Skocz do zawartości

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o windows, receptury ogarnąłem, ale właśnie z bazą lipa, bo tam miałem parametry warzelni, sporo dodanych składników. Wychodzi na to, że znów muszę to dodawać ręcznie, lub pozostać przy 1.2.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o windows, receptury ogarnąłem, ale właśnie z bazą lipa, bo tam miałem parametry warzelni, sporo dodanych składników. Wychodzi na to, że znów muszę to dodawać ręcznie, lub pozostać przy 1.2.4.

 

Nie, w starej bazie masz kilka plików xml, zaimportuj je w nowej bazie - wczyta się baza sprzętowa, schematy zacierania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki admiro za pomoc :) W starej bazie mam 4 pliki xml: database, mashs, options, recipes. Wiadomo receptury do receptur, a reszta gdzie ? Próbowałem ze wszystkich poziomów programu zaimportować pozostałe i mój sprzęt wprowadzony do 1.2.4 oraz składniki, te wprowadzane ręcznie nie wchodzą. Poza tym u mnie mimo zaznaczenia w opcjach jednostek EBC pokazuje SRM. Na dole w tabelce używanych do receptury surowców pokazuje poprawnie w EBC, na górze w przeliczniku receptury w SRM, gęstości na tych samych recepturach też się różnią w obu wersjach i to sporo. Program fajny nie przeładowany niepotrzebnymi opcjami, ale jeszcze potrzebuje poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki admiro za pomoc :) W starej bazie mam 4 pliki xml: database, mashs, options, recipes. Wiadomo receptury do receptur, a reszta gdzie ?

 

Ja używam na ubuntu a przejście na 2.0 poszło z automatu, spróbuj pozostałe pliki zaimportować przez "import receptury", powinno dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed eksportem do wydruku spróbuj sprawdzić czy przy wyświetlonej recepturze masz tak samo ustawione chmiele, jeśli nie to na banerze nad chmielami jest przycisk "czas" i klikając go możesz przestawiać czy ma się układać w/g narastającego czy malejącego czasu gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po przestawieniu a przed wydrukiem zapisałeś recepturę ? Czasami nawet trzeba zamknąć całą aplikację akceptując zmiany i po ponownym uruchomieniu jest ok.Jeśli to nie pomaga to nie mam pojęcia co jest grane, u mnie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka różnica w wyliczaniu IBU (zarówno Rager jak Tinseth) między wersją 2.0 a 1.2.4? Taki sam zasyp, takie samo chmielenie. W 1.2.4 wylicza mi 50IBU a w 2.0 ponad 70IBU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli korzystasz z systemu Windows, wyeksportuj wszelkie receptury, które chcesz zachować ze starej instalacji (do pliku xml), a następnie zaimportuj je w nowej wersji.

Zaimportowałem i pojawiły się błędy. W bazie piw trzy warki pojawiły się dwukrotnie, przy czym jedne z tych podwójnych były uszkodzone (niekompletne dane). W bazie chmieli nie zaimportowało mi dla odmiany kilku chmieli, które miałem wpisane ręcznie.

 

Przy okazji zauważyłem, że sortowanie w bazach danych zależy od wielkośći litery, którą zaczyna się nazwa - najpierw są surowce, których nazwy zaczynają się wielką literą, a później te zaczynające się małą.

 

Jakby przy jakiejś okazji udało się wywalić cholernie irytujące trzecie miejsce po przecinku, byłoby chyba wszystkim lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zauważyłem, że sortowanie w bazach danych zależy od wielkośći litery, którą zaczyna się nazwa - najpierw są surowce, których nazwy zaczynają się wielką literą, a później te zaczynające się małą.

Typowa "przypadłość"* systemów unixowych.

 

* przypadłośc bo dla Windowsa "A" i "a" to ta sama litera, dla Unixa nie, a wiekszość ludzi od młodości na Windach jedzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, nie siej popeliny. Nigdzie "a" nie jest tym samym co "A", a kolejność sortowania określają ustawienia narodowe, tzw. locale. W językach gdzie używa się alfabetu łacińskiego naturalny porządek to najpierw wielkie litery a potem małe.

 

Kodowanie znaków w systemie plików nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w BT 2.0.1

 

Gdy w zakładce "dodatki" otwieram bazę dodatków i wybieram cokolwiek, do tabeli wpisuje się losowo inny dodatek, np. wybieram Aji Amarillo (pierwsze na liście), w tabeli pojawia się Apricot. Tak jest ze wszystkimi, a rozrzut jest stały dla każdego dodatku.

system Windows Vista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wprowadziłem dane sprzętu oraz receptury i w sumie wszystko jest ok, ale moją uwage przykuły wartości gęstości początkowej oraz przed gotowaniem. mianowicie, przy ustawieniu odparowania na poziomie 10%/h gotowania, wartość gęstości początkowej jest tylko o 0,4 większa od gęstości początkowej, co chyba ne bardzo odzwierciedla rzeczywistość. czegoś nie biorę pod uwagę, czy może coś trzeba zmienić w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz wodę "pomocnikiem zacierania" a potem sprawdź czy "Docelowa wielkość warki" = "wyliczona" to samo z ilością brzeczki.

 

te wartości się zgadzają a wartości gęstości pozostają takie jak wspomniałem powyżej. załączam zrzut ekranu.

post-6010-0-06235500-1383127646_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.