Skocz do zawartości

czy ktoś warzył piwo na oskole (woda brzozowa)


mimazy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po prostu wczoraj zmierzyłem gęstość świeżo spuszczonego soku z moich drzew - 0,3°Blg.

 

Ja jestem w posiadaniu dosładzanego soku brzozowego z Białorusi, gdzie jest dużo powszechniejszy w sklepach niż u nas. Do picia to mnie słabo podchodzi, ale widzę, że niektórzy używają do warzenia piwa.

Jak otworzę bańkę to sprawdzę blg mojego.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tym roku utoczyłem jakieś 25-30 litrów soku. Smakuje ni jak, jak woda z drewnem. Mierzyłem Blg i miałem 1-1,5°. W zasadzie prawie całość wypiliśmy zamiast mineralnej - w przyszłym roku nie będę ściągał.

Mam wrażenie, że nie wniosła by ona do piwa czegoś szczególnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos syropu klonowego, to ni udało mi się utoczyć nawet małej ilości. Poszło parę kropli i po sprawie.

 

Skoro jest to "wyrób" podlaski to czemu nie uwarzyć gruita z jego użyciem

Czemu nie, pewnie, że można - myślę jednak, że będzie to wyłącznie "chłit marketingowy", chociaż woda (czy płyn) maja swój udział w smaku piwa.

Ja uznałem, że nie warto i nadal śmiało korzystam z górskich ujęć jeszcze pokrzyżackich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony przez znajomą zebrałem z 3 drzew sok, piliśmy świeży a nadwyżki w lodówce, jest dobry. Nagazowałem syfonem ale bez rewelacji. Nastawiłem wino na drożdżach Tokay, wymieszałem na zimno z cukrem bo jak jest ciepły czy gotowany to wydala jakieś złe składniki więc się bałem. Wczoraj zlałem na próbę, rewelacji nie ma ale w poradniku jest aby ze 2lata dojrzewało. W przyszłym roku jak doczekam to tylko do picia będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.