Skocz do zawartości

nowy garnek Belzebuba


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udało się w styczniu, ani w lutym, ale na szczęście udało się w marcu.

Po wielu miesiącach ciężkiej walki (głównie z lenistwem i brakiem czasu) w końcu musiałem zabrać się ostro za robotę bo lato idzie a zapasów nie ma.

Gar ma pojemność 85 litrów, filtr kilka litrów mniej, dzięki czemu spokojnie będzie można robić gęste piwa. Filtr podnoszony korbą na obrotowym żurawiu, dzięki czemu po zacieraniu nie trzeba się siłować, tylko spokojnie na bok opuścić.

post-770-0-13695700-1326698946_thumb.jpg

post-770-0-60543300-1326698951_thumb.jpg

post-770-0-33054200-1326698956_thumb.jpg

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się właśnie zastanawiałem jak to z tym dnem będzie. Początkowo mialo być zastosowane sito z kwasówki z blachy chyba 0,8, ale po pierwsze byłby problem z przyspawaniem a po drugie bałem się o wytrzymałość. No i wyszło że na szybko robiłem inne dno. Dziury mają 2,5 mm więc chyba nie powinno być problemu z filtracją, a jak będą to natne szczeliny.

Co do palnika to już trochę ze mną jest, do tej pory pracował pod garem 50 l i moc zdecydowanie wystarczająca. Teraz jest tylko parę litrów więcej i nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo miał być 5 mm bo w planie właśnie miałem ddoatkowo zastosować to sito które mi zostało. Stwierdziłem jednak, że zobacze jak będzie wyglądała klarowność przy tak dużych otworach (wcześniej miałem dziury 2 mm) i jak coś to jeszcze dorzuce drugie dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr jest tylko ok 1,5 cm węższy na obwodzie od gara a oba dna stykają się ze sobą, co skutkuje tym, że ani pompa ani mieszadło nie są niezbędne. oczywiście można z powodzeniem mieszadło zastosować, bo ten trójnik do podciągania filtra jest ściągany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po pieerwszym warzeniu w nowym garnku.

Oczywiście jest kilka rzeczy do poprawy. Należałoby wykonać szerszą podstawę, bo spaliny zamiast omiatać gar odbijają się od profila i przechodzą od zewnętrznej strony. Skutek : opalona farba.

Drugi błąd to pozostawienie sobie 16,5 kg słodu do zmielenia (ręcznego) bezpośrednio przed warzeniem. Nie stanowiło by to niby problemu, ale mocno namoczony stawia jednak większy opór. Niby łuska jest w całości, ale jednocześnie ziarno mielone jest na mąkę. Jakoś tam się inaczej na wałkach układa. No i oczywiście wyszło, że filtr nawet przy takich dużych dziurach niedomógł. Trzeba i tu popracować.

Wody do chłodzenia zużyłem 100 litrów.

 

Edit :

aha filtr nie odpadł :( a fotek nie mam, bo zapomniałem aparat zabrać.

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.