Skocz do zawartości

Śrutownik z wiertarką.


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ten śrutownik kupiłem z firmy Grizzly, http://grizzly.com/products/H7775 . Firma jest amerykańska ale produkt jest oczywiście zbudowany w Chinach, jak większość rzeczy w dzisiejszych czasach. Kosztowało mnie to $25 za śrutownik i ok. $7-8 za przesyłkę, czyli ~$33 za całość (~100 zł?). Podobne rzeczy można znaleść na stronach internetowych typu "made in China", ale tam możesz to kupić tylko hurtowo: http://www.alibaba.com/product-gs/303744509/coffee_grinder_manual_corn_grinder_grain_mill_grinder_corn_muller.html

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w punktach gdzie oddaje sie zużyty sprzęt agd.Czasem za parę złotych można od nich coś kupić

 

 

Mi udało się wczoraj kupic coś takiego

 

http://allegro.onet.pl/mlynek-do-kawy-i1506491678.html

Edytowane przez piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w punktach gdzie oddaje sie zużyty sprzęt agd.Czasem za parę złotych można od nich coś kupić

 

 

Mi udało się wczoraj kupic coś takiego

 

http://allegro.onet.pl/mlynek-do-kawy-i1506491678.html

Fajny. Ja mam taki podobny młynek do maku. Jak zaczynałem warzenie to jeden raz - tylko jeden raz śrutowałem na takim młynku słód. Robota głupiego, albo trning dla poprawy bicepsów. Tym można ześrutować 100-200 g. barwiącego lub innego dla uzupełnienia, ale nie na całą warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to obiecuję w końcu je wrzucę na forum... A wirniki za darmo dostałem w punkcie gdzie oddaje się pralki lodówki itp. Co do konstrukcji to Najlepiej żeby były 2 identyczne wirniki, szparę ustawiłem na stałe 1,3mm. Dekielki od silnika posłużyły jako obudowy łożysk. Średnica wirników spora ok 10cm natomiast szerokość ok 4-5cm. Jako napęd służą (moim zdaniem najlepsze rozwiązanie) 2 wiertarki

(guma w ósemkę nie sprawdziła się u mnie). Ostatnio 5kg słodu ześrutowałem z ojcem w może 5 minut może mniej...

 

W tym wątku http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=92396#p92396 wrzuciłem fotki śrutownika

Edytowane przez Andy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w punktach gdzie oddaje sie zużyty sprzęt agd.Czasem za parę złotych można od nich coś kupić

 

 

Mi udało się wczoraj kupic coś takiego

 

http://allegro.onet.pl/mlynek-do-kawy-i1506491678.html

Gratulacje :) Ten gość za Tobą to ja :) Żałuję, że nie przypilnowałem tej aukcji to młynek jest fajny i za grosze. Szukam takiego od 2 lat i nie mogę kupić. Będę dalej polować. Poprosiłem sprzedającego o zdjęcia żaren. W zbliżeniu wyglądają na bardzo zużyte. No ale pewnie jakiś czas Ci ten młynek posłuży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to obiecuję w końcu je wrzucę na forum... A wirniki za darmo dostałem w punkcie gdzie oddaje się pralki lodówki itp. Co do konstrukcji to Najlepiej żeby były 2 identyczne wirniki, szparę ustawiłem na stałe 1,3mm. Dekielki od silnika posłużyły jako obudowy łożysk. Średnica wirników spora ok 10cm natomiast szerokość ok 4-5cm. Jako napęd służą (moim zdaniem najlepsze rozwiązanie) 2 wiertarki

(guma w ósemkę nie sprawdziła się u mnie). Ostatnio 5kg słodu ześrutowałem z ojcem w może 5 minut może mniej...

Nadal chyba nikt nie wie, o jakich wirnikach piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) Ten gość za Tobą to ja :) Żałuję, że nie przypilnowałem tej aukcji to młynek jest fajny i za grosze. Szukam takiego od 2 lat i nie mogę kupić. Będę dalej polować. Poprosiłem sprzedającego o zdjęcia żaren. W zbliżeniu wyglądają na bardzo zużyte. No ale pewnie jakiś czas Ci ten młynek posłuży :)

2 lata szukasz ? Już dawno zainwestował bym w Porkerta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 19Mateusz87 przepraszam że Cię podkupiłem tez szukałem dość długo no ale w końcu sie udało :)

Co do zaren to pracuję w firmie zajmującej sie miedzy innymi obróbką metali więc jakos go reanimuję no i ta cena

 

Do Wena

 

To nie jest młynek do maku a z tymi 200-300 gramami to przesada

Zdarzało mi się śrutować słód w takim małym młynku do kawy i to słód na cłą warkę około 5 kg i żyję

Kwestia podejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) Ten gość za Tobą to ja :) Żałuję' date=' że nie przypilnowałem tej aukcji to młynek jest fajny i za grosze. Szukam takiego od 2 lat i nie mogę kupić. Będę dalej polować. Poprosiłem sprzedającego o zdjęcia żaren. W zbliżeniu wyglądają na bardzo zużyte. No ale pewnie jakiś czas Ci ten młynek posłuży :)[/quote']

2 lata szukasz ? Już dawno zainwestował bym w Porkerta

Na początku kupowałem śrutowany słód,potem byłem u kolegi Apolloksa, a teraz śrutuje na zwykłym młynku do kawy z regulacją mielenia. Zajmuje mi to 40 minut i chcę poszukać czegoś lepszego. Jakość śruty mi odpowiada ale ten czas :) W cenie Porkerta może mi kumpel zrobić zajefajny śrutownik walcowy ale to znowu 200 nie moje. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro warzę więc dzisiaj śrutuję, po raz pierwszy całe 23 lbs. na Willamette Red Ale (ok. 10 kg słodu na 40L warki). Okazało się, że jedna osoba może łatwo ześrutować ok. 10 kg słodu w ~ 5 min. Jedna ręka na wiertarce, jedna przytrzymuje wieko wiadra (całość się trzęsie) i jakoś idzie.

Ciekawi mnie teraz, jaka wyjdzie mi wydajność w porównaniu z wcześniejszymi warkami na dużym śrutowniku ze klepu piwowarskiego.

 

ehck0k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.