Skocz do zawartości

Utopence i hermeliny


rubezahl

Rekomendowane odpowiedzi

No i będzie kolejne "nieszczęście", na które trzeba będzie się naczekać (po: kiszonym barszczu, żurku, utopencach, schabie po parmeńsku... .... ) z językiem uciekającym do d... Czekać na te własne specjały trudno, ale zawsze warto.

Biegnę jutro po seruszki śmierdziuszki.

Przemo, ale mnie nakręciłeś, masz za swoje! :)

Może jeszcze fotka ;)

post-244-0-88659000-1329684675_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze że mi przypomnieliście, bo jeszcze ostatnie dwa serki siedzą zatopione w słoiku :) Ostatnio kiedy próbowałem, to tak jak u Przema, oddechem można było powalić, z czosnkiem trochę przegiąłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj w Tesco wypatrzyłem idealny słoik do hermelinów - litrowy "weco comfort" z szerokim otworem, uszczelka i zamknieciem patentowym. 10 PLN, estetyczny, miesci idealnie 3 serki z bierdronki, glowke czosnku, 2 czerwone cebule i 400ml oleju. W weekend degustacja :)

 

A tak w ogóle to w Strefie Piwa sa hermeliny z importu i one są bardziej jak feta a nie camembert, tzn. słone twarogowe - podejrzewam ze Czesi robią je z jakiegoś regionalnego sera górskiego a camembert to już wersja współczesna, fusion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Tesco wypatrzyłem idealny słoik do hermelinów - litrowy "weco comfort" z szerokim otworem, uszczelka i zamknieciem patentowym.

Ja już go sprawdziłem w boju :D

Jak dowalic mniej cebuli między serki to to i cztery wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Bardzo dobre jedzonko na przegryzkę. Kolega stwierdził, że to niesamowite jak mogą smakowac serdelki. Teraz druga porcja czeka na spożycie i pozwoliłem sobie na lekką modyfikację- dodałem rozgnieciony czosnek i posypałem każdą warswtę odrobiną chilli w proszku (nie miałem świeżej). Wydaje mi się, że przysmak do piwa moze być delikatnie pikantny. O rezultacie napiszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, a właściwie dwa:

jak szybko od otwarcia słoika trzeba zjeść utopence?

 

No i drugie pytanie: po tych 14stu dniach - jak długo można to przechowywać, jeśli słoiki nie były pasteryzowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem sam znika, bo jest tak dobre, że długo się nie utrzyma otwarte. Trudniej jest się doczekać spożycia :) A tak na serio, to moje trzymałem po otwarciu jakieś 5 dni i nic niepokojącego się nie przytrafiło, i pewnie to zasługa zalewy octowej. Jedna zmiana jaka się przytrafiła, to zgęstnienie zalewy i taka niby galaretka otaczajaca serdelki, co nie wpłynęło w żaden sposób na smak.

Edytowane przez WojtekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesuje mnie kwestia trzymania (marynowania) dłużej niż te 14 dni... robił ktoś już tak?
Słoik zalany w kwietniu - ostatnie kiełbaski zjedzone w czerwcu. Nic im nie było.

 

Ostatnio próbowałem świetnych utopenców w Jeseniku, w zalewie był też olej - robił ktos coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem świetnych utopenców w Jeseniku, w zalewie był też olej - robił ktos coś takiego?

 

Nie wiem ile tam było tego oleju. Ale w oryginalnym przepisie jest 1 łyżka stołowa oleju.

(Tak robiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.