Skocz do zawartości

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

Używaliście "Narzędzia refraktometru" w tym programie? Moim zdaniem to źle działa.

Wpisuję np. oryginalne Plato 12, Aktualne 6 i wylicza mi rzeczywisty ekstrakt 4,063, a powinno być 2,6.

Wyliczony alkohol też jest niepoprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaliście "Narzędzia refraktometru" w tym programie? Moim zdaniem to źle działa.

Wpisuję np. oryginalne Plato 12, Aktualne 6 i wylicza mi rzeczywisty ekstrakt 4,063, a powinno być 2,6.

Wyliczony alkohol też jest niepoprawny.

 

Nie posiadam refrektometru, ale porównując do http://onebeer.net/refractometer.shtml wydaje się, że coś jest nie tak. Warto coś takiego zgłosić u programisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiecie może, czy inne programy (np BeerSmith) biorą pod uwagę schemat zacierania przy ustalaniu FG i ABV? W BT niezaleznie czy calosc zacieram w 62 czy 72 to takie same dane - wyżej było, że to jest "brane" z parametrów drożdży, ale to chyba nie do końca pokrywa się z rzeczywistością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS2 uwzględnia schemat zacierania. Ale nie opierałbym się na tym parametrze jako rzeczywistym. To jest tylko przybliżone wyliczenie. Estymowana różnica pomiędzy zacieraniem na wytrawnie a na słodko jest mniej więcej 0,5°Blg na FG.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się nowa wersja:

 

Brewtarget v2.0 is now available for Mac, Linux, and Windows! As always tell us what you think so we can continue to improve the software.

http://www.brewtarge...g/download.html

 

One big new feature is a pre-loaded library of classic recipes (both all-grain and extract versions).

Are the O.G.'s very far off? There were some adjustments made to the calculations which should make the newer results more accurate.

Edytowane przez vojtol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewtarget v2.0

W końcu poprawnie wyświetla procentowe zawartości słodów, wcześniej miał problemy z tym, po np. edycji ilości czy dodawaniu nowego słodu, prawidłowo odświeżał dopiero po restarcie (Ubuntu). Nie pamiętam jak w ppoprzedniej wersji, ale w 2.0 źle sortuje po ilości, 300,000 g to dla niego większa wartość niż 1,200 kg, a nie da się wpisać np. 1200,000 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to nie ma opcji upgradu poprzedniej wersji, tylko nowa instalacja i trzeba przerzucić pliki z recepturami i bazę?

 

U mnie (Ubuntu), nic nie przerzucałem, odinstalowałem starą wersję, zainstalowałem nową. Wszystkie moje receptury zostały. Plik bazy trzymam na Dropboxie.

 

Zauważyłem też, aby prawidłowo wpisać ilość np. słodu, trzeba jako wartość dziesiętną wpisywać kropkę. Wpisywanie z przecinkiem czasami powoduje błędne wpisy, mimo że po wpisaniu z kropką, program wyświetla i tak wartości z przecinkiem. Trochę to zagmatwane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem buga na którego trzeba uważać. Jeżeli dodamy sobie nowy surowiec fermetowalny który posiada barwę, to mimo że pracujemy na jednostkach EBC to po zapisaniu formatki oraz ponownym jej odczytaniu zobaczymy tam wartość SRM. Ponowne zapisanie (nawet bez zmian), spowoduje kolejne przeliczenie na SRM itd aż do zera. W okienku receptury już jest w porządku. Chodzi o to miejsce.

 

 

brewtarget.png

 

 

Słody słodowni Strzegom dla Brewtarget do pobrania. W związku z powyższym, proszę zwracać uwagę podczas zmian w kartach słodów.

http://www.piwo.org/files/file/38-slody-slodowni-strzegom-dla-brewtarget-2x/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi nie pasowało z tą wartością - ale zrzuciłem to na karb mojej pomyłki przy wprowadzaniu słodów. A tak się namęczyłem z wprowadzaniem słodów i wszystko jak krew w piach...

Czy z zaimportowanymi słodami Strzegomia będzie tak samo jeżeli chodzi o wartość barwy EBC - będzie się przeliczać aż do zera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne zapisanie (nawet bez zmian), spowoduje kolejne przeliczenie na SRM itd aż do zera.

 

Potwierdzam, z tym, że każde otwarcie (nie zapisanie!) słodu do edycji, powoduje przeliczenie koloru, jeśli klikniemy „anuluj” kolor pozostanie bez zmian, jeśli wpiszemy prawidłową wartość koloru, po zapisaniu będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa korekcja refraktometru w nowej wersji?

Korzystam z korekty w toolkit 1.8 pobrane z forum i w porównaniu z BT 1.2.4 są duże różnice-np wg toolkit pokazuje 2,4Blg a wg BT 1.2.4 wylicza 3,6 -korzystacie z narzędzia refraktometru w BT?

W Beersmith2 w ogóle nie wiem jak korzystać z tej funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla użytkowników Ubuntu — repozytorum z „daily builds” (na razie jest tam wersja starsza niż oficjalna):

 

„In case you use Ubuntu and want "bleeding edge" unreleased packages, check out our daily build PPA.

Brewtarget PPA : Code : “Brewtarget Developers” team

You can update your system with unsupported packages from this untrusted PPA by adding ppa:brewtarget/brewtarget to your system's Software Sources”

Edytowane przez vojtol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkowników Ubuntu — repozytorum z „daily builds” (na razie jest tam wersja starsza niż oficjalna)

 

Pojawiła się wersja 2.0.1~727.

Naprawione sortowanie składników po ilości, niestety bug z przeliczaniem koloru nadal występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mogę się dogadać z tą nową wersją.

 

- Ciągle mi resetuje parametry warzelni, które sobie ustawiam.

- SRM-EBC - muszę korzystać z SRM, bo jak chcę EBC, to wychodzą cuda.

- nie sortuje składników wg wielkości udziału.

- kilogramy/gramy... to już było opisywane.

- No i... przy tej same recepturze liczy inną gęstość niż 1.4.... tu akurat wychodzi mi, że robi to lepiej, bo liczy z warki po gotowaniu, a 1.4 przed.

 

czy jest szansa, że to będzie poprawione? ew, co ja mogę zrobić, żeby to działało jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Ma pytanie co do gęstości początkowej, przed gotowaniem i końcowej. Wprowadziłem produkty do refermentacji było 4,8 kg słodów na Pale ale i program wyliczył mi jak na zdjęciu poniżej

w rzeczywistości było 22 l brzeczki do gotowania o 12,5blg a po gotowaniu uzyskałem 19L o 14,5 blg.

Co w takim razie znaczy gestość początkowa i gęstość przed gotowaniem w tym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.