Skocz do zawartości
admiro

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego przy tej samej wydajności wychodzi inny ekstrakt w wersji 2 i 1? Różnica prawie 1 Blg. W 1 wersji wychodzi poprawnie, jeżeli traktować wydajność jako liczoną po amerykańsku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może wynika to z tego że w jednym przypadku podałeś czs gotowania a w drugim nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej.

Ostatnie kilka warek robiłem z zestawów bez mierzenia Blg tylko na objętość. Toteż nie znam wydajności. Jak dojdzie refraktometr to zaczne bardziej skrupulatnie wszystko notować ale również chciałbym już warzyć swoje wymysły. Już parokrotnie chciałem zdefiniować swojego Lidla ale kończyło się na tym że wpisałem Lidl i na tym koniec. :lol: Czy jest możliwość przesłania ustawień dla typowego Lidla i załadowania do programu? Oczywiscie jeśli ktoś bedzie chciał sie podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś mógły podzielić się swoją bazą słodów i drożdży. Z tego co widzę, to w podstawowej wersji nie ma wszyskich słodów Weyermann i drożdży Fermentis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś oriantuje się czy brewtarget ma w standardzie słody Castle Malting? Zacząłem dodawać słody u siebie z myślą o udostępnieniu i dopadło mnie zwątpienie.

Dodatkowo czy istotne jest dla nas "różnica frakcji gróbej/drobnej" (nie dla każdego słodu ta informacja została udostępniona), DP (Lintner) - cokolwiek by to nie było oraz % białek (tej informacji CM nie udostępnia dla żadnego słodu)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś oriantuje się czy brewtarget ma w standardzie słody Castle Malting? Zacząłem dodawać słody u siebie z myślą o udostępnieniu i dopadło mnie zwątpienie.

Dodatkowo czy istotne jest dla nas "różnica frakcji gróbej/drobnej" (nie dla każdego słodu ta informacja została udostępniona), DP (Lintner) - cokolwiek by to nie było oraz % białek (tej informacji CM nie udostępnia dla żadnego słodu)?

Wydaje mi się, że te parametry nie są brane po uwagę w wyliczeniach - tylko dla informacji.

Apropos bazy słodow to zaimportować można każdą bazę skladników w formacie BeerXML.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że te parametry nie są brane po uwagę w wyliczeniach - tylko dla informacji.

Ok, biorę się zatem do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Planuję zacierać na lenia, 60 min w temperaturze 67 stopni. Wg PPP woda, do której wsypię słód powinna mieć 76 stopni. Jak ustawić taki typ zacierania w BT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś podesłać zrzut ekranu albo opisać co dokładnie wprowadzić w sprzęcie dla gara zaciernego opartego na kegu 50l. Warzelny 100 litrów. Jakoś mnie to przerasta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ano może. Nie próbowałem. Jakoś mnie zakładka sprzętowa odstrasza :) Jakby więc ktoś dysponował takowym ustawieniem cobym sobie ładnie powpisywał wszystkie dane to będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy jest może jakaś pełna baza słodów weyermanna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potwierdzam to co pisał jakiś czas temu @jake, różnica w gęstościach przy zastosowaniu tej samej wydajności między najnowszą wersją a 1-ką występuje nadal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawiłem testowy zasyp z 4 kg pilzneńskiego o barwie 4,5 EBC, a barwę piwa wylicza na 7,4 EBC. Czy to normalne i barwa zawsze jest większa od barwy słodu, czy to jest jakiś błąd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie program zakłada, że zawsze po gotowaniu brzeczka trochę ściemnieje. Ewentualnie błąd , bo chyba innego wytłumaczenia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od wielkości warki. Ta sama ilość słodu przy warce 10 litrowej da ciemniejszą barwę niż przy warce 20 litrowej.

Ale obstawiałbym, że masz złe ustawienia parametrów słodu w programie.

Edytowane przez wizi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze mam ustawione, tak jak pisałem - 4,5 EBC.

Oczywiście im większa warka przy tej samej ilości słodu, tym bardziej barwa maleje.

Ale przy typowym piwie 12 Blg powinna moim zdaniem być ta sama barwa.

ps. W Beersmith jest to samo.

post-151-0-49097100-1394965663_thumb.jpg

Edytowane przez jake

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziwne u mnie wszystko jest ok. Sprawdź opcje

post-6746-0-10543200-1394968220_thumb.jpg

post-6746-0-53170400-1394968220_thumb.jpg

post-6746-0-88563800-1394968220_thumb.jpg

Edytowane przez wizi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi