Skocz do zawartości

domowy słód pszeniczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i prosze o rade, mam troche wlasnego slodu pszenicznego i chcialbym zrobic z niego jakis uzytek. bedzie to pierwsza moja warka ze slodu pszenicznego ale nie wiem jakiej receptury uzyc aby bylo dobre i smaczne. Nie moge sie odnalesc na tym forum wiec pomyslalem ze pomozecie laikowi koledzy. Chcialbym dodac troche slodu palonego. A i jeszcze jedno pytanie czy mogę plastikowy fermentator zastapis szklanym balonem na wino bo wiaderko do fermentacji mi peklo jak myłem. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego jakim sprzętem dysponujesz i jakie piwa masz już uwarzone. No zerknij w swój profil oraz tutaj

 

ps: przykładowa receptura np tutaj: http://www.wiki.piwo.org/index.php/Hefe-Weizen,_S%C5%82awomir_Franaszek_%28Franekkkk%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............. A i jeszcze jedno pytanie czy mogę plastikowy fermentator zastapis szklanym balonem na wino bo wiaderko do fermentacji mi peklo jak myłem. :D

Skoro wiaderko Ci pekło, to strach pomyśleć co się stanie ze szklanym słojem. A tak w ogóle nie widzę przeciwskazań. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy wazna jest produkcja a nie jakies pierdoly ale jak nalegasz to prosze napisalem notke o sobie. Dysponuje balonem na wino szklanym 52l beczka plastikowa przeznaczona do kontaktu z zywnoscia 100l chlodnica miedziana dl. 2,5 m oczywiscie jakis gar 25l i termometr tez sie znajda. A co do mojego piwka to wazylem warke kozlaka. portera baltyckiego i jasne y wlasnego slodu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy wazna jest produkcja a nie jakies pierdoly ale jak nalegasz to prosze napisalem notke o sobie. Dysponuje balonem na wino szklanym 52l beczka plastikowa przeznaczona do kontaktu z zywnoscia 100l chlodnica miedziana dl. 2,5 m oczywiscie jakis gar 25l i termometr tez sie znajda. A co do mojego piwka to wazylem warke kozlaka. portera baltyckiego i jasne y wlasnego slodu:P

Ostro zaczynasz! Wiesz co jest ważne? Pisanie po polsku i troszkę szacunku dla innych.

P.S.

Jakiej wagi używałeś? :smilies:

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.