Skocz do zawartości

Browar Pod Starą Pipą, #112 Belgian Dubbel


Rekomendowane odpowiedzi

Browar Pod Starą Pipą, #112 Belgian Dubbel

 

Piana: biała, drobna przechodząca w średnią, dosyć wysoka i trwała, do końca pozostaje warstewka

Kolor: herbaty z pomarańczowym odcieniem

Zapach: jest :D i to wyrazisty, taki spotykany w mocnych belgach, nazwać go jednak nie potrafię (ot braki)

Smak: początkowo b. lekko słodkawy, przechodzący w delikatną, pozostającą goryczkę, posmak taki charakterystyczny - jak zapach (estry?), brak smaku alkoholu

Wysycenie: średnie

Uwagi: nie jestem wielbicielem mocnych belgów, tego dubbla wypiłem jednak ze smakiem, ma swój charakter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubbel w kolorze "herbaty z pomarańczowym odcieniem"? To chyba coś nie tak? Jozefik chyba coś Ci nie wyszło?

hmm... chyba nie nadążam za dowcipem - ale zakładam, że jest dobry.

Przeczytam ponownie za jednego RISa :/ , pewnie 'on' trochę wyjaśni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubbel w kolorze "herbaty z pomarańczowym odcieniem"? To chyba coś nie tak? Jozefik chyba coś Ci nie wyszło?

hmm... chyba nie nadążam za dowcipem - ale zakładam' date=' że jest dobry.

Przeczytam ponownie za jednego RISa :/ , pewnie 'on' trochę wyjaśni ;)[/quote']

Zależy jaką kto pije herbatę :/

Wygląd: Ciemny bursztynowy do miedziany kolor, wraz z atrakcyjnym czerwoną głębią koloru. Generalnie klarowne. Wysoka, gęsta i długo utrzymująca się kremowa piana o koloru złamanej bieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... chyba nie nadążam za dowcipem - ale zakładam, że jest dobry.

Dowcipem wg mnie jest opis wyglądu dubbla umieszczony w BJCP a zacytowany przez Anteksa. Prawdopodobnie Belgowie nie czytali tego amerykańskiego opisu, bo chyba wszystkie, a na pewno większość belgijskich dubbli jakie piłem nie mieści się w tym opisie, z Chimay na czele. W Belgii podział jest prosty: tripple są jasne, a dubble brązowe. Ja tego piwa nie widziałem tak jak Ty, ale "herbata z pomarańczowym odcieniem" to nie jest dla mnie brąz, ani nawet "ciemny bursztynowy do miedziany kolor"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie BJCP jest ostatnim wyznacznikiem przy zastanawianiu się nad piwem.

Sam w nazywaniu swoich piw staram się możliwie często unikać szufladkowania do określonego stylu. Jest dla mnie zupełnie obojętne czy mieści się w jakichś zadanych parametrach - ma być smaczne. Rozumiem jednak dążenie do pewnej perfekcji, mieszczenia się we wzorcu. Każdy bawi się wg swoich potrzeb, upodobań.

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piana:gęsta,kolor jasno kremowy,długo opadająca tworząc dywanik.

Kolor;Bursztynowy.

Zapach: owocowy,alkoholowy jednak dominuje.

Smak:Słodowy, mocno alkoholowy ,na finiszu wytrawność z mocną goryczką,chyba za mocna jak dla tego piwa

Wysycenie:średnie

Mocne piwo, takie jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Zibi widzę że żelazne ruszyłeś rezerwy, Ja mam jeszcze nie ruszone 2 skrzynki z Impresji. A tu wczoraj jeszcze dwie doszły z kolejnego spotkania.

W sumie z tych z Impresji zniechęca mnie fakt że np. na 8 piwach mam napis na kapslu 16 bez etykiet różny charakter pisma :D i ten schemat się powiela przez dwie skrzynki :rolleyes: . Ale dzisiaj porządkując wyodrębniłem piwa Rubezhala /miały etykietę/ wiec pchnę ten wózek do przodu ;)

Dziękuje za ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi - dobrze jest mieć w jednym miejscu różne opinie dotyczące tego samego piwa, żeby móc sobie porównać interpretacje np. koloru: "herbaty z pomarańczowym odcieniem" / "Bursztynowy" :)

 

(zgłosiłem do połączenia)

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.