Skocz do zawartości

Brown Abbaye °Blg w brzeczce?


Rekomendowane odpowiedzi

WItam, jako że to mój piewszy post na forum chciałbym wszystkich przywitac.

 

Jednocześnie mam pytanie do bardziej doświadczonych piwowarów- odnośnie °Blg w brzeczce, staram sie zrobic Brown Abbaye.... po zacieraniu i wysłodowaniu wyszlo mi okolo 15 °Blg, a jeszcze przede mna gotowaine (chmielenie). Orientuje się ktoś może ile powinna mieć juz ostudzona brzeczka do tegoż piwa gotowa do fermentacji?

 

Pozdrawiam i dziękuje za jakąkolwiek podpowiedź.

Edytowane przez Keecaay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 No wlasnie- sam niewiele wiem oprócz tego że jest to piwo ciemne. W opisie jest:

Belgijskie piwo Brown, z wyczuwlnymi delikatnymi nutami palonego ziarna, w pełni słodowe z trwałą pianą.

W skład zestawu wchodzi słód pilzneński, monachijski 25, Castle Crystal 150, Chocolate, chmiele. Fermentować mam zamiar na Fermentis S-04.

 

ad.2 Jestem totalnym laikiem, więc z góry przepraszam za takie byki.

 

ad.3 Patrz punkt 1:(

 

Probowalem oczywiście szukać receptury na to piwo.. niestety z mizernym rezultatem.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic by się nie stało gdybyś rozcieńczył do 12°Blg (będziesz miał więcej piwa).

To naprawdę za mało informacji, żeby coś sensownego doradzić: niby belgijskie (mogły by mieć większa gęstość) ale na angielskich drożdżach, brak informacji choćby o ilości litrów brzeczki przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten zestaw kupilem.... Ale niestety instrukcja jest dość okrojona. Wszystko podawane w litrach... a ja wolałbym się upewnić, tym bardziej ze przecież intensywność parowania zależy od wielu czynników, a od niej zależy końcowe Blg.

Edytowane przez Keecaay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuje sie do rady- zrobie 12°Blg.

Tak czy inaczej, to moje pierwsze warzenie to pasmo niepowidzeń. Teraz sie okazało, ze na mojej kuchence elektrycznej nie jestem w stanie doprowadzić tak dużej ilości wody do wrzenia. Od 15 minut nie moge przekroczyć 97-98 °C. Nic już nie wykombinuję, 98° bedzie musialo wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuje sie do rady- zrobie 12°Blg.

Tak czy inaczej, to moje pierwsze warzenie to pasmo niepowidzeń. Teraz sie okazało, ze na mojej kuchence elektrycznej nie jestem w stanie doprowadzić tak dużej ilości wody do wrzenia. Od 15 minut nie moge przekroczyć 97-98 °C. Nic już nie wykombinuję, 98° bedzie musialo wystarczyc.

Nie patrz na temperaturę tylko na faktyczne wrzenie, u mnie brzeczka wrze przy odczycie mniej więcej 98,5-99°C.

 

Wrzenie powinno być intensywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.