Skocz do zawartości

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

 

W dniu 24.07.2019 o 23:29, Marcin Skwira napisał:

Koledzy mam problem chciałem importować plik słody strzegom biorę importuj i wogule mi pliku nie pokazuje. Wersja 2.3

Zapewne musisz rozpakować archiwum zip i wskazać w programie bezpośrednio plik xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Orientuje się ktoś może czy między wersją 2.0.2 a 2.3.0 zaszły jakieś zmiany w kalkulacjach IBU? Na starym komputerze używałem cały czas tej starej wersji, teraz zainstalowałem nową i mam trochę rozjazdy, a wolałbym mieć po staremu, bo miałem to już wyczute w przełożeniu na rzeczywistą goryczkę. Jest to o tyle dziwne, że przejrzałem cały changelog między tymi wersjami i żadnych zmian w tym kierunku nie widzę. I tu i tu używam tej samej formuły (Tinseth).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, punix napisał:

Czy ktoś spotkał się z bazą słodów Simpsons Malt do Brewtargeta?

Mam u siebie takie słody Simpsons, ale nie wiem skąd. Na pewno sam ich nie wpisywałem. Może były już w programie?

 

edit: nad Coffe malt jest jeszcze 5 słodów zasłoniętych z Simpsons

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, darinho napisał:

Mam u siebie takie słody Simpsons, ale nie wiem skąd. Na pewno sam ich nie wpisywałem. Może były już w programie?

 

edit: nad Coffe malt jest jeszcze 5 słodów zasłoniętych z Simpsons

 

 

O, ciekawe, u mnie ich nie ma (i raczej nie było). Szukałem po internecie pełnej bazy, ale niestety bez rezultatu. Cóż, najwyżej pozostanie ręczne wklepanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, punix napisał:

 

O, ciekawe, u mnie ich nie ma (i raczej nie było). Szukałem po internecie pełnej bazy, ale niestety bez rezultatu. Cóż, najwyżej pozostanie ręczne wklepanie.

Masz najnowszą wersję? Ja właśnie zainstalowałem Brewtarget i mam te słody standardowo w aplikacji, jak u kolegi darinho.

Edytowane przez skazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, skazi napisał:

Masz najnowszą wersję? Ja właśnie zainstalowałem Brewtarget i mam te słody standardowo w aplikacji, jak u kolegi darinho.

 

2.3.0, czyli chyba najnowsza dostępna pod windowsa. Choć instalowałem dawno temu, może pomimo tej samej wersji coś dodali do zawartości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, punix napisał:

 

"Import zawierał nieprawidłowy plik beerXML" :( Dzięki tak czy siak.

 

Możliwe że to dlatego że ja mam wersje 2.4 kompilowaną z githuba. Może któryś z kolegów wyeksportuje ze starszej wersji?

 

Znalazłem jeszcze jakiś plik ze słodami który kiedyś do siebie importowałem i wygląda że tam są Simpsons, spróbuj.

slody.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Układam sobie recepturę daję słody i drożdże, pokazuje mi ekstrakt. Ale przecież jeszcze nie podałem ile wody wleje na zacieranie i wysładzanie. Zmiana w litrażu przed gotowaniem i wielkość warki nie wpływa w ogóle na Blg.

Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ads napisał:

Układam sobie recepturę daję słody i drożdże, pokazuje mi ekstrakt. Ale przecież jeszcze nie podałem ile wody wleje na zacieranie i wysładzanie. Zmiana w litrażu przed gotowaniem i wielkość warki nie wpływa w ogóle na Blg.

Też tak macie?

 

Przyznam, że schematu zacierania nigdy nie uzupełniałem, "docelowa ilość brzeczki przed gotowaniem" zmienia tylko "gęstość przed gotowaniem".

Liczy się "docelowa wielkość warki", przy czym kojarzę, że jeśli jest mocno zbliżona do ilości przed gotowaniem, to czasem trochę wariował (chyba poniżej 2l różnicy przy 20l warce zaczynały się problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, punix napisał:

 

Przyznam, że schematu zacierania nigdy nie uzupełniałem, "docelowa ilość brzeczki przed gotowaniem" zmienia tylko "gęstość przed gotowaniem".

Liczy się "docelowa wielkość warki", przy czym kojarzę, że jeśli jest mocno zbliżona do ilości przed gotowaniem, to czasem trochę wariował (chyba poniżej 2l różnicy przy 20l warce zaczynały się problemy).

Ostatnio przelałem trochę wysładzanie i doszło mi 2L. Wpisałem na szybko, zmierzyłem Blg i myślałem, że dowiem się czego mogę się spodziewać bo mogłem przedłużyć gotowanie o powiedzmy 30min ale niestety brak reakcji ze strony Brewtarget. Mocno się zawiodłem.

Ja staram się zawsze wpisywać schemat zacierania bo wiem ile wody muszę przelać przez młóto na wysładzaniu.

 

Edit. Co jest jeszcze śmieszne. Mam dwa urządzenia wbite. Cały kocioł 30L i pół na mniejsze warki 15L. Zmieniam sprzęty i Blg się zmienia ale wielkość rzeczywista  "wyliczona" warki zostaje taka sama ?

Edytowane przez ads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając docelową ilość brzeczki przed gotowaniem, musisz dostosować też docelową wielkość warki. Po czym klikasz pomocnik zacierania, wpisujesz gęstość zacieru i klikasz ok.

 

Zmieniając docelową ilość brzeczki przed gotowaniem i wydłużając czas zaciernia musisz ustawić docelową wielkość warki i kliknąć pomocnik zacierania ....

 

Wtedy wszystko ładnie przelicza. Ważna aby wyliczona wielkość warki i odętość przed gotowaniem świeciły się na zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem po dużej awarii komputera, tak dużej że już mam nowy. Dysk ze starego działa i mam go obecnie w kieszeni usb. W Brewtargecie na starym kompie były receptury, zapiski itd. z kilkudziesięciu warek, jednym słowem wielka wiedza doświadczalna. Jak to odzyskać i przenieść na nową instalacje? Gdzie siedzą pliki w których zostało to zapisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.