Skocz do zawartości

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety znowu nie dodało mi Carahell. Tak jak admiro piszesz w podglądzie jest, ale nie dodaje do programu. Widać, że jakieś nowe słody dodało, ale tego nie ma. W każdym bądź razie jakoś sobie poradziłem. Edytowałem database.xml od Ciebie i znalazłem w nim część dotyczącą Carahell i wprowadziłem do programu ręcznie. Przy okazji edytowania database.xml znalazłem jeszcze kilka słodów których mi też nie dodało np. Caramunich® TYPE II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znowu nie dodało mi Carahell. Tak jak admiro piszesz w podglądzie jest, ale nie dodaje do programu. Widać, że jakieś nowe słody dodało, ale tego nie ma. W każdym bądź razie jakoś sobie poradziłem. Edytowałem database.xml od Ciebie i znalazłem w nim część dotyczącą Carahell i wprowadziłem do programu ręcznie. Przy okazji edytowania database.xml znalazłem jeszcze kilka słodów których mi też nie dodało np. Caramunich® TYPE II.

 

Zrób sobie kopię twojego pliku database.xml i zastąp go moim (normalnie kopiuj-wklej, a nie z poziomu Brewtarget) - i już wszystkie składniki masz w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja dziś ściągnąłem plik od Admiro. Podmieniłem bazy i słody które u ciebie się nie pokazują u mnie są. Problem jest po twojej stronie, komp, instalacja, wersja programu, ustawienie regionalnie, nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podmienić - nic się w bazie nie z

mienia, próbowałem łączyć bazy - bez efektu.

Ja też właśnie dzisiaj z tym kombinuję i nic nie pomaga. Nic trudno najwyżej będę ręcznie wprowadzał. Format robiłem dwa dni temu i z kompem jest wszystko OK, a to samo miałem przed formatem.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie wiem co wy kombinujecie.

  1. Zainstalowałem na kompie w pracy (XP) w tej chwili czysty Brewtarget 1.2.4 i w bazie nie ma Carahell.
  2. Wyłączyłem Brewtarget.
  3. Skopiowałem mój database.xml do katalogu z bazą (domyślnie: C:/Program Files/Brewtarget-1.2.4/data/) nadpisując stary plik.
  4. Włączyłem Brewtarget.
  5. Program zapytał czy dodać nowe składniki - nacisnąłem tak
  6. Wszystkie dodane przeze mnie uprzednio słody są już dostępne

Przypuszczam, że robicie jakiś błąd ze ścieżką gdzie ma się znaleźć database.xml, ścieżkę tą można podejrzeć w opcjach.

post-905-0-24472900-1325501476_thumb.jpg

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej Kreatorem zacierania, ale można też ręcznie (+) dla każdego kroku.

 

Na koniec Pomocnik zacierania - przeliczy wodę w zależności od gęstości zacieru i wyliczy ilość wody do wysładzania.

post-905-0-40525800-1325510969_thumb.jpg

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program działał dobrze i nagle dzisiaj odmówił posłuszeństwa i kiedy chcę dodać składnik do receptury program przestaje działać.

Co może być tego powodem ?

 

A kto to wie po tym opisie? Nawet nie wiadomo nawet jakiego systemu używasz. Program generuje jakiś błąd?

 

Jak coś ostro zamieszałeś to spróbuj odinstalować program, skasuj wszystkie pliki z nim związane i zainstaluj od nowa na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie wiem co wy kombinujecie.

  1. Zainstalowałem na kompie w pracy (XP) w tej chwili czysty Brewtarget 1.2.4 i w bazie nie ma Carahell.
  2. Wyłączyłem Brewtarget.
  3. Skopiowałem mój database.xml do katalogu z bazą (domyślnie: C:/Program Files/Brewtarget-1.2.4/data/) nadpisując stary plik.
  4. Włączyłem Brewtarget.
  5. Program zapytał czy dodać nowe składniki - nacisnąłem tak
  6. Wszystkie dodane przeze mnie uprzednio słody są już dostępne

Przypuszczam, że robicie jakiś błąd ze ścieżką gdzie ma się znaleźć database.xml, ścieżkę tą można podejrzeć w opcjach.

Jakieś cuda się dzieją. Robiłem już wczoraj to samo, dzisiaj jeszcze raz tak samo zrobiłem jak opisujesz i niestety nie dodaje wszystkich. Co najlepsze, po podmienieniu pliku edytuję go i sprawdzam czy są słody których mi nie dodaje i są. Włączam program wyskakuje monit o uaktualnieniu, daje Yes i oczywiście nie dodaje mi części, wyłączam program. Biorę znowu edycję database.xml i już w nim nie ma tych wpisów dotyczących właśnie tych słodów których mi nie dodaje. Szok. :/:roll::monster: Działam na Windows 7 i jak najbardziej wrzucam do folderu data i mam monit o podmianie pliku.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż odpalę Win7 na laptoku żeby sprawdzić

 

Sprawdziłem. Zainstalowałem na czysto Brewtarget, uruchomiłem (nie ma moich słodów), wyłączyłem, podmieniłem plik database.xml, włączyłem - i już są.

 

Czyli po prostu działa, jakiś problem informatyczny jest u ciebie na kompie, przetestuj na innym.

