Skocz do zawartości
admiro

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

To ci pokazuje w SRM. Jest błąd, który w tym miejscu zawsze pokazuje domyślnie w SRM.

Ale jak klikniesz prawym przyciskiem myszy na barwie, to wtedy możesz przestawić.

post-151-0-99318500-1394983775_thumb.jpg

Edytowane przez jake

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ustawiłem testowy zasyp z 4 kg pilzneńskiego o barwie 4,5 EBC, a barwę piwa wylicza na 7,4 EBC. Czy to normalne i barwa zawsze jest większa od barwy słodu, czy to jest jakiś błąd?

Tak, jest to normalne. Słodownia w ateście podaje barwę i barwę po gotowaniu, twoja wyliczona wartość jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki słód wybrać jako zamiennik Cara Blond? Chyba, że gdzieś jest baza słodów Castle Malting do brewtargeta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A których dokładnie brakuje?

Karmelowych to chyba nie mam żadnych. W każdym razie Carapils, Carared, Carahell, Carabelge, Caraamber...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak należy rozumieć parametry "Docelowa/obliczona wielkość warki" i "Docelowa/obliczona ilość brzeczki przed gotowaniem" ?

Dodałem surowce i ustawiłem ich parametry i chcę uzyskać np 21l gotowej warki, więc tak wpisuję.

Jaki jest cel edycji "Docelowa ilość brzeczki przed gotowaniem" ? Myślalem, że po wpisaniu strat i parowania, uwzględnieniu wody do słodowania, program sam wyliczy ile uzyskamy przed gotowaniem oraz ile zostanie po gotowaniu, jednak po ustawieniu gotowania na 1h wyliczane jest znacznie więcej niż wynikałoby to z ustawień...

edit: już kumam, nieaktualne :P

Edytowane przez pippo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie te pola "Obliczona" są zupełnie bez sensu, bo przecież najpierw zakłada się wielkość warki, potem wylicza ile wody potrzeba, a nie odwrotnie. A one właśnie wyliczają to odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no dokładnie, ja to rozumiem tak, że ustalamy najpierw skład i później manipulując "wodą potrzebną do gotowania" i zasypem ustalamy parametry piwa i wielkość warki, więc rzeczywiście od d..y strony :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dodać do zasypu niesłodowaną pszenice? Nie mogę znaleźć tej informacji na forum.

Edit// Znalazłem odpowiedź

Dla szukających Wheat, flaked

Edytowane przez kto3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie jakieś sugestie, co mogę mieć źle wprowadzone, że podaje mi wodę do wysładzania w ilości ponad 500l ?

edycja - ślepy jestem, już widzę w czym problem <mur>

post-3060-0-76981200-1398167938_thumb.jpg

Edytowane przez camilos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

edycja - ślepy jestem, już widzę w czym problem

Po prostu masz ciut większy, niż inni, filtrator ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś pod jaką lokalizacją zapisują się bazy danych? Nie widzę tego w katalogu głównym programu, dodatkowo aktualnie jest tak, że po usunięciu brewtarget i ponownej instalacji stara baza danych wczytuje się - zatem musi byc gdzieś osobno przechowywana. Aktualnie mam jakis konflikt baz danych i brewtarget przestał mi sie uruchamiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś pod jaką lokalizacją zapisują się bazy danych?

W programie klikasz: Plik - Eksportuj receptury

wyskoczy okienko i tam masz u góry nazwę folderu, musisz go sobie w kompie znaleźć

Edit: pomyliło mi się z recepturami

Edytowane przez stachu68

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś pod jaką lokalizacją zapisują się bazy danych?

pewnie gdzieś w twoich dokumentach, plik powinien mieć nazwę database Edytowane przez stachu68

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem w tym, że nie otwiera mi się brewtarget i nie mogę nic podejrzeć. Występuje jakis błąd bazy danych więc dlatego próbuje się do niej dostac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w linuxie przechowywane jest w /home/nazwaużytkownika/.brewtarget a w windowsie w C:/Users/nazwaużytkownika/AppData/Roaming/brewtarget

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję wszystkim póki co za podpowiedzi. Niestety nie ma nic pod podaną lokalizacją (sprawdzałem czy nie ma plików ukrytych) a brewtarget nadal się zawiesza i informuje, że 'znaleziono kilka baz danych'. Czyli gdzieś to musi być..

Edytowane przez Lodzermensch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie są w:

C:\Users\nazwaużytkownika\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Brewtarget-2.0.1\data

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie baza danych jest w katalogu z programem.

c:\Program Files\Brewtarget-2.0.1\data\

Tam leży kilka plików sqlite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma nic u mnie pod tymi lokalizacjami, no nic - mogłem uczyć sie programowania zamiast grać w prince of persia więc mam za swoje :)

Edytowane przez Lodzermensch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi