Skocz do zawartości

Pierwsze zacieranie


Orzełek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś teraz przelał swoje piwo na cichą, fermentacja ustałaby, a po butelkowaniu możesz mieć dużo sprzątania i uszczuplone zapasy :)

Nie, nie, nie miałem takiego zamiaru! Planuję wstępnie przelewanie na weekend, czyli dwa tygodnie od zadania drożdży. W pytaniu chodziło mi o to czy Waszym zdaniem do weekendu zejdzie z 5,5 blg do gęstości, przy której będzie można nastawić cichą fermentację. Zamówiłem kolejne zastawy i chciałem zawczasu sobie weekend zaplanować (mam tylko dwa fermentory, więc trzeba umiejętnie planować ich wykorzystanie :) )

A tak w ogóle to jakie drożdże zastosowałeś ???

Z zestawu z homebrewking czyli S-23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było zamówić też i wiadra. :)

Spokojnie, powoli, wszystko będzie :) W tym miesiącu zakupiłem kapslownicę (już nie będę musiał pożyczać...), fermentor i parę innych drobiazgów. Myślę o chłodnicy (rurka miedziana fi 10 mm za 10,82 zł za mb to dobra oferta?), a jeszcze muszę wydawać na korki i kapturki, bo poza piwem robię też wino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to wina już zrobiłeś ???

Oj różne, z winogron, z najróżniejszych owoców, hibiskusa, ryżu... Mam kilka dymion o łącznej pojemności ponad 200l, zazwyczaj wszystkie są napełnione. Wina wychodzą mi lepsze niż piwo.

Ale to chyba OT :)

Edytowane przez Orzełek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wina również są smaczne. Uważam, że w zasadzie wino z najróżniejszych owoców wychodzi zawsze na przyzwoitym poziomie. Poza tym łatwiej jest korygować błędy niż w piwie. Winiarstwo jest bardzo przyjemnym zajęciem i bardzo łatwym. No może nie licząc wina wytrawnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie. Jako, że zbliża się termin przelania mojego pilsa na cichą (blg ok 4-4,5) zastanawiam się w jakiej temperaturze ją prowadzić. Poczytałem nieco o lagerowaniu piwa, ale przyznam, że mam mętlik w głowie. Czy mam cichą fermentację prowadzić w lodówce czy w pomieszczeniu o temp. ok 10°C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dość wysoki te BLG jak na pilsa. Przed przelaniem na cichą możesz na dobę podnieść temparaturę do 14 - 16°C aby pomóc drożdzą dofermentować oraz rozłożyć swoje metabolity (diacetyl etc..) . Jeżeli chodzi o prowadzenie cichej to jeżeli masz takie możliwość to trzymaj w 4°C ale nie spodziewaj się zauważalnej różnicy vs 10°C .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.