Skocz do zawartości

Utopence i hermeliny


rubezahl

Rekomendowane odpowiedzi

Utopence zmontowane. Kumpel mi podpowiedział o jeszcze jednej podobnej potrawie, mianowicie Nakladany Hermelin. Szczerze mówiąc nie jadłem i nie mam odniesienia. W jego przekonaniu jest to dużo lepsze od Utopenca.

 

Przykładowy przepis:

http://www.libertas.pl/nakladany_hermelin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi podpowiedział o jeszcze jednej podobnej potrawie, mianowicie Nakladany Hermelin. Szczerze mówiąc nie jadłem i nie mam odniesienia. W jego przekonaniu jest to dużo lepsze od Utopenca

... bo może ten hermelin jest po prostu dla niego łagodniejszy od utopenców. W CZ można kupić specjalne odmiany serów pleśniowych do takiego marynowania wraz z zestawem przypraw: "k nalożeni". Przy marynowaniu sera trzeba koniecznie rozciąć go wzdłuż. Dobór przypraw i innych dodatków - wg uznania. Warto zainwestować z kolei w dobry olej, te najtańsze z marketów jak dla mnie dają niestety mało atrakcyjne posmaki.

Innym ciekawym sposobem przyrządzania hermelinów (nazwijmy tak całą grupę takich serów pleśniowych) jest grillowanie. Krążek smarujesz mieszanką przypraw z olejem, zawijasz w folię alu ("sreberko") i grilujesz. Z powodzeniem grilowałem hermeliny, pepy i nasze turki. W CZ spotkasz też gotowe zestawy hermelinów z zestawem przypraw. Wszystkie sery pakowane są w alu z papierem, więc do grilowania się nie nadają. Trzeba je rozpakować i zawinąć w "normalną" folię alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W zeszłym tygodniu naszła mnie nie odparta chcica na utopence, więc zmiksowałem trochę przepisy rubezahla i szopa006 i wyszły z tego dwa słoje, jeden z nich widać na załączonym obrazku :) Jutro sprawdzę co też słychać w pierwszym, drugi pozostanie tydzień na cichej ;)

post-244-0-70834600-1325195559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem "polskie" udane próby robienia utopenców z kiełbasy zwyczajnej i śląskiej, IMHO to lepsze rozwiązanie, niż parówki.

Za radą Bączka (+), ostatnie swoje nastawy utopenców wykonywałem z kiełbas j/w. Efekty były bardzo dobre. Wychodzą takie konkretne :) , serdelki to delikatniejsza wersja tej przekąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć :)

 

Ponieważ dzięki uprzejmości Janusza i Dori stałem się posiadaczem baranich jelit to cześć kiełbaski która zrobiłem przeznaczam właśnie na utopence. Właśnie się studzi zalewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego wątku więc podepnę się pod ten.

Od kilku dni chodził za mną nakladany hermelin, aż dzisiaj mnie dopadł ;) przede wszystkim przez bieloka, który narobił mi "smaka" na coś czeskiego do piwka :) Przepis zerżnięty stąd: http://www.libertas....y_hermelin.html a moje składniki są takie: 4 serki Cammembert, jedna cebula, jeden duży czosnek, pieprz cayenne, papryka słodka i ostra, zioła prowansalskie, liść laurowy i to wszystko zalane zostało olejem rzepakowym tłoczonym na zimno wprost z grodziskiej olejarni :) Hermelin trafił właśnie do lodówki, a za kilka dni okaże się, czy coś z tego wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będzie kolejne "nieszczęście", na które trzeba będzie się naczekać (po: kiszonym barszczu, żurku, utopencach, schabie po parmeńsku... .... ) z językiem uciekającym do d... Czekać na te własne specjały trudno, ale zawsze warto.

Biegnę jutro po seruszki śmierdziuszki.

Przemo, ale mnie nakręciłeś, masz + 'za swoje'! :)

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.