Skocz do zawartości

tłumaczenie z BYO na temat chmielenia na zimno


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

szyszki, pelety, granulat

To znaczy że słowo "pellets" tłumaczy się na "granulat" a słowo "plugs" tłumaczy się na "pelety"? Ja o tym nawet nie wiedziałem i tłumaczyłem "pellets" jako "pelety" lub "granulat" :ble:

 

Z drugiej strony pelety potrafią spowodować gwałtowną erupcję piany, tak że będziesz w panice szukać ręcznika i zastanawiał się co za obcy opanował Twoje piwo. Dzieje się tak dlatego że pelety (prawie natychmiast) rozpadają się na tysiące małych cząstek, które są doskonałym ośrodkiem na którym CO2 może ulegać desorpcji z roztworu i opuszcza roztwór (podobnie jak pepsi po wrzuceniu mentosa przyp. tłum.). Bądź wiec ostrożny i dodawaj granulat do piwa powoli, kiedy dodajesz chmiel do prawie pełnego zbiornika

Tutaj wtedy chyba na początku zamiast "pelety" powinien być "granulat"?

 

BTW, masz + dobrą robotę :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak, pelety to moja interpretacja, musiałem znaleźć jakieś polskie tłumaczenie i tak jak zrobiłem wydaje mi się najlepiej, specjalnie dałem jeszcze opis żeby nie było wątpliwości.

 

a co erupcji masz rację tam powinien być granulat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyszki, pelety, granulat

To znaczy że słowo "pellets" tłumaczy się na "granulat" a słowo "plugs" tłumaczy się na "pelety"? Ja o tym nawet nie wiedziałem i tłumaczyłem "pellets" jako "pelety" lub "granulat" :ble:

Pellet = granulat

Plug = tabletka ( u nas "hop plugs" niedostępne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( u nas "hop plugs" niedostępne)

no właśnie ciekawe czemu u nas się tego nie używa. Poczekam jeszcze trochę i jak będzie dużo głosów za tabletkami to zmienię.

Ja nie stosuję tabletek, ponieważ:

 

1. Są droższe niż granulat

2. Nie ma takiego wyboru jak wśród granulatów i nie wiadomo do końca jakiego efektu aromatycznego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( u nas "hop plugs" niedostępne)

Poczekam jeszcze trochę i jak będzie dużo głosów za tabletkami to zmienię.

Chyba jednak zamiana plug na tabletkę nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo się będzie wszystkim od razu kojarzyła z "hop aroma tabs". Może lepiej już niech zostanie oryginalny "plug"? Bo tak jak jest teraz (tj. pelety) to wprowadza trochę zamieszania. ;)

 

A swoją drogą to ciekawe, że w USA jest to bardzo popularny sposób pakowania chmielu, a u nas chyba w ogóle nie stosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to ciekawe, że w USA jest to bardzo popularny sposób pakowania chmielu, a u nas chyba w ogóle nie stosowany.

Właściwie to plugs nie są tutaj tak bardzo popularne. Ja ich nigdy nie używałem i ostatnio je widziałem ok. 10 lat temu gdy zaczynałem warzenie domowe. Plugs są wielkości krążka do hokeja lub korka do wanny (z tąd "plugs"). Obecnie zarówno mój lokalny sklepik piwowarski jak i sklep hurtowy internetowy zkąd kupuje chmiele nie sprzedają plugs. Możesz tam tylko kupić szyszki lub granulat (i chyba tabletki w sklepie lokalnym).

 

Chyba jednak zamiana plug na tabletkę nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo się będzie wszystkim od razu kojarzyła z "hop aroma tabs".

Masz rację, nie pomyślałem o tym. ;)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego w swoim tłumaczeniu tak nie rozwijałem tej kwestii - ponieważ w Polsce tego praktycznie nie ma. Dlatego na razie zostawimy jak jest, jak nagle w sklepach pojawi się wysyp peletów (tabletek) to ewentualnie uaktualnimy tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

(Tutaj ostatni akapit w oryginale, dla mnie za trudny do przetłumaczenia, może ktoś potrafi lepiej)

The take home: if you don’t have a torpedo, prefer (IH) pellets over cones, don’t have limited tank capacity and like big oily aromas, you’re not measurably losing anything, other than lore points, by not using whole cones.

 

Topedo to rodzaj filtra w który wkłada się szyszki chmielowe i przez który pompowane jest piwo - czyli jedna z technik chmielenia na zimno. Może ono wyglądać tak: http://www.thebrewin....php?f=&t=26524

 

Co do ostatniego akapitu to ja bym to widział tak:

 

Podsumowując: jeśli nie korzystasz z torpeda, wolisz używać granulatu (IH) niż szyszek, twój tank nie ma ograniczeń co do pojemności i lubisz silne olejkowe aromaty, to niewiele zyskasz stosując całe szyszki zamiast granulatu.

Edytowane przez dabeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego akapitu to ja bym to widział tak:

 

Podsumowując: jeśli nie korzystasz z torpeda, wolisz używać granulatu (IH) niż szyszek, twój tank nie ma ograniczeń co do pojemności i lubisz silne olejkowe aromaty, to niewiele zyskasz stosując całe szyszki zamiast granulatu.

 

O! Dzięki, tak jest lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aby przygotować herbatkę chmielową , należy zagotować małą ilość brzeczki małej gęstości, na 20 litrów potrzeba około 2 litrów brzeczki 1,5-4 blg. Umieść chmiel w francuskim dzbanku do parzenia kawy i dodaj wrzącą brzeczkę. Pozwól się chwilę pomoczyć chmielowi, a potem odciśnij chmielową herbatkę. Teraz wystarczy ją szybko schłodzić i dodać do kondycjowanego piwa.

 

czy brzeczka daje lepsze efekty niż woda? czy po prostu chodzi o to aby nie rozcieńczyć piwa na cichej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak do odfermentowanego piwa o ekstrakcie 12% dodasz świeżą brzeczkę 4% to ją rozcieńczysz - pomyśl sobie że jakby było inaczej to by można było rozmnażać piwo niczym a Kanie Galilejskiej...

 

fakt - tamto będzie odfermentowane do 4blg i niżej już nie zejdzie a tą świeża będzie miała 4blg i zejdzie powiedzmy do 1 czyli de facto rozcieńczy tę 4rkę - dzięki za naprowadzenie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Próbki piwa chmielonego na zimno przez jeden dzień miały znacząco więcej aromatu niż piwa chmielonego przez 7 dni.

 

Hmm ciekawe to może trzymanie piwa z chmielem w wiadrze tydzień jest faktycznie bez sensu? Zastawiam sie tylko czy takie chmielenie 1-2 dni vs 7-10 utrzyma aromat w butelkach dłużej czy krócej czy może jest to bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli krócej, to aromaty faktycznie są intensywniejsze, ale za to też szybciej się ulatniają - z tego co kojarzę to tak to mniej więcej działa. Jednym słowem, jeżeli wiesz, że "obrobisz warkę w miesiąc po którym pozostanie tylko jej wspomnienie - to późne chmielenie ma sens ;) W innym wypadku trochę dłużej nie zaszkodzi (krótko trzymany chmiel ma też zdaje się skłonności do trawiastych aromatów) Mi osobiście podoba się efekt osiągany przy wrzucaniu chmielu na 4 dni przed końcem cichej - ot taki kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.