Jump to content
admiro

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników

Recommended Posts

Jak w Brewtarget ustawić wartości zacierania?

Wpisuję wartości, wg. mnie adekwatne - i wtedy przestawiają mi się wartości warki i brzeczki w oknie głównym... (na sporo mniejsze). Co skutkuje zwiększeniem gęstości, generalnie, po ustawieniu sposobu zacierania zaczynają wychodzić bzdury...

Mógłby ktoś podesłać na mateos2@o2.pl bazę składników zawierającą słody z polskich i czeskiej słodowni. Nie wiem jak, ale straciłem swoją :beer:.

Proszę, ale szału z polskimi słodami nie ma, ot strzegomskie karmele, palony żywiecki, może coś tam jeszcze.

http://hotfile.com/dl/137345349/04e27ac/database.xml.html

Ps. Ja bazę do Brewtarget trzymam na na Dropboxie - nie zginie, od wersji 1.2.4 wygodnie wybiera się jej usytuowanie w opcjach.

Edited by admiro

"Ten plik został usunięty w związku z naruszeniem praw autorskich albo został usunięty przez użytkownika który go wysłał."

:D

O jest :D

Edited by zbynekkk

U mnie ten program nie działa , np. cokolwiek chcę dodać do receptury ,mam słynny komunikat o konieczności zamknięcia programu. Mam XP :smilies:

Ja używam Brewtarget na Ubuntu i Windows XP bez żadnych problemów, coś masz nie tak z systemem.

Przeinstaluj najnowszą wersję 1.2.4.

Robiłem to kilka razy nic to nie daje. Początkowo program działał , aż pojawił się błąd i teraz dzieje się to zawsze. Będę jeszcze próbował coś z tym zrobić a może samo przejdzie.

Starsza wersja działa bez problemu. :smilies:

Edited by nikhil

Robiłem to kilka razy nic to nie daje. Początkowo program działał , aż pojawił się błąd i teraz dzieje się to zawsze. Będę jeszcze próbował coś z tym zrobić a może samo przejdzie.

Starsza wersja działa bez problemu. :smilies:

Zrób screena i zgłoś do producenta BT, może coś pomoże.

Robiłem to kilka razy nic to nie daje. Początkowo program działał ' date=' aż pojawił się błąd i teraz dzieje się to zawsze. Będę jeszcze próbował coś z tym zrobić a może samo przejdzie.

Starsza wersja działa bez problemu. :smilies:[/quote']

U mnie dzieje się tak samo.

edit: Przeinstalowałem ponownie, tym razem zaznaczyłem "Add brewtarget to the system PATH for all users" i jak na razie działa.

Edited by Pastaga

Robiłem to kilka razy nic to nie daje. Początkowo program działał ' date=' aż pojawił się błąd i teraz dzieje się to zawsze. Będę jeszcze próbował coś z tym zrobić a może samo przejdzie.

Starsza wersja działa bez problemu. :D[/quote']

U mnie dzieje się tak samo.

edit: Przeinstalowałem ponownie, tym razem zaznaczyłem "Add brewtarget to the system PATH for all users" i jak na razie działa.

Zrobiłem nawet wersję portable ale nic nie pomogło.:lol:

W zasadzie to jeszcze oprócz tego "Add brewtarget to the system PATH for all users" zamieniłem bazę słodów na zamieszczoną przez admiro, całkowicie usunąłem poprzednią wersje programu i tą najnowszą też ściągałem na nowo. Coś pomogło bo działo się identycznie jak u Ciebie, ale nie wiem co.

Cześć :)

Dzięki :):beer:

To byłą łatwizna, na bardziej zawiłe problemy nie spodziewaj się ode mnie odpowiedzi , sam uruchomiłem ten program dzisiaj :beer::D

Jeszcze jedno pytanie..na jednym screen schot-cie widział↨em ze wszystko jest po polsku - a ja nadal mam po angielsku część elementów.. Popełniłem gdzieś błąd ? Tam w tools > options > Language dałem na Polską flagę - i nadal część jest po ichniejszemu..

Jeszcze jedno pytanie..na jednym screen schot-cie widział↨em ze wszystko jest po polsku - a ja nadal mam po angielsku część elementów.. Popełniłem gdzieś błąd ? Tam w tools > options > Language dałem na Polską flagę - i nadal część jest po ichniejszemu..

Panie Lusterko przeczytaj wątek od początku, odpowiedzi na te pytanie ( i prawdopodobnie twoje następne) już były.

Jak coś nowego - wal śmiało!

U mnie w bazie są wszystkie słody Weyermanna. W którymś z wcześniejszych postów jest plik bazy, ale sądzę, że Carahell był w bazie podstawowej od początku.

U mnie w bazie są wszystkie słody Weyermanna. W którymś z wcześniejszych postów jest plik bazy, ale sądzę, że Carahell był w bazie podstawowej od początku.

Właśnie przejrzałem wszystkie słody w programie i nie mam, ten plik bazy też już dawno dodałem (jeśli chodzi o plik z 79 postu w tym wątku). A może jakoś inaczej się nazywa?

Edited by Afghan