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie wiem co wy kombinujecie.
  1. Zainstalowałem na kompie w pracy (XP) w tej chwili czysty Brewtarget 1.2.4 i w bazie nie ma Carahell.
  2. Wyłączyłem Brewtarget.
  3. Skopiowałem mój database.xml do katalogu z bazą (domyślnie: C:/Program Files/Brewtarget-1.2.4/data/) nadpisując stary plik.
  4. Włączyłem Brewtarget.
  5. Program zapytał czy dodać nowe składniki - nacisnąłem tak
  6. Wszystkie dodane przeze mnie uprzednio słody są już dostępne

Przypuszczam, że robicie jakiś błąd ze ścieżką gdzie ma się znaleźć database.xml, ścieżkę tą można podejrzeć w opcjach.

Nic nie kombinujemy :cool: Na tyle umiem obsłużyć kompa aby podać ścieżkę dostępu, ale niestety nie pokazuje carahella.

Ja mam Vistę i może to jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma związek ale u mnie po podmianie bazy, przy kilku pierwszych uruchomieniach BT pytał się o aktualizację (zawsze dawałem na tak). W tamtym momencie nie sprawdzałem czy akurat Carahell jest bo go nie potrzebowałem. W każdym razie teraz jest, a monity o aktualizacji już się nie pojawiają.

 

edit: system to XP

Edytowane przez Pastaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinujemy :cool: Na tyle umiem obsłużyć kompa aby podać ścieżkę dostępu, ale niestety nie pokazuje carahella.

Ja mam Vistę i może to jest problem?

 

No to żeby zakończyć tematy bazy słodów, jak komuś wchodzi moja baza to może mi postawić piwo z użyciem Carahella :smilies:, a jak nie, to musi się pofatygować osobiści i sobie dodać składnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby zakończyć tematy bazy słodów, jak komuś wchodzi moja baza to może mi postawić piwo z użyciem Carahella :smilies:, a jak nie, to musi się pofatygować osobiści i sobie dodać składnik.

 

:) Dla mnie nie stwarza to wielkiego problemu, w razie potrzeby będę dodawał sobie to ręcznie. Ale to jakieś dziwne, ten sam plik, ten sam program i jakieś dziwne problemy :) Ale mniejsza o to. Jak będę miał możliwość to sprawdzę to na jakimś innym kompie, a jak nie to może znów sobie o linuksie przypomnę i zainstaluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dla mnie nie stwarza to wielkiego problemu, w razie potrzeby będę dodawał sobie to ręcznie. Ale to jakieś dziwne, ten sam plik, ten sam program i jakieś dziwne problemy :)

A powiedz czym wrzucałeś ten plik? Windowsowym explorerem czy jakimś innym programem? Ja kiedyś miałem podobne problemy z podmianą bazy w zupełnie innym programie (jakieś faktury) i się okazało że to dlatego że robiłem to w Total Commanderze. Gdy zrobiłem to samo bezpośrednio z windows to problem znikął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czym wrzucałeś ten plik? Windowsowym explorerem czy jakimś innym programem? Ja kiedyś miałem podobne problemy z podmianą bazy w zupełnie innym programie (jakieś faktury) i się okazało że to dlatego że robiłem to w Total Commanderze. Gdy zrobiłem to samo bezpośrednio z windows to problem znikął.

Brałem normalnie przez kopiuj wklej i też brałem przez połączenie bazy danych w Brewtarget

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie

 

czy mogę prosić o pomoc dla opcji Edytor kroków zacierania.

 

Interesuje mnie np zacieranie dekokcyjne czyli:

 

1.Docelowa temperatura (czyli ile chcę mieć po dodaniu słodów)

2Wielkość infuzji-co mam przez to rozumieć co wpisać

3.Wielkość dekokcji-czyli ile zacieru pobieram z zacieru do wrzenia ?

4.Czas? czy tutaj mam wpisać czas wrzenia

5Temperatura zwłoki?

6.Temperatura końcowa ?

 

 

Z góry dziękuję

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni z tego ni z owego powrócił problem - w trakcie działania programu np. po dodaniu do receptury słodu pilzneńskiego zostaje wyświetlony komunikat "Wystąpił problem z aplikacją brewtarget.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty." po czym program zostaje zamknięty. Kiedyś ten problem już u mnie występował ale po którymś tam przeinstalowaniu nagle zniknął, teraz bez żadnych zmian w programie powrócił. Przeinstalowałem ponownie ale nic to nie pomogło. Ma ktoś jakieś sugestie?

Edytowane przez Pastaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni z tego ni z owego powrócił problem - w trakcie działania programu np. po dodaniu do receptury słodu pilzneńskiego zostaje wyświetlony komunikat "Wystąpił problem z aplikacją brewtarget.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty." po czym program zostaje zamknięty. Kiedyś ten problem już u mnie występował ale po którymś tam przeinstalowaniu nagle zniknął, teraz bez żadnych zmian w programie powrócił. Przeinstalowałem ponownie ale nic to nie pomogło. Ma ktoś jakieś sugestie?

 

To jest komunikat Windowsa, ja takiej frazy nie tłumaczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie domyślam się, że to niekoniecznie wina programu tylko zastanawiam się gdzie szukać rozwiązania...nie chce mi się reinstalować windy. Nie mam żadnego innego programu, który generowałby taki komunikat Windowsa. Ten program już kiedyś tak powodował, potem po którejś tam reinstalacji zniknął i teraz bez żadnych zmian powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.