Skocz do zawartości

Browar Ogrodowy albo Biały Pies


Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się tutaj z moim pytaniem.

 

Czy jeżeli wysterylizuję chłodnicę od środka to czy mogę użyć wody po chłodzeniu do zatarcia następnego zasypu ? Szykuję się do "ciągu" kilku warek następujących po sobie i znacznie ułatwiłoby mi to pracę i zredukowało koszty, a nie widzę przeciwwskazań do takiej praktyki.

Czy ktoś, kiedyś zmierzył konkretną ilość wody o konkretnej temp. ? Np. początkowe 35 - 40 L ? Zacieranie w takim wypadku najlepiej chyba na lenia ale obawiam się, że wodę i tak trzeba będzie trochę podgrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, kiedyś zmierzył konkretną ilość wody o konkretnej temp. ?

Praktycznie codziennie, staram się odmierzyć 25ml wody o temp. 88* - przy robieniu espesso :)

 

Na warke ~22L przygotowuję 35L wody, zwykle wystarcza.

Chłodnicy nie musisz sterylizować, raczej bałbym się jakichś zabrudzeń, rdzy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jasne Polskie Ale wyśmienite (na zdjęciu też chleby Anety)

(4,5 pilzneński, 200g karapils, 300g pszeniczny - zacieranie 68°C 1h)

Trochę mętne, ciut za dużo pszenicznego, ale za to fajny i ciekawy smak.

 

snc00219j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację flood :D

Warka realizowana następująco:

 

Słody:

4,5 pilzneński,

200g karapils, (lub zbliżony karmelowy, ale z kategorii tych najjaśniejszych)

300g pszeniczny (można zmniejszyć do 200g a nawet 150g)

 

Chmiele

40g marynki w szyszkach (od początku gotowania), (druga wersja była na Sybilli i ma łagodniejszą goryczkę)

30g lubelskiego w szyszkach, pierwsza partia dodana na 15 minut przed końcem, druga po zakończeniu gotowania.

 

Drożdże

Zwykłe s-04

 

Zacieranie

W systemie angielskim, 1h w temperaturze 68 stopni, bez mashout.

 

Piwo należy do pewnej klasyki mojego browaru, jak warzę dla znajomych - czyli "exportowe" :) Smakuje każdemu a i jest łatwe w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uzupełnienie:)

 

Od jakiegoś czasu warzę na taborecie - i jakoś to szło. Ale jakoś dziwnie działa ten mój taboret.

 

Ostatnie warka pokazała mi - bo uruchomiłem dwa termometry, zwykły w kagańcu i taki elektroniczny - jak duża może być rozpiętość temperatur na dnie i przy powierzchni - nawet mimo mieszania. Widziałem u Infama - różnica wynosi 3-4°C - ale mieszadło chodzi cały czas.

Pomiar u mnie pokazywał nawet 10°C różnicy - przy mieszaniu łychą. Trudno w takim układzie zaplanować sobie temp. zacierania. Jak sobie z tym radzicie? Lepiej mieszając, czy nie podniecając się kilkoma pomiarami w różnych punktach?

 

Jutro ruszy Koelsch:)- słody już ześrutowane:)

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar u mnie pokazywał nawet 10°C różnicy - przy mieszaniu łychą. Trudno w takim układzie zaplanować sobie temp. zacierania. Jak sobie z tym radzicie? Lepiej mieszając, czy nie podniecając się kilkoma pomiarami w różnych punktach?

Tak może być tylko jak palnik działa, po wyłączeniu temperatura się uśrednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również zacieramy w garze na taborecie gazowym. Po osiągnięciu temperatury przerwy wyłączamy palnik, a całość przykrywamy grubym kocem. W zacierze tkwi pikający termometr elektroniczny, który informuje nas o ewentualnym spadku temperatury. Przykrycie kocem ogranicza spadki temperatury do tego stopnia, że nie ma praktycznie potrzeby ponownego podgrzewania zacieru.

 

goroncopozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym domowym' date=' zasilanym elektrycznie. (nie włączać termoobiegu :) )[/quote']

Czemu?

Wysusza nadmiernie pieczywo. Wyczytałem, że piekąc w piecach takich domowych, powinno się nawet nawilżać wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie warka pokazała mi - bo uruchomiłem dwa termometry, zwykły w kagańcu i taki elektroniczny - jak duża może być rozpiętość temperatur na dnie i przy powierzchni - nawet mimo mieszania. Widziałem u Infama - różnica wynosi 3-4°C - ale mieszadło chodzi cały czas.

