Skocz do zawartości

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dlaczego przy tej samej wydajności wychodzi inny ekstrakt w wersji 2 i 1? Różnica prawie 1 Blg. W 1 wersji wychodzi poprawnie, jeżeli traktować wydajność jako liczoną po amerykańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Ostatnie kilka warek robiłem z zestawów bez mierzenia Blg tylko na objętość. Toteż nie znam wydajności. Jak dojdzie refraktometr to zaczne bardziej skrupulatnie wszystko notować ale również chciałbym już warzyć swoje wymysły. Już parokrotnie chciałem zdefiniować swojego Lidla ale kończyło się na tym że wpisałem Lidl i na tym koniec. :lol: Czy jest możliwość przesłania ustawień dla typowego Lidla i załadowania do programu? Oczywiscie jeśli ktoś bedzie chciał sie podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś oriantuje się czy brewtarget ma w standardzie słody Castle Malting? Zacząłem dodawać słody u siebie z myślą o udostępnieniu i dopadło mnie zwątpienie.

 

Dodatkowo czy istotne jest dla nas "różnica frakcji gróbej/drobnej" (nie dla każdego słodu ta informacja została udostępniona), DP (Lintner) - cokolwiek by to nie było oraz % białek (tej informacji CM nie udostępnia dla żadnego słodu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oriantuje się czy brewtarget ma w standardzie słody Castle Malting? Zacząłem dodawać słody u siebie z myślą o udostępnieniu i dopadło mnie zwątpienie.

 

Dodatkowo czy istotne jest dla nas "różnica frakcji gróbej/drobnej" (nie dla każdego słodu ta informacja została udostępniona), DP (Lintner) - cokolwiek by to nie było oraz % białek (tej informacji CM nie udostępnia dla żadnego słodu)?

 

 

Wydaje mi się, że te parametry nie są brane po uwagę w wyliczeniach - tylko dla informacji.

 

Apropos bazy słodow to zaimportować można każdą bazę skladników w formacie BeerXML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystko zależy od wielkości warki. Ta sama ilość słodu przy warce 10 litrowej da ciemniejszą barwę niż przy warce 20 litrowej.

 

Ale obstawiałbym, że masz złe ustawienia parametrów słodu w programie.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mam ustawione, tak jak pisałem - 4,5 EBC.

Oczywiście im większa warka przy tej samej ilości słodu, tym bardziej barwa maleje.

Ale przy typowym piwie 12 Blg powinna moim zdaniem być ta sama barwa.

 

ps. W Beersmith jest to samo.

 

post-151-0-49097100-1394965663_thumb.jpg

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.