Skocz do zawartości

Kalkulatory


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

No to może zrobimy własne?

 

Już to koledze podsyłałem "do wstępnego obśmiania" ale nic nie odpowiedział, pewnie załzawił oczy i nie mógł w klawisze trafiać.

W myśl zasady "telefon, w przeciwieństwie do komputera, masz zawsze przy sobie" zrobiłem szkic kalkulatora na telefony.

http://brewercalc.appspot.com/

Jeśli są jacyś chętni do współpracy, to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Bartosz, jakbyś do tego usiadł, to polecam Twojej uwadze kalkulatory do refermentacji - coraz częściej nie mam pod ręką komputera przy rozlewie, za to telefon z wifi - jak najbardziej. Ja Ci niestety nie pomogę, bo kod w Javie najchętniej oglądam na The Daily WTF. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znany i popularny kalkulator online na HBD cierpi z powodu nieprawidłowych danych dot. nagazowania dla stylów. Poprawiłem go, jednocześnie ustawiając jednostki metryczne jako domyślne dla obliczeń. Style zostały zaktualizowane do BJCP 2008, dane przepisałem z programu Jacka Kocurka.

 

Plik html (otwiera się w każdej przeglądarce) jest do pobrania z mojej narzędziowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podbijam wątek ponieważ mam pytanie związane z programem refermV21. mam zlany na fermentaqcję cichą lager z ekstraktów słodowych z oferty BA. fermentacja przebiega w temp ok. 13 C więc pewnie można go określić jako pseudo lager, ale mniejsza z tym. jak styl z listy mam wybrac aby wyliczyć ilośc środka do referemntacji? z lagerów na liście widnieje american, więc ten? w ulotce do zestawu jest podana wartość ok. 150 g i chciałbym to jakoś zweryfikować. aha. program podaje ilość cukru czy gluzkozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest istotny wybrany styl, tylko wybrane nagazowanie i temperatura rozlewu. Nastaw 2,4 i temperaturę 13°C, wpisz ilość litrów i naciśnij "oblicz". Pokaże Ci ilość cukru.

Edytowane przez Fidel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci z programem nie pomogę, ale jeśli jesteś w sytuacji kryzysowej to daj 4g cukru (sacharoza, to co możemy kupić w każdym spożywczaku) na 0,5 L piwa i już. Nie będzie mega nagazowane, ani słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, jakbyś do tego usiadł, to polecam Twojej uwadze kalkulatory do refermentacji - coraz częściej nie mam pod ręką komputera przy rozlewie, za to telefon z wifi - jak najbardziej. Ja Ci niestety nie pomogę, bo kod w Javie najchętniej oglądam na The Daily WTF. ;)

Znany i popularny kalkulator online na HBD cierpi z powodu nieprawidłowych danych dot. nagazowania dla stylów. Poprawiłem go, jednocześnie ustawiając jednostki metryczne jako domyślne dla obliczeń. Style zostały zaktualizowane do BJCP 2008, dane przepisałem z programu Jacka Kocurka.

 

Plik html (otwiera się w każdej przeglądarce) jest do pobrania z mojej narzędziowni.

Pobawiłem się trochę w przepisywanie i wyszło mi coś takiego. Chętni do testowania powinni zainstalować np. QPython ze sklepu Play i wrzucić powyższy plik do /mnt/sdcard/com.hipipal.qpyplus/scripts/, następnie w głównym menu programu pacnąć przycisk i z menu Run Local Script. Jak będzie potrzeba to popracuję dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pobawiłem się trochę w przepisywanie i wyszło mi coś takiego. Chętni do testowania powinni zainstalować np. QPython ze sklepu Play i wrzucić powyższy plik do /mnt/sdcard/com.hipipal.qpyplus/scripts/, następnie w głównym menu programu pacnąć przycisk i z menu Run Local Script. Jak będzie potrzeba to popracuję dalej...

 

ja będę używał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci z programem nie pomogę, ale jeśli jesteś w sytuacji kryzysowej to daj 4g cukru (sacharoza, to co możemy kupić w każdym spożywczaku) na 0,5 L piwa i już. Nie będzie mega nagazowane, ani słabo.

4g cukru na 0,5l lagera i nie będzie solidnie nagazowane? To nie wiem czym ty to liczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.