Skocz do zawartości

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie żeby tego rękodzieła uniknąć zapytałem czy może ktoś już wprowadził i byłby skłonny się podzielić.

 

Jak jesteś bardzo uparty to można zainstalować demo BS, zaimportować plik z Optimą i wyeksportować słody w formacie BeerXML - który czyta BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem nowy w temacie. Zainstalowałem Brewtarget 2.0.1. Próbuję go rozgryźć od podstaw i pierwsza rzecz jaką zrobiłem to po zmianie języka na polski otworzyłem podręcznik. Jest po angielsku. Niestety w 1/3 tłumaczenia utknąłem - za cienki jestem :(

Dla takiego nowicjusza jak ja sensowne byłoby zacząć od przestudiowania podręcznika. Czy jest szansa na zdobycie tłumaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Windows 8.1: macie problemy z Brewtarget? Ja np. jak chcę stworzyć recepturę, to przy dodawaniu jakiegokolwiek składnika program wywala błąd i się wyłącza. Jedyne obejście jakie znalazłem to załadowanie gotowej receptury i jej edycja. Druga rzecz to to, że jak już dodam chmiele, to mi nie wylicza IBU. Włączanie programu w trybie zgodności z poprzednimi Windowsami nie pomaga, instalacja wcześniejszych wersji również. Jakaś rada na to? Oprócz oczywiście zmiany systemu, bo na to nie mam ochoty ani czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiła się nowa wersja Brewtargeta 2.1.0

http://www.brewtarget.org/download.html

 

v2.1.0

 

Feature release.

New Features

  • Inventory tracking for ingredients.
  • Folders for organizing recipes #1109740.
  • Recipe parameter sliders to make it easier to visualize the value and range of IBUs, color, etc.

Bug Fixes

  • Boil SG was wrong if kettle losses were not zero #1328761.
  • Extract recipes crash brew-it #1340484
  • Incorrect abbreviation in manual #1224236.
  • Bad IBUs for extract recipes #1286655.
  • "Brew It" fails for extract recipes #1340484.
  • Missing icons for some distributions #1346342.
  • Failed to launch on OSX with case-sensitive filesystems #1259374.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wprowadzili magazyn, ale nie mogę zlokalizować w programie ikony odpowiadającej za to, ktoś pomoże? ;)

 

Inventory tracking

Of all the features requested in brewtarget, this is the most popular. I wish rocketman or I could take credit for doing this, but it all goes to mrostling. From out of nowhere, mrostling submitted an almost perfect patch to implement this feature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

<p>Jak nie możesz znaleźć to widocznie go tam nie ma i trzeba dodać ręcznie. Pliki z surowcami są w plikowni. Poza tym zapraszam do posta 284 po pliczek ze słodami

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać database z drożdżami lagerowymi S-23 i W34/70? Aż dziwne że aż tak popularnych suchych drożdży brakuje.

 

Zainstalowałem sobie najnowszą wersję BT myśląc że już tam będą. Jednak się myliłem. Tego programu nie można dobrze obsługiwać bo nie ma jednostek w Plato (Blg) tylko SG. Przynajmniej w ustawieniach nie znalazłem. Wolę już wersję 1.2.4.

 

Na dodatek chyba program trochę inaczej oblicza parametry warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać database z drożdżami lagerowymi S-23 i W34/70? Aż dziwne że aż tak popularnych suchych drożdży brakuje.

 

Zainstalowałem sobie najnowszą wersję BT myśląc że już tam będą. Jednak się myliłem. Tego programu nie można dobrze obsługiwać bo nie ma jednostek w Plato (Blg) tylko SG. Przynajmniej w ustawieniach nie znalazłem. Wolę już wersję 1.2.4.

 

Na dodatek chyba program trochę inaczej oblicza parametry warki.

 

Pod tym kątem w wersji 2.1 nic się nie zmieniło:

Oczywiście, że są w opcjach jednostki Plato/Bix/Blg oraz drożdze Fermentisa w standardowej bazie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem nowicjuszem, próbuję ogarnąć temat piwowarstwa i receptur. Pobrałem program i zacząłem klikać. Jako, że jestem nowicjuszem to warzę z ekstraktów i tu napotkałem przedziwne dane w brewtargecie. Problem z kolorami płynnych ekstraktów. Rozumiem i dowiedziałem się z tego tematu, że czasami prezentacja koloru odbywa się w jednostkach SRM a czasami w EBC. Chciałem uzupełnić swoją bazę o ekstrakty WES więc zacząłem przeglądać jak są wprowadzone inne ekstrakty w bazie i tu zgłupiałem jak zobaczyłem dane np dot. coopers'a. Producent dla ekstraktu "Dark" podaje kolor 1650 EBC a w brewtarget jest zaledwie 129,7. Patrząc na tą liczbę nijak nie wyjdzie 1650 w jakich by ona nie była jednostkach. O co chodzi??? I czy kolory np słodów to też nie taki sam.. galimatias?

Edytowane przez kubek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Usiu Dzięki za podpowiedź, tylko jaki to ma sens budowanie bazy danych z nieprawidłowymi danymi. Można założyć, że inne słody/ekstrakty też mają nieprawidłowe wartości w kolorze.

 

Mam jeszcze jedno pytanie bo ile bym nie klikał i jakbym tego nie chciał pojąć to nie potrafię... Mam garnek 20 litrów w nim mam zamiar i warzyć i zacierać, co wprowadzić w części dot. sprzętu. załączam obrazek, żeby się nie rozpisywać co wprowadziłem.

 

Jakbym tego nie wpisał to mi wylicza ilość "wyliczonej warki" na 22 litry, a ilość brzeczki do gotowania 25 litrów, no i gęstość, kolor itd piwa z przepisu się kompletnie rozjeżdża.

gar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie było pytania to zależne jest od zakładki zacieranie... i jak widzę to muszę sobie jeszcze poczytać i zastanowić się jak to będzie w przypadku posiadania gara 20 litrów. Jak należy przeliczać ilości słodów z dostępnych receptur. Chyba, że ktoś podpowie jakiś szybki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jako taki ;)

z tego co pamietam to największy problem miałem z zaimportowaniem słodów z bs2 oraz z jednostkami koloru - nie chciały byc takie same srm i ebc z tym co podaje producent (po wpisaniu jednych i konwersji wychodziły inne wartości niż podane przez producenta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.