Skocz do zawartości

Kalkulatory


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zrzucić do pliku htmla wszystkie style z BJCP2008. Do xmla jakoś mi nie idzie.

 

edyta powyżej, sorry za literówkę

 

pzdr

flood

Z zalecanym stopniem nasycenia CO2? To wyślij mi na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został nawet mój babol - przecinki w outmeal, i komentarze;-).

Twoja lista nie do końca pokrywa się z BJCP - ale główne style się zgadzają, nie wszystko udało mi się spasować.

 

W każdym razie działa.

 

Dziękuję.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został nawet mój babol - przecinki w outmeal, i komentarze;-).

Twoja lista nie do końca pokrywa się z BJCP - ale główne style się zgadzają, nie wszystko udało mi się spasować.

 

W każdym razie działa.

 

Dziękuję.

 

pzdr

flood

Powiem szczerze, nie weryfikowałem tej listy, po prostu bezczelnie ściągnąłem ze strony kalkulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tak z ciekawości - czy to jest dobrze, że im wyższe FG - tym więcej do refermentacji. To jakoś wbrew logice?

 

 

A może byście tak z coderem wspólnie spróbowali scalić dwa narzędzia? Nie wiem czy to nie głupi, w świetla własności intelektualnej, pomysł, no ale...

 

pzdr

flood

Edytowane przez flood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tak z ciekawości - czy to jest dobrze, że im wyższe FG - tym więcej do refermentacji. To jakoś wbrew logice?

 

pzdr

flood

Ależ nie, to całkiem logiczne. Im większe FG tym więcej cukrów w danej brzeczce nie ulega fermentacji czyli potrzeba większej ilości brzeczki do wytworzenia potrzebnej ilości CO2.

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
NIe znalazłem nic innego :) , tylko pragnę podziękować i stosować.

A na zdrowie niech Ci będzie. Raportuj o efektach. Stopnie nagazowania pochodzą z BJCP 2008 via BeerSmith.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
NIe znalazłem nic innego :D ' date=' tylko pragnę podziękować i stosować.[/quote']

A na zdrowie niech Ci będzie. Raportuj o efektach. Stopnie nagazowania pochodzą z BJCP 2008 via BeerSmith.

Jako że wersja v2 wydaje się stabilną, zapraszam do pobieranie jej już z serwera piwo.org

http://www.piwo.org/download/refermv2.zip

Link oczywiście dostępny regularnie w dziale pliki

Jacku - dzięki za kalkulator !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go używam dobra robota Jacek

No znowu takie trudne to nie było. Muszę jeszcze umieścić ostrzeżenie, że warunkiem poprawnego nagazowania jest dokładne dofermentowanie piwa przed butelkowaniem. Tomku: dodaj może takie zdanie przy linku do pobierania programu.

Edit: no jeszcze mi przyszło do głowy (bo prawnicza paranoja USA zaczyna pukać do naszych drzwi), że twórca programu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z jego używania.

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tak sobie myślę że do tego programu można by dodać jeszcze zawartość alkoholu w piwie. Nie jest to problem bo wystarczy wziąć OG i FG, i uwzględnić ilość surowca do refermantacji i powiększenie objętości. To może nie jest istotne normalnie, ale czasem się mnie pytają ludzie ile to piwo ma % i nie chciałbym ich za bardzo oszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę że do tego programu można by dodać jeszcze zawartość alkoholu w piwie. Nie jest to problem bo wystarczy wziąć OG i FG, i uwzględnić ilość surowca do refermantacji i powiększenie objętości. To może nie jest istotne normalnie, ale czasem się mnie pytają ludzie ile to piwo ma % i nie chciałbym ich za bardzo oszukiwać.

Ilość surowca do refermentacji jest uwzględniana. Co do zawartości alkoholu to nie chciałem dublować tego co oblicza wersja darmowa ProMasha. Program był pomyślany jako uzupełnienie dostępnego oprogramowania o refermentację brzeczką, której jakoś żaden nie uwzględnia. Może jak znajdę więcej czasu to rozbuduję go ale to już by trzeba myśleć o jakiejś kompleksowej wersji obejmującej wszystkie etapy wytwarzania piwa a to jest jednak spora kobyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam qbrew i jest o tyle kiepski że pracuje na gęstościach nie na Blg. Po za tym różnie bywa z gęstością obliczoną przez niego, a co za tym idzie z zawartością alkoholu. A tutaj skoro mamy OG, FG i ilość surowca do refermentacji możemy obliczyć alkohol po refermentacji, a nie wiem jak wygląda uwzględnianie tego w programach piwowarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.