A jesteś pewien, że termometry są w 100% zgodne. Bo np. mój tradycyjny i elektroniczny nie są. W zależności od różnych czynników różnią się od 2 do 8°C. Bardziej wierzę temu tradycyjnemu.

 

Miałem raz taką sytuację. Warzyłem na dworze. Chłodzenie. Woda zimna ze studni, ciśnienie bardzo wysokie, z chłodnicy wypływa zimna, a termometr (elektroniczny) jak pokazywał 40°C, tak pokazuje. Mija prawie 1h chłodzenia, a ten dalej. Patrzę czy palnik wyłączony? Wyłączony. No to co jest. Biorę zwykły termometr - 15°C. Co się stało? Otóż rzecz miała miejsce na dworze, słońce ogrzewało gar z nierdzewki, termometr dotykał od środka ścianki gara. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar u mnie pokazywał nawet 10°C różnicy - przy mieszaniu łychą. Trudno w takim układzie zaplanować sobie temp. zacierania. Jak sobie z tym radzicie? Lepiej mieszając, czy nie podniecając się kilkoma pomiarami w różnych punktach?

Jezeli mierzysz temperature gdy wlaczony jest palnik to unikaj mierzenia temperatury w srodku gara poniewaz tam powstaje taki komin cieplej cieczy ktora unosi sie ku gorze. Przy sciance jest chlodniej i bardziej miarodajnie. Lepiej wylaczyc palnik, odczekac kilkanascie sekund, zamieszac i dopiero sprawdzic temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to uzupelnię i znikam nie śmiecić wątku - po dzisiejszym warzeniu - i super mieszaniu - faktycznie można zejść do różnicy 3-4°C nawet podczas grzania. Warzyłem dziś przy zamkniętych oknach, rano - bez przeciągów i półgodzinna przerwa w zasadzie bez odpalania grzania. Kiedy wiatr mi hulał po domu - trzeba było czasem dopalić.

 

Termometry - trzymają równo temperatury - sprawdzane na wodzie 20 i do wysładzania.

 

pzdr

flood

Edytowane przez flood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jako, że co nieco się zaczynam odrabiać z różnych czynności postanowiłem nadrobić zaległości w warzeniu :)

 

Oczywiście plany całkowicie mi się zakręciły. Były na jasny lagerek na Wyeast 2001 Urquell Lager, ale gęstwa którą miałem już dobrą chwilę w lodówce nie chciała zastartować, więc dodałem Brewfermowe Lagery suche. Ze względu na 9-10°C długo im zeszło z startem, ale już jest dobrze.

Między czasie ruszyły 2001 i dodałem je do... 2x Piwes-04 :D De facto potrzebowałem ściągnąć tylko etykiety z puszek i na tyle je zmasakrowałem, że pozostało mi tylko wykorzystać do własnych celów :)

Warkę zacząłem o 14:00 a skończyłem o 14:30 :) :)

 

Tak więc

 

Warka 84

 

Zasyp:

4.5kg jasny strzegom

150g karapils

 

Zacieranie:

30 minut - 65°C

30 minut - 72°C

podgrzanie do 75°C i filtracja

 

Chmielenie

Magnum 11%ak - 20g

Lubelski 3.5% ak - 30g (po wyłączeniu grzania)

+10g mchu irlandzkiego.

 

Wyszło 20l plus minus 12°Blg - zadane BrewFerm Lager (suche)

 

Warka 85

Pierwszy brewkit od kilku lat - czas operacyjny przygotowania - 30 minut ;)

2x Piwes04 1.7kg (ciemnobursztynowe piwo o mocnym chmielowym aromacie)

Zadane Wyeast 2001 Urquell Lager

 

Dzisiaj kolejne lagery - temperatura w piwnicy ciągle 10-12 stopni. :)

 

Plany na weekend albo schwarzbier, albo zabiorę się za coś belgijskiego :)

 

(po lewej bursztynowe wesowe, po prawej pils)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warkę zacząłem o 14:00 a skończyłem o 14:30
Pierwszy brewkit od kilku lat - czas operacyjny przygotowania - 30 minut

A co to jest brewkit? Uważaj bo się przepracujesz :D;) Niestety miewam podobne problemy, czyli BRAK CZASU. Właśnie po 17godz. wróciłem z pracy. Najśmieszniejsze jest to że siedzisz na górze słodu :) . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.