Skocz do zawartości

woda - wpływ jej parametrów na proces warzenia


dennis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piwowarów,

Czy ktoś potrafi odczytać parametry wody pod kątem przydatności do warzenia? I potrafi powiedzieć czy dana woda nadaje się lub też nie i co ewentualnie trzeba zrobić żeby się nadawała?

Załączam dane warszawskiego wodociągu centralnego:

http://www.mpwik.com.pl/dla-klienta/woda/archiwum-jakosci-wody/wodociag-centralny-styczen-2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś tę stronę na wiki?

 

Możesz sobie zakwasić jak chcesz - dowolnym kwasem spożywczym.

Oczywiście, że mogę sobie manewrować pH w jedną czy druga stronę (dodając kwasu lub zasady) - pytanie do doświadczonych, którzy przerabiali temat czy warto się tak bawić? I czy tak naprawdę służy to czemukolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek możesz sobie podarować wszelkie manewry z wodą, ale w ogólności owszem, jest to przydatne - w wiki jest to dobrze opisane.

 

pH wody nie przejmuj się - ważne jest pH zacieru, a to zupełnie co innego.

Poczytałem viki, ksiażki Lehra i Millera i już to i owo wiem ;)

Otóż, warszawska woda z wodociągu centralnego jest dla piwowara całkiem ok, zawartości wapnia, magnezu, siarczanów i chlorków jest na średnim, akceptowalnym poziomie ;)

pH wody do zacierania na poziomie 7 również jest ok. Jedyne co Miller w książce sugeruje to posiadanie wody do wysładzania o pH max 5,7 :rolleyes:

Ciekawe czy podgrzana czy też zagotowana i ostudzona woda do temp wysładzania będzie miała odpowiednie pH? Jak się szczęśliwie wyposażę w odpowiedni papierek będę mógł to sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna warka na koncie i takie problemy? ;) Jak będziesz przy 50tej to zacznij się bawić z wodą, teraz naucz się zacierać i dobrze wysładzać. Przerost formy nad treścią.

To nie jest żaden problem a chęć poszerzenia wiedzy i rozwianie pewnych wątpliwości.

Dużo czytam i zbieram wiedzę - nie chcę niczego robić na pałę i czuja tylko świadomie znać pewne mechanizmy i zależności między nimi ;)

Nie wiem czy będę się bawił z wodą ale o pewnych jej aspektach już wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kilka warek na normalnej wodzie a dopiero później na kombinowanej. Wtedy będziesz miał mozliwość porównania. Inaczej bedziesz sobie wmawiał, że coś się polepsza. Najlepiej robić jasne piwa, wtedy czuć różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kilka warek na normalnej wodzie a dopiero później na kombinowanej. Wtedy będziesz miał mozliwość porównania. Inaczej bedziesz sobie wmawiał, że coś się polepsza. Najlepiej robić jasne piwa, wtedy czuć różnice.

Taki właśnie jest plan ;)

Ale najpierw trzeba zebrać wiedzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kilka warek na normalnej wodzie a dopiero później na kombinowanej. Wtedy będziesz miał mozliwość porównania. Inaczej bedziesz sobie wmawiał, że coś się polepsza. Najlepiej robić jasne piwa, wtedy czuć różnice.

Prawdę mówiąc ja różnicy jeszcze nie czuję - w jasnych piwach zakwaszam zacier i zawsze wodę do wysładzania. Robię to "dla porządku", bo tak radzą bardziej doświadczeni.

 

A na poszerzenie wiedzy -> http://braukaiser.com/wiki/index.php/An_Overview_of_pH i następne artykuły w serii, w szczególności -> http://braukaiser.com/wiki/index.php/Mash_pH_control .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na poczatek zaczolem warzyc na wodzie ze studni wlasnej piwo mialo dziwny smak teraz warze na oligocence ale mysle ze badanie wody mozna zrobic na herbacie klarownosc i smak a jak sie naucze to bede prubowal z ph i innymi parametrami :beer: kranówa raczej nie nadaje sie do piwa wina .napoje te traca smak kolor i sa z reguły metnne u mnie na wlasnej wodzie trudno jest rozpoznac jake to piwo a smak maja bardzo podobny:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kranówa raczej nie nadaje sie do piwa wina .napoje te traca smak kolor i sa z reguły metnne u mnie na wlasnej wodzie trudno jest rozpoznac jake to piwo a smak maja bardzo podobny:(

skąd wiesz, że kranówka się nie nadaje skoro z niej niekorzystasz bo masz własną studnię? :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wode czerpalem ze studni wlasnej i dla mnie jest to kranówa jezeli woda jest z ujecia miejskiego i masz je w domu to moze byc dobra ale sadze po obserwacjach ze nie jest latwo dobrac wode aby piwo mialo smak dobry ja bede uzywal wody oligocensakiej a nastepnie sprawdze ta z dystrybutorow stawianych w firmach

najwazniejsze ze sprawdzilem jakie znaczenie ma woda przyklad ten sam gat piwa chmiel marynka w jednym 35g a w drugim 30 na oligocence dalem 30g a prostuje wlosy tam bylo 35 na ,mojej wodzie chmiel jest wyczuwalny do kozlaka bylo 25g i trafilem tak jak bylo zamierzone (oligocenka)a zeby to zrozumiec trzeba poeksperymentowac kazdy z nas musi sie wiele uczyc na swojch i cudzych bledach a nastepnie s;prawdzac to w praktyce tak tez jest z woda jedna sie nadaje inna nadaje sie do mycia samochody ale to my decydujemy ktora wezimiemy do piwa kazdy z nas ma prawo wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób robi piwo na wodzie z miejskiego wodociągu. Wiele nawet nie mierzy pH zacieru, co najwyżej lekko zakwasza wodę do wysładzania. A niektórzy nawet tego nie robią.

 

Moim zdaniem woda to jest ostatnia rzecz, którą trzeba się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.