Skocz do zawartości

pytanko


Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie policzę ci oczekiwaną teoretyczną gęstość końcową piwa.

Niestety, nie obędzie się bez fatygowania ciebie....

 

1. Jakie piwo robiłeś?

2. Składniki?

3. Schemat zacierania?

4. Czy udało ci się zacieranie zgodnie ze schematem zacierania?

5. W jakim celu stosujesz rurkę do fermentacji burzliwej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o teraz zauważyłem że mój krajan :) mi te drożdże dość leniwie pracowały, poczekaj jeszcze kilka dni i wtedy przelej na cichą. Jak mierzyłeś blg to jak wyglądała powierzchnia? była jeszcze piana czy tylko trochę drożdży pływających po powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurki nie stosuję

A to skąd "odbulgotało"? :)

 

Broszę bardzo:

 

Gęstość końcowa (przewidywana) 3,1°Blg

Piwo zacierane bardziej na słodko niż wytrawnie, więc moim zdaniem powinno zejść do nie więcej niż 4°Blg.

 

Osiągnięta wydajność efektywna 83% - bardzo ładna.

 

Zawsze można sobie łatwo policzyć takie dane, ręcznie lub za pomocą programu piwowarskiego (są darmowe). Po jakiejś ilości warek będziesz to wiedział z grubsza z doświadczenia (ja na razie wiem tylko z grubsza :) ).

 

Jak używasz jak ja (niestety stłukłem porządny) badziewnego aerometru z biowinu sprawdź sobie jego wskazanie w 20°C ma mieć 0°Blg - te cholery lubią się rozkalibrować.

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo. z grubsza wiem jak ma być. ale to bardzo z grubsza. odbulgało w sensie odfermentowało. poczekam jeszcze z przelewem parę dni. moze starter byl nie dość mocny i nie przerobiwszy wszystkiego. i nie bądź taki skromny. po ponad 50 warkach wie się to i owo.:) sprawdze bulgomierz przed przelewem na cichą.

w piwnicy zrobiona porcja begiana ale na innych drożdzach. nie wiem czy wytrzyma próbę czasu.rodzina zaczyna sie dobierać.....a brakuje mu z 1,5 miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.