polsce "fachowcy" piją piwo przed pracą, w trakcie, a po robocie idą zwyczajnie na piwo.

W mojej okolicy ostatnio dużo się buduje - więc wiem co mówię.

O godz. 15 - to już czasem ciężko niektórym ustać na przystanku.

Hitem jest też żołądkowa miętowa - po niej nie czuć, że walili wódę.

Podsumowując - wyobraźcie sobie - co działoby się, gdyby nie było u nas zakazu picia w pracy,

zrezsztą same zakazy nic nie dają, gdy jest społeczne przyzwolenie, a u nas niestety jest.

Więc nie ma się co podniecać tymi Niemcami itp. - u nas niby nie można - a jednak można i to dużo więcej.

Czasami alkohol w pracy jest potrzebny - jakiś czas temu zatrudniliśmy dekarza aby pokrył nam altankę. Przed robotą wypił sobie piwko bo twierdził, że ma lęk wysokości i na trzeźwo boi się wchodzić na dachy :) .

W Polsce "fachowcy" piją piwo przed pracą, w trakcie, a po robocie idą zwyczajnie na piwo.

W mojej okolicy ostatnio dużo się buduje - więc wiem co mówię.

O godz. 15 - to już czasem ciężko niektórym ustać na przystanku.

Ekipa która miała u mnie robić fundamenty zrezygnowała, jak zobaczyli, że do sklepu jest 2.5km. Nie to żeby szef nie chciał - nagle wszyscy się rozchorowali, a jak wyzdrowieli to już robili gdzie indziej. Może dlatego? :)

Ekipa która miała u mnie robić fundamenty zrezygnowała, jak zobaczyli, że do sklepu jest 2.5km. Nie to żeby szef nie chciał - nagle wszyscy się rozchorowali, a jak wyzdrowieli to już robili gdzie indziej. Może dlatego? :)

Trzeba było kega podpiąć - to stan 0 miałbyś szybko gotowy :) albo keg szybko pusty

Koło mnie jak 2 domy stawiali - to tak po 7 rano - ekpia idąc do pracy - stado Żubrów poganiała, i tak dzień w dzień :)

Budowlańcy lubią wypić i trudno spotkać trzeźwego to prawda. Ale jakość robót jest adekwatna do ilości wypitego alkoholu. Trudno znaleźć prostą ścianę.

Niedawno skończyłem budowę i musze zadać kłam tym mitom. Są ekipy które nawet nie powąchaja alkoholu i pracują tak, że miło spojrzeć. Wystarczy poszukać, popytać o o referencje.

U mnie każda ekipa z zamiłowaniem do procentów traciła pracę w przyspieszonym tempie.

I mówią też, że dobry fachowiec musi lubić dziabnąć :D Ale tak poważnie, to już coraz rzadziej spotyka się ekipę, która "nasiąka" w czasie pracy

Edited by przemo70