Jump to content
Sign in to follow this  
Faszysta Rasista Homofob

Silniczek do mieszadła do garnka 27l

Recommended Posts

Jaką moc musi mieć, żeby kręcił? Czy nada się np. silnik od suszarki?

Oczywiście on się kręci za szybko, więc zastosowałbym kilka kół zębatych o odpowiednim przełożeniu.

Druga sprawa - czy mieszadło do farby, takie spiralne, się nada? (coś podobnego: http://www.skapiec.pl/site/cat/3809/comp/1781213)

Jake, ja ostatnio zrobiłem tanie i dobre mieszadło.

Rurka aluminiowa 10 mm, 1 mb - koszt 8 PLn w castoramie

20 cm x 2 cm - kawałek blachy nierdzewnej - miałem

śruba z nakrętką M8

W blaszce wywierciłem pośrodku otwór. W otwór włożyłem śrube, skęciłem na maxa nakrętką, żeby się nie ruszało. Śrubę wkręciłem w rurke aluminiową (wchodzi na wcisk bez gwintowania). Blaszkę powyginałem, tak żeby powstało śmigło. Rurke alu przycięłem na pożądaną długość. I mieszadło jak marzenie, kręciło aż miło :P

edit: napedzany wiertarką 500 W.

Edited by Zbyszek T

Silnik od wycieraczek, mieszadło jak napisał kolega wyżej, tyle że rurkę alu lepiej zastąpić inox i skręcić na śrubki inox.

Silnik od wycieraczek' date=' mieszadło jak napisał kolega wyżej, tyle że rurkę alu lepiej zastąpić inox i skręcić na śrubki inox.[/quote']

Ale silnik od wycieraczek przecież nie wykonuje pełnego obrotu, tylko chodzi tam i z powrotem.

:P Wykonuje pełny obrót :( Za sprawą mechanizmu wycieraczki chodzą tam i z powrotem ;)

No niestety, ten co mam nie wykonuje pełnego obrotu. Może dlatego, że to silnik od wycieraczek tylnych.

Chłopie nie kompromituj się na forum. :P

No niestety, ten co mam nie wykonuje pełnego obrotu. Może dlatego, że to silnik od wycieraczek tylnych.

Masz rację, silnik od wycieraczek tylnych nie wykonuje pełnego obrotu.

Dookoła obracają się tylko silniki od wycieraczek przednich i to też nie wszystkie.

edit. sam silnik zawsze kręci się wokoło ,ale wałek zdawczy przekładni już niekoniecznie.

Edited by pako1

No niestety' date=' ten co mam nie wykonuje pełnego obrotu. Może dlatego, że to silnik od wycieraczek tylnych.[/quote']

Chłopie nie kompromituj się na forum. :)

Sam się nie kompromituj człowieku.

Widziałeś w ogóle taki silnik? Miałeś go w łapach? Rozkręciłeś go?

Więc stul jadaczkę.

Edited by jake

jake, nie pyskuj. Kazdy silnik się kręci, chyba, że to silnik krokowy.

Że tam jest przekładnia to nie znaczy, że silnik się nie kręci. Trzeba rozróżniać napęd, mechanizm napędowy, przekładnie od silnika. I tyle.

Pako to silnik się kręci czy nie kręci ?

Całe wzajemne niezrozumienie się polega na tym ,że prawie wszyscy nazywamy napęd mieszadła SILNIKIEM..

Natomiast jest to MOTOREDUKTOR, czyli silnik z przekładnią.

jake, nie pyskuj. Kazdy silnik się kręci, chyba, że to silnik krokowy.

Że tam jest przekładnia to nie znaczy, że silnik się nie kręci. Trzeba rozróżniać napęd, mechanizm napędowy, przekładnie od silnika. I tyle.

Silnik spalinowy też się nie kręci, bo silnik spalinowy to cylinder i tłok.

Wypraszam sobie takie teksty od dzieci neostrady, które nie mają nic do powiedzenia na dany temat, a piszą bzdury, chyba żeby zaistnieć w "necie".

Edited by jake

Cześć.

Wszystkie silniki od wycieraczek które miałem w ręku (4 modele) w tym tylny od Hondy kręcą się wykonując cały obrót. Po prostu poszukaj innego silnika.

Oś każdego silnika kręci się się wokół własnej osi.

Jeśli oś twojego silniczka nie wykonuje pełnego obrotu to zapewne dlatego że tak sterowana jest układem styków. Rozpracujesz to za pomocą omomierza i odrobiny cierpliwości.

Cześć.

Wszystkie silniki od wycieraczek które miałem w ręku (4 modele) w tym tylny od Hondy kręcą się wykonując cały obrót. Po prostu poszukaj innego silnika.

Oś każdego silnika kręci się się wokół własnej osi.

Jeśli oś twojego silniczka nie wykonuje pełnego obrotu to zapewne dlatego że tak sterowana jest układem styków. Rozpracujesz to za pomocą omomierza i odrobiny cierpliwości.

Niestety, sama oś silnika wykonuje zawsze pełny obrót, ale całość posiada taką owalną przekładnię, która powoduje, że końcowa oś kręci się tak jak pisałem.

Mechanizm prosty i skuteczny, ale niestety nie do przerobienia.

Cześć :)

Niestety, sama oś silnika wykonuje zawsze pełny obrót, ale całość posiada taką owalną przekładnię, która powoduje, że końcowa oś kręci się tak jak pisałem.

Mechanizm prosty i skuteczny, ale niestety nie do przerobienia.

No czyli musisz szukać innego modelu. na szrotach jest tego od groma.

Niestety, sama oś silnika wykonuje zawsze pełny obrót,

Więc się zdecyduj lub zacznij używać poprawnej terminologii. :):lol:

Kręci się silnik czy nie kręci.

Cześć.

Silnik się nie kręci. Kręci się oś silnika.

Cześć.

Mój silnik pobiera ok 4-5A prądu.

Zasilacz od kompa powinien ci dostarczyć ok 7-8A wiec jest zapas mocy w zasilaczu.