Skocz do zawartości

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

To ci pokazuje w SRM. Jest błąd, który w tym miejscu zawsze pokazuje domyślnie w SRM.

Ale jak klikniesz prawym przyciskiem myszy na barwie, to wtedy możesz przestawić.

post-151-0-99318500-1394983775_thumb.jpg

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem testowy zasyp z 4 kg pilzneńskiego o barwie 4,5 EBC, a barwę piwa wylicza na 7,4 EBC. Czy to normalne i barwa zawsze jest większa od barwy słodu, czy to jest jakiś błąd?

 

Tak, jest to normalne. Słodownia w ateście podaje barwę i barwę po gotowaniu, twoja wyliczona wartość jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak należy rozumieć parametry "Docelowa/obliczona wielkość warki" i "Docelowa/obliczona ilość brzeczki przed gotowaniem" ?

 

Dodałem surowce i ustawiłem ich parametry i chcę uzyskać np 21l gotowej warki, więc tak wpisuję.

 

Jaki jest cel edycji "Docelowa ilość brzeczki przed gotowaniem" ? Myślalem, że po wpisaniu strat i parowania, uwzględnieniu wody do słodowania, program sam wyliczy ile uzyskamy przed gotowaniem oraz ile zostanie po gotowaniu, jednak po ustawieniu gotowania na 1h wyliczane jest znacznie więcej niż wynikałoby to z ustawień...

 

edit: już kumam, nieaktualne :P

Edytowane przez pippo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te pola "Obliczona" są zupełnie bez sensu, bo przecież najpierw zakłada się wielkość warki, potem wylicza ile wody potrzeba, a nie odwrotnie. A one właśnie wyliczają to odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, ja to rozumiem tak, że ustalamy najpierw skład i później manipulując "wodą potrzebną do gotowania" i zasypem ustalamy parametry piwa i wielkość warki, więc rzeczywiście od d..y strony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Macie jakieś sugestie, co mogę mieć źle wprowadzone, że podaje mi wodę do wysładzania w ilości ponad 500l ?

 

edycja - ślepy jestem, już widzę w czym problem <mur>

post-3060-0-76981200-1398167938_thumb.jpg

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wie ktoś pod jaką lokalizacją zapisują się bazy danych? Nie widzę tego w katalogu głównym programu, dodatkowo aktualnie jest tak, że po usunięciu brewtarget i ponownej instalacji stara baza danych wczytuje się - zatem musi byc gdzieś osobno przechowywana. Aktualnie mam jakis konflikt baz danych i brewtarget przestał mi sie uruchamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś pod jaką lokalizacją zapisują się bazy danych?

W programie klikasz: Plik - Eksportuj receptury

wyskoczy okienko i tam masz u góry nazwę folderu, musisz go sobie w kompie znaleźć

 

Edit: pomyliło mi się z recepturami

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim póki co za podpowiedzi. Niestety nie ma nic pod podaną lokalizacją (sprawdzałem czy nie ma plików ukrytych) a brewtarget nadal się zawiesza i informuje, że 'znaleziono kilka baz danych'. Czyli gdzieś to musi być..

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.