Skocz do zawartości

Filtrator "drugie dno"


AndrzejKu

Rekomendowane odpowiedzi

Uff. Już prawie koniec. Jeszcze tylko filtrator. Poprzedni był z oplotu teraz chce by było to "drugie dno". Kadź zrobiona z kegi 50l na nóżkach, otwór w dnie na środku gara. Próbowałem okrągły kawałek blach ponacinać szlifierką ale cały się powyginał i poszedł do kosza :P Jako że wykorzystałem wszystkie swoje "znajomości" i "przysługi" przy poprzednich pracach mam pytanie. Można kupić coś takiego gotowego albo co samemu będzie łatwo przerobić? Może sito do mąki?? A może ktoś ma takie "coś" niepotrzebne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z fałszywym dnem do KEGa - w moim przypadku brak czasu.

 

Może mamy na forum ślusarza który zarobkowo wykonałby kilka sztuk? Rozmiar jest standardowy więc wszystkim by pasowało.

 

W amerykańskich sklepach internetowych gdzieś widziałem takie gotowce, ale koszty wysyłki byłyby chyba droższe niż sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze prośba o usystematyzowanie, do doświadczonych użytkowników fałszywego dna do KEGa:

 

- dokładna średnica

- grubość blachy

- parametry nacięć (szerokość, długość, częstotliwość ułożenia)

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Uff. Już prawie koniec. Jeszcze tylko filtrator. Poprzedni był z oplotu teraz chce by było to "drugie dno". Kadź zrobiona z kegi 50l na nóżkach, otwór w dnie na środku gara. Próbowałem okrągły kawałek blach ponacinać szlifierką ale cały się powyginał i poszedł do kosza ;) Jako że wykorzystałem wszystkie swoje "znajomości" i "przysługi" przy poprzednich pracach mam pytanie. Można kupić coś takiego gotowego albo co samemu będzie łatwo przerobić? Może sito do mąki?? A może ktoś ma takie "coś" niepotrzebne??

Mój brat szukał gotowej blachy perforowanej na fałszywe dno, wszędzie gdzie pytał sprzedają w kawałkach minimum 1X2m. Ostatecznie ponacinał sam, szlifierką kątową. Jak to się sprawdza to jeszcze nie wiem, bo sprzęt jest nadal w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem kadź filtracyjną z rury ze stali nierdzewnej fi=400mm. i kupiłem do tego takąż dennicę. Jest to rozwiązanie na pewno droższe niż keg, ale robiłem to pod wymiar moich potrzeb. Problem "drugiego dna" rozwiązałem stosując sito zamówione w wytwórni sit. Tutaj pojawił się pewien kłopot, bo potrzebowałem stosunkowo małą szczelinę - określiłem ją na 0,5-0,7mm. Takie sito zaproponowano mi z tylko aluminium (0,7mm.). Mimo pewnych oporów, zamówiłem je i kupiłem. Długo zdawało egzamin, ale pewnego razu zalałem kadź gorącą sodą w celu usunięcia osadów zapominając o aluminiowym sicie. Jak się zorientowałem, to sito było cienkie jak wieczko od jogurtu i musiałem postarać się o następne. Drugi raz zamówiłem sito z kwasówki, ale w takiej blasze wycinają tylko szczeliny o szer. 1mm. Teraz główne sito mam z kwasówki o oczku 1mm. a dodatkowo na dnie, tuż nad otworem wylotowym położyłem krążek z sita aluminiowego (reszta co mi pozostała po tym pierwszym) i w ten sposób mam podwójne sito. Proszę mi wierzyć - bardzo dobre rozwiązanie. Brzeczki są bardzo klarowne i niewiele ich zawracam. Jest tylko jedna wada -sito aluminiowe ma bardzo małą powierzchnię i łatwo zapycha się osadami białkowymi. Przeciwdziałam temu układając na dnie kamyki (wyciągnięte z morza), aby większość osadów została na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem kadź filtracyjną z rury ze stali nierdzewnej fi=400mm. i kupiłem do tego takąż dennicę. Jest to rozwiązanie na pewno droższe niż keg, ale robiłem to pod wymiar moich potrzeb. Problem "drugiego dna" rozwiązałem stosując sito zamówione w wytwórni sit. Tutaj pojawił się pewien kłopot, bo potrzebowałem stosunkowo małą szczelinę - określiłem ją na 0,5-0,7mm. Takie sito zaproponowano mi z tylko aluminium (0,7mm.). Mimo pewnych oporów, zamówiłem je i kupiłem. Długo zdawało egzamin, ale pewnego razu zalałem kadź gorącą sodą w celu usunięcia osadów zapominając o aluminiowym sicie. Jak się zorientowałem, to sito było cienkie jak wieczko od jogurtu i musiałem postarać się o następne. Drugi raz zamówiłem sito z kwasówki, ale w takiej blasze wycinają tylko szczeliny o szer. 1mm. Teraz główne sito mam z kwasówki o oczku 1mm. a dodatkowo na dnie, tuż nad otworem wylotowym położyłem krążek z sita aluminiowego (reszta co mi pozostała po tym pierwszym) i w ten sposób mam podwójne sito. Proszę mi wierzyć - bardzo dobre rozwiązanie. Brzeczki są bardzo klarowne i niewiele ich zawracam. Jest tylko jedna wada -sito aluminiowe ma bardzo małą powierzchnię i łatwo zapycha się osadami białkowymi. Przeciwdziałam temu układając na dnie kamyki (wyciągnięte z morza), aby większość osadów została na nich.

czy jest to kadź zacierno-filtracyjna?

jak w takim razie jest zrealizowane grzanie?? czy grzałki są nad drugim dnem? czy może pod?

jest w tym mieszadło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.