Skocz do zawartości

Witanko


sylwek_57

Rekomendowane odpowiedzi

Czytać to czytam już dosyć długo, ale dziś nadszedł najwyższy czas Serdecznie Przywitać się ze wszystkimi.

Od półtora roku robię swoje wędlinki i niestety nie ma czym dobrym popić, więc postanowiłem rozpocząć edukację na bratnim forum.

Zgromadziłem trochę niezbędnego sprzętu i w dniu dzisiejszym ruszyłem na szerokie wody, uwarzyłem swoje pierwsze piwo Pale Ale z gotowego zestawu. Drożdże T-58 zadane i czekam na jakieś obiecujące sygnały z fermentatora.

Wiedza na forum jest ogromna dla osoby, która jest w tej dziedzinie amatorem.

 

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

Koledzy.

To nie miał być żart - zapytałem konkretnie o jeden z częściej omawianych problemów na forum (dla początkujących), kolega wie czego szukać.

Na pewno jeszcze będzie miał do nas wiele pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

 

Wiesz co zrobić jak na warce będzie już piana a rurka fermentacyjna będzie milczeć jak zaklęta ;-) ?

Proste - założyć temat z pytaniem o bulkaniu :/;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgromadziłem trochę niezbędnego sprzętu i w dniu dzisiejszym ruszyłem na szerokie wody, uwarzyłem swoje pierwsze piwo Pale Ale z gotowego zestawu. Drożdże T-58 zadane i czekam na jakieś obiecujące sygnały z fermentatora.

Czy dobrze rozumiem że piwo ze zestawu do zacierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :/

Jak piwo nie bulka należy wzorem każdego początkującego piwowara (mnie w pierwszym rzędzie) wpaść w panikę i depresję a po opadnięciu emocji dojść do wniosku, że jak jest piana, a nie bulka, to fermentator jest nieszczelny :/ i spokojnie czekać, aż przestanie spadać blg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie dobrym słowem.

Jejski dzięki za +, a tak nawiasem to wygrały względy finansowe za gotowca, a ile przyjemności jak zrobi się coś samemu od początku.

Po 3 godzinkach ruszyły drożdże, piękna pianka, a rurką się nie mam zamiaru przejmować, jej zadania znam. Otworek wierciłem sam i trochę się rozkalibrował i chyba jest mała nieszczelność. Czekam teraz na efekty i mam nadzieję na sukces pozytywnej produkcji pierwszej Warki zacieranej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.