Skocz do zawartości

Blg Brewkita


1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem nowy na forum i mam pytanko.

Jakie powinno wyjść Blg brzeczki z brewkita?

Zrobiłem według instrukcji (real ale coopers)i wyszło mi 7, czy nie za mało? Instrukcja mówi też, że po 6 dniach powinno mieć 1.

Jak będzie miało 1, to butelkować, czy odstawiać na cichą?

pozdrawiam.

Edytowane przez 1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydawało, ale robiłem według instrukcji, tam było 22 litrów wody, ja dałem 20, cukru pisali miedzy 250g a 1kg, dalem 250.

Już zlalem do gąsiora. Nie wiedziałem, czy jak dam mniej, to piwo nie będzie za bardzo nachmielone. Czy moge teraz dodać jeszcze troche cukru? Jakoś rozpuszczonego, zagotowanego zeby podwyzszyc blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno się dodawać 1kg cukru, bo wtedy moc piwa zazwyczaj będzie wynosić około 5.2%. Oczywiście to też zależy do ilu ostatecznie spadnie Ci blg na koniec fermentacji. Wsypując mniej cukru automatycznie "zdecydowałeś" się na mniejszą zawartość alkoholu. Ja na Twoim miejscu nie robiłbym z tym już nic, bo otwierając teraz fermentator i dodając cukru możesz zakazić piwo. Ale możliwe, że ktoś bardziej doświadczony ma jakiś inny pomysł :P Na przyszłość, zamiast dodawać cukru, lepiej użyć tzw. ekstraktów słodowych WES. Co prawda, wychodzi to drożej, ale smak piwa jest o dużo lepszy. Zresztą na temat brew-kitów było już sporo napisane na forum i w wolnym czasie, czekając na koniec fermentacji, warto poczytać żeby ustrzec się podstawowych błędów. :(;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.