Skocz do zawartości

Browar Ogrodowy albo Biały Pies


Rekomendowane odpowiedzi

jak się tym zajmuje będzie wiedział ;) zrób eksperyment, zamówienie takiego talerza z kwasu, 3 nóżek na których by to leżało i wycięcie w tym szczelin nie będzie chyba zbyt kosztowne, ani praco chłonne.

Jest bardzo kosztowne. Wesoły o tym kiedyś pisał, żeby była odpowiednio mała szczelina trzeba to wycinać laserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam zawory i dodatki w Italinox

 

3x ZAWÓR KULOWY DN 20 GWINT 3/4" cena netto: 48,50 zł/szt.

AISI 316 GW DIN 2999 11AFH04(K04AR)

http://www.italinox.com.pl/pdf/ZKT-02TM.pdf

 

3x KOŃCÓWKA WĄŻ-GWINT DN 20 3/4" cena netto: 7,70 zł/szt.

AISI 316

http://www.italinox.com.pl/pdf/z14_z09.pdf

 

4 KOŃCÓWKA DO SPAW.DN 20 3/4" cena netto: 3,15 zł/szt.

AISI 304 GZ DIN 2999/SPAW L=40MM

http://www.italinox.com.pl/pdf/z11_z17.pdf

 

Do rachunku doliczam więc 247 brutto z przesyłką. Uh drogie te zawory, ale więcej w zasadzie nie potrzebuję no i myślę, że to długoterminowa inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przypadkiem kupiłem świetny sok jabłkowy w Lidlu. Chwalą się na etykiecie, że niby nie z koncentratu, tylko wyciskany... Może coś w tym jest, bo w smaku niezły. Wpadłem zatem za pomysł cydru. Wróciłem więc z większą torbą, zakupiłem 15 sztuk. Blg idealne 12 ;) Fermentuje bardzo ładnie na połówce saszetki S-04. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie :) Na wino.org.pl można poczytać, że efekty całkiem niezłe. Zobaczymy.

 

No i jeszcze:

 

Lambic

 

Zasyp

3kg pilzneński

0.5kg pszenicznego

1kg płatki pszeniczne

Zacieranie:

40 minut - 62°C

50 minut - 72°Blg

75°C ->

Gotowanie:

70 minut - 40g Saaz 2008 wysuszony podczas ostatnich upałów

 

Fermentuje aktualnie na s-33, do cichej Wyeast Lambic Blend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentuje aktualnie na s-33' date=' do cichej Wyeast Lambic Blend[/quote']

Tu mam pytanie, bo nie widzialem w specyfikacji że daje się te drożdże na cichej-myślałem ze na burzliwej się je zadaje.

Tak zadaje się je na burzliwej. Wyczytałem jednakże, że można dodać je na cichą zostawić na kilka miesięcy. Dużo się nie wypowiem, bo temat świeży dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

Normalnie, nie może być, Erloy znalazł czas na warzenie :D

Długo będzie trzeba czekać na tego lambika ?

Warzę warzę coś niecoś, ale nic co by było dla potomnych ciekawe:) Ale fakt, nie to co kiedyś ;)

Lambik, jak mu się nic nie przydarzy po drodze, fermentować na cichej będzie co najmniej 6 miesięcy, a źródła podają, że i rok może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

No to trochę będziesz musiał poczekać na degustację .... ale co tam, czas szybko zleci :D

Zleci zleci ;) Większy mam problem zabrać się za rozlew, niż czekać ;)

A co do cydru, bo to też dla mnie nowość. Dzisiaj po całej nocy intensywnej fermentacji, wchodząc do łazienki czuć było lekki i przyjemny zapach świeżych zielonych jabłek :) Fermentuje jak szalone, ale metodą "oranżady". Zero piany, lekkie bąble tu i ówdzie oraz dużo pęcherzyków CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzysz lambiki i twierdzisz, że to nie jest ciekawe :rolleyes: Daj przykład innym i opisuj nam tu swoje poczynania :D

A to jest fakt - temat jest ciekawy - zgadzam się ;) Mam swoją drogą zrobić ich więcej, żeby było porównanie. Głupio czekać kilka miesięcy po to, żeby się okazało, że gdzieś tam jakiś krok, to był jednak błąd :D Myślę nastawić 3 warki.

1 - fermentacja S-33/Wyest 3278

2 - tylko Wyest Lambic 3278

3 - ciemniejszą warkę na S33 + WYEAST 5335 Lactobacillus

 

Część każdej z nich wykorzystam na zrobienie Krieka, a jedną z dodatkiem pektyn. Takie to mam plany na najbliższe 10 miesięcy. Pewnie się pochwalę też co nieco, jak ukończę nowy browar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to były plany na 9 miesięcy to łatwiej by było coś zaplanować. Chyba, że to 10 miesięcy księżycowych.

A tak w temacie to lambiki nie w moim guście, ale życzę powodzenia. Będę trzymał kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj elroy możesz coś więcej napisać o lambicach chciałbym spróbować tego piwka może jakieś info

Tzn jeżeli chodzi o warzenie, to nie mam żadnego doświadczenia. Opieram się na wątku Codera, oraz forum HBT. Nie ukrywam, że natchnęło mnie do tego właśnie jedno zdjęcie z wątku Coderowego, oraz zakupy w zaprzyjaźnionym sklepie z piwem. Tam właśnie nabyłem małe co nieco i zakochałem się w nich.

Myślę, że jest tu duże pole do popisu w domowym piwowarstwie i warto temat zgłębić.

 

A między czasie. Na prośbę zamieszczam zdjęcia zaworów z Italinox. Wyglądają ładnie i solidnie. Zamówiłem mailowo i szybko zostało wysłane. Mogę polecić tam zakupy. Cen bardzo nie porównywałem, ale w stosunku do firm z Krakowa, opłacało mi się zamówić z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek podał mi namiar na firmę z Rybnika. Węże do spożywki są fajne i zbrojone, ale z przesyłką przesadzają.

Sam chcę tam zamówić ale odebrać osobiście.

Podaję namiar:

Tech-system,

biuro@tech-system.biz

tel. 32 422 44 28

Rybnik, Gliwicka 96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

daj 18 mm będzie lepszy przepływ ale na wszelki wypadek możesz dać cybant. Jeśli będą przepływać ciepłe ciecze, to węże się potrafią odkształcić i spać bez docisku. Ja miałem ciasny wąż przy pompie i 2 warki było dobrze bez cybanta, a potem się w czasie warzenia zsunął i miałem fontannę brzeczki prost o do zlewu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cydr się ładnie odfermentował do "na oko" 3Blg, smakuje lekko mdławo (ciepło :)), zielono-jabłkowo, coś jak młode lekkie wino. Kwaśne - nie zostało nic słodyczy. W zapachu estry i alkohol.

Warto byłoby samemu wycisnąć sok, ale na razie nie mam ani owoców, ani też sprzętu.

Rozlew w weekend - mam "sajgon" w składzie butelek i nie mam siły się do tego wsiąść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.