Skocz do zawartości

Śrutownik z wiertarką.


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem takie coś: 2el75sj.jpg

 

Co prawda nie potrzebuję śrutownika bo śrutuje w sklepie, ale chce sprubować coś nowego. Chcę to używać z wiertarką. Pytanie: jak to najlepiej ustawić żeby działało? Mam kilka pomysłów ale nie jestem pewny w którym kierunku pójść.

Z pewnością chcę zbudować większy "lejek" od góry, chcę żeby to było stabilne i żeby mi się słód nie latał na wszystkie strony na wysokich obrotach z wiertarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie pomogę w sprawie podłączenia wiertarki, ale na rozsypujący się wokoło słód mam sposób - za pomocą kilku gumek recepturek przyczepić do tarcz spory worek, tak aby cała śruta wpadała bezpośrednio do niego. Zero kurzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do podłączenia jakiegoś napędu i chcę zrobić tak jak Josefik

https://picasaweb.google.com/panjozek/Browar?feat=directlink#5440065576168127442

Rozwiązanie Josefika ma tę wadę, że rdza z uchwytu wiertarki przechodzi na ślimak śrutownika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem zdjęcia mojego śrutownika i patentu śrutowania.

wena, a nie grzeje Ci się ten silnik zbyt mocno? Ja ostatnio tak śrutowałem i po około 4kg pilzneńskiego silnik był już mocno gorący.. nie ryzykowałem dłużej i wróciłem do korby.. Na którym biegu pracuje silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem takie coś: śrutownik jest w górnym wiadrze z przykrywką, napędzany wiertarką. Słód sypie się z 20L plasikowej butli na górze, przechodzi przez śrutownik, potem spada do dolnego wiadra.

 

2011-03-12_17-00-20_328.jpg

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprubowałem śrutownik i wszystko działa dobrze (chyba :) ). 2 lbs. słodu (ok. 1 kg) prześrutowało mi w ok. 20 sekund. Kilka dodatkowych zdjęć:

 

10s84tc.jpg

 

1z3saoo.jpg

 

5d5egh.jpg

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Ze kiedyś można było od handlarzy na bazarach kupic sprzęt przywożony zza wschodniej granicy ojciec kumpla nawet takowy posiada

sprzedawali to chyba jako młynek do kukurydzy cena była w granicach 20-30 złotych .Goścc mieli tym od kilku lat kukurydze i nie widac śladów zużycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.