Skocz do zawartości

Silniczek do mieszadła do garnka 27l


Rekomendowane odpowiedzi

Jaką moc musi mieć, żeby kręcił? Czy nada się np. silnik od suszarki?

Oczywiście on się kręci za szybko, więc zastosowałbym kilka kół zębatych o odpowiednim przełożeniu.

Druga sprawa - czy mieszadło do farby, takie spiralne, się nada? (coś podobnego: http://www.skapiec.pl/site/cat/3809/comp/1781213)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jake, ja ostatnio zrobiłem tanie i dobre mieszadło.

 

Rurka aluminiowa 10 mm, 1 mb - koszt 8 PLn w castoramie

20 cm x 2 cm - kawałek blachy nierdzewnej - miałem

śruba z nakrętką M8

 

W blaszce wywierciłem pośrodku otwór. W otwór włożyłem śrube, skęciłem na maxa nakrętką, żeby się nie ruszało. Śrubę wkręciłem w rurke aluminiową (wchodzi na wcisk bez gwintowania). Blaszkę powyginałem, tak żeby powstało śmigło. Rurke alu przycięłem na pożądaną długość. I mieszadło jak marzenie, kręciło aż miło :P

 

edit: napedzany wiertarką 500 W.

Edytowane przez Zbyszek T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik od wycieraczek, mieszadło jak napisał kolega wyżej, tyle że rurkę alu lepiej zastąpić inox i skręcić na śrubki inox.

Ale silnik od wycieraczek przecież nie wykonuje pełnego obrotu, tylko chodzi tam i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik od wycieraczek' date=' mieszadło jak napisał kolega wyżej, tyle że rurkę alu lepiej zastąpić inox i skręcić na śrubki inox.[/quote']

Ale silnik od wycieraczek przecież nie wykonuje pełnego obrotu, tylko chodzi tam i z powrotem.

:P Wykonuje pełny obrót :( Za sprawą mechanizmu wycieraczki chodzą tam i z powrotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ten co mam nie wykonuje pełnego obrotu. Może dlatego, że to silnik od wycieraczek tylnych.

Masz rację, silnik od wycieraczek tylnych nie wykonuje pełnego obrotu.

Dookoła obracają się tylko silniki od wycieraczek przednich i to też nie wszystkie.

 

edit. sam silnik zawsze kręci się wokoło ,ale wałek zdawczy przekładni już niekoniecznie.

Edytowane przez pako1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety' date=' ten co mam nie wykonuje pełnego obrotu. Może dlatego, że to silnik od wycieraczek tylnych.[/quote']

Chłopie nie kompromituj się na forum. :)

Sam się nie kompromituj człowieku.

Widziałeś w ogóle taki silnik? Miałeś go w łapach? Rozkręciłeś go?

Więc stul jadaczkę.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jake, nie pyskuj. Kazdy silnik się kręci, chyba, że to silnik krokowy.

 

Że tam jest przekładnia to nie znaczy, że silnik się nie kręci. Trzeba rozróżniać napęd, mechanizm napędowy, przekładnie od silnika. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pako to silnik się kręci czy nie kręci ?

Całe wzajemne niezrozumienie się polega na tym ,że prawie wszyscy nazywamy napęd mieszadła SILNIKIEM..

Natomiast jest to MOTOREDUKTOR, czyli silnik z przekładnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jake, nie pyskuj. Kazdy silnik się kręci, chyba, że to silnik krokowy.

 

Że tam jest przekładnia to nie znaczy, że silnik się nie kręci. Trzeba rozróżniać napęd, mechanizm napędowy, przekładnie od silnika. I tyle.

Silnik spalinowy też się nie kręci, bo silnik spalinowy to cylinder i tłok.

 

Wypraszam sobie takie teksty od dzieci neostrady, które nie mają nic do powiedzenia na dany temat, a piszą bzdury, chyba żeby zaistnieć w "necie".

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Wszystkie silniki od wycieraczek które miałem w ręku (4 modele) w tym tylny od Hondy kręcą się wykonując cały obrót. Po prostu poszukaj innego silnika.

 

Oś każdego silnika kręci się się wokół własnej osi.

Jeśli oś twojego silniczka nie wykonuje pełnego obrotu to zapewne dlatego że tak sterowana jest układem styków. Rozpracujesz to za pomocą omomierza i odrobiny cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Wszystkie silniki od wycieraczek które miałem w ręku (4 modele) w tym tylny od Hondy kręcą się wykonując cały obrót. Po prostu poszukaj innego silnika.

 

Oś każdego silnika kręci się się wokół własnej osi.

Jeśli oś twojego silniczka nie wykonuje pełnego obrotu to zapewne dlatego że tak sterowana jest układem styków. Rozpracujesz to za pomocą omomierza i odrobiny cierpliwości.

Niestety, sama oś silnika wykonuje zawsze pełny obrót, ale całość posiada taką owalną przekładnię, która powoduje, że końcowa oś kręci się tak jak pisałem.

Mechanizm prosty i skuteczny, ale niestety nie do przerobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Niestety, sama oś silnika wykonuje zawsze pełny obrót, ale całość posiada taką owalną przekładnię, która powoduje, że końcowa oś kręci się tak jak pisałem.

Mechanizm prosty i skuteczny, ale niestety nie do przerobienia.

No czyli musisz szukać innego modelu. na szrotach jest tego od groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile amperów potrzebuje taki typowy silnik do wycieraczek?

Mam już prawidłowy (trzeba w nim zewrzeć dwa kable i kręci się cały czas), ale nie raczyli napisać.

Czy zasilasz od komputera da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.