Skocz do zawartości

Piwo z puchy pytanko


denzel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko

Robiłem 2 warki z puchy, 1 z dodatkiem ekstraktu,a 2 z glukoza.

I w 1 fermentatorze piwo jest mętne (ale dobre) i jest widoczna fermentacja, a w 2 jest bardziej klarowne ale nie widać oznaki fermentacji.czy to jest normalne, tzn w obydwu jest piana. I teraz nie wiem co mam zrobić, czy zadać jeszcze raz drożdże czy poprostu wymieszać fermentator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze zrobiłem 2 warki z puchy w tym samym czasie. Według instrukcji z gazety PIWOWAR czyli stuningowalem piwo. Tzn zamieniłem drożdże na dolnej fermentacji s23 oraz dodatkowo nachmielilem saazem. Jedyna różnica jest to ze do jednego fermentatora dodałem słód+glukozę (i tu jest wyraźne bulgotanie , a do 2 samą glukozę. I tu nie widać bulgotania. Wiec moje pytanie jest takie. Dlaczego te 2 piwa się różnią od siebie.Czy az takie wielkie znaczenie ma ze dodałem słodu? A cukromierz to uszkodził mi sie i muszę kupić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze zrobiłem 2 warki z puchy w tym samym czasie. Według instrukcji z gazety PIWOWAR czyli stuningowalem piwo. Tzn zamieniłem drożdże na dolnej fermentacji s23 oraz dodatkowo nachmielilem saazem. Jedyna różnica jest to ze do jednego fermentatora dodałem słód+glukozę (i tu jest wyraźne bulgotanie , a do 2 samą glukozę. I tu nie widać bulgotania. Wiec moje pytanie jest takie. Dlaczego te 2 piwa się różnią od siebie.Czy az takie wielkie znaczenie ma ze dodałem słodu? A cukromierz to uszkodził mi sie i muszę kupić nowy.

W jakiej postaci dodałeś ten słód i dodając chmiel gotowałeś ? Ile tej glukozy ?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępowałem zgodnie z instrukcja z PIWOWARa tj. słod+glukoza= 1 kg na 1-szą warkę i 1kg glukozy na 2-gą warkę. Chmieliłem część brzeczki w osobnym garnku a potem przelałem do pozostałości w fermentatorze (tak samo 2 fermentator)

Słód śrutowany ? Ile było tego chmielu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o coś takiego

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=6164815

i jeśli to rzeczywiście tego użyłeś to nie jest to słód, tylko sproszkowany ekstrakt słodowy, pewnie użyłeś tego produktu Muntonsa który jest pół na pół zmieszany z dekstrozą, poczytaj wiki bo wyraźnie operujesz pojęciami których nie znasz. Tak jak napisali, tylko aerometr da ci jasną odpowiedź co się dzieje z twoim piwem.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Preis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jest widoczna fermentacja, ...w obydwu jest piana.

Czyli fermentuje... Po ok tygodniu fermentacji sprawdź cukromierzem i będziesz wiedział co jest.

W instukcji każdego kitu jest napisane do ilu powinno "zejść".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz dwa pomiary przez dwa dni. Jak pomiary będą takie same - przez dwa dni taki sam wynik - to znaczy, że fermentacja zakoczona. Nie da się powiedzieć, że z tymi czy tamtymi drożdżami zejdzie dokładnie do "ileś,ileś". Ale mniej więcej powinen być wynik jak producent sugeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu: 1 fermentator (ze ekstraktem) na starcie miało 12 blg, teraz ma 8,5.-Piwo jest mętne, słodkie i bulgocze.

2 fermentator (z glukoza) na początku było 13 blg, teraz 8,5 - Piwo jest klarowne, bardzo słodkie i nie bulgocze.

Wygląda to ze w 1 fermentatorze drożdże buszują w piwie , natomiast w 2 tak jak by leżały na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu: 1 fermentator (ze ekstraktem) na starcie miało 12 blg, teraz ma 8,5.-Piwo jest mętne, słodkie i bulgocze.

2 fermentator (z glukoza) na początku było 13 blg, teraz 8,5 - Piwo jest klarowne, bardzo słodkie i nie bulgocze.

Wygląda to ze w 1 fermentatorze drożdże buszują w piwie , natomiast w 2 tak jak by leżały na dnie.

Blg spada - oznacz to że jest fermentacja . Napraw bulgotkę lub uszczelnij wieko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.