Skocz do zawartości

Chłodzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mogę śmiało powiedzieć, że warzenie mnie wciągnęło.

Aktualnie jestem na etapie przeniesienia browaru z kuchni do piwnicy.

Chciałbym zastosować zamknięty obieg wody z chłodnicy.

Zdobyłem w tym celu beczkę o pojemności 200l.

I teraz pytanie do jakiejś mądrej głowy ponieważ chyba nie potrafię tego policzyć :)

W beczce będę miał 200l wody o temp 12°C w kadzi natomiast 30l o temp 100°C .

Obieg będzie zamknięty, może uda się komuś policzyć do jakiej temperatury uda mi się zejść przy takim układzie.

Z moich obliczeń wyszło mi, że wda w beczce podniesie się o 3°C , wydaje mi się to mało realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bez wyliczeń ale z praktyki: do schłodzenia 40L brzeczki nastawnej do ok. 20°C potrzeba mi jakieś 120-150 L wody (zimą)

Testowałam chłodzenie obiegiem zamkniętym ale z beczką 50L, chłodzenie trwało chyba z 4 razy dłużej, więc chłodzę normalnie.

U mnie woda się nie marnuje, idzie do następnego warzenia lub do zbiornika do podlewania ogrodu.

 

A z obliczeń wyszło, że przy wymianie w 200L zimnej wody (10°C ) schłodzić można maksymalnie do 23°C (na podstawie arkusza infuzyjne.xls).

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zanurzeniową. Jak czytam ile wody marnujecie to mnie dziwi.

 

Już to pisałem ale powtórzę, największa sprawność wymiennika ciepła jest wtedy gdy różnica wody dolotowej i wylotowej jest największa. A jak sprawić aby ta różnica była najwieksza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zanurzeniową. Jak czytam ile wody marnujecie to mnie dziwi.

 

Już to pisałem ale powtórzę, największa sprawność wymiennika ciepła jest wtedy gdy różnica wody dolotowej i wylotowej jest największa. A jak sprawić aby ta różnica była najwieksza? :)

...no dobra :) ale ile czasu zajmuje ci schłodzenie 20 l.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu puszczasz tak szybko wodę chłodzącą? Nic nie trzeba mieszać, miesza się samo.

 

Odkręcam wodę i idę sprzątać, wynieś młóto kaczkom, co 5 minut sprawdzam palcem wodę wypływającą, jeżeli czuć, że jest zimna przykręcam kran, tak aby znów zaczeęła lecieć wyraźnie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę, żeby jednak ten początkowy etap chłodzenia był szybki, zeby zapobiec wytwarzaniu DMS i zapobiec ucieczce aromat chmielu.

 

Drugi etap chlodzenia musi być bezobsługowy, bo właczam lampę UV i wychodzę z warzelni, wtedy ustawiam wodę na wolne ciurkanie i kolejnym 10-15 litrami schładzam do ok. 25-35* w ok. 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę również sprawdzić, ile zużywam wody do chłodzenia, ale kiedyś warząc w garze 40l jakieś 2x tyle ile wynosiła warka, i przy mieszaniu /poruszaniu/ chłodnicą, czas chłodzenia wynosił jakieś 20 min, teraz przy warce ok. 100l trwa to ok 40 min, ponieważ używana obecnie chłodnica jest ta sama, a powinna być odpowiednia do wielkości warki. Sposób codera, żeby zacząć od szybkiego przepływu jest b.dobry, potem w miarę obniżania temp. należy spowalniać przepływ wody i cały czas mieszać chłodnicą, obniża to znacznie czas chłodzenia.

Edytowane przez przemo70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co bawić się w te chłodnice, jak ja schładzam do 20C w niecałą godzinę w wannie :D

Ciągle mieszając, zużywając 3x więcej wody i czasu, nosząc ciężary, i blokując domownikom wannę. To nie dla mnie! :smilies:

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mieszając, zużywając 3x więcej wody i czasu, nosząc ciężary, i blokując domownikom wannę. To nie dla mnie! :smilies:

Nie mieszam wcale, nie wymieniam wody. Napuszczam zimną wodę z kranu, wracam za godzinę i mam schłodzoną. Domownikom nie przeszkadza blokada wanny na godzinę. Nikt nie chce się kąpać akurat jak warzę no i jest jeszcze prysznic. Garnek trzeba do niej zanieść, fakt, ale nie jest to jakaś straszna przeszkoda.

 

Szczerze mówiąc za pierwszym razem sam byłem zdziwiony, że to tak szybko, bo jak się naczytałem forum to odnosiłem wrażenie, że to powinno trwać dobre parę godzin.

 

Taaaa, bajerowac to nie nas. Ile lejesz wody do tej wanny?

Tak, bo nie mam co robić tylko bajeruję ludzi w internecie :rolleyes:

 

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia ile tam może być wody. Jest to wanna dosyć standardowych rozmiarów, wody nalewam może trochę więcej niż leje się do kąpieli, tak aby jakieś 80% garnka znajdowało się pod wodą. Garnek ze stali nierdzewnej.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.