Skocz do zawartości

Pierwsze piwo - pierwsza gafa


mosor123

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam wszystkich użytkowników forum jako, że jest to mój pierwszy post tutaj.

 

Tydzień temu przygotowałem swoje pierwsze piwko :beer: z brewkita Muntons Pilnser.

Do fermentacji burzliwej zamiast cukru chciałem użyć ekstraktu słodowego... i użyłem... tylko, że prawdopodobnie nie takiego jak trzeba.

Wg sprzedawcy należy użyć: http://www.browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=6172707

Ja natomiast przez pomyłkę zakupiłem i wykorzystałem: http://www.browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=6164649

W opisie tego drugiego, nie jest napisane, że nadaje się do zastąpienia cukru... W przeciwieństwie do tego pierwszego produktu.

Gafę wykryłem dzisiaj przy okazji przelewania brzeczki do fermentacji cichej.

 

Jak myślicie czy będzie to miało jakiś wpływ na smak, poziom alkoholu bądź inne parametry piwka?

Może macie jakieś doświadczenia związane z tym ekstraktem słodowym?

 

Dopowiem tylko, że:

-Bulgotanie rurki trwało zaledwie 2 dni. Poziom BLG spadł z 10,5 (przed fermentacją) do 3,5 (dzisiaj).

-Piwko na chwilę obecną (pierwszy dzień cichej) jest w miarę klarowne, smakuje jak ... takie wygazowane piwo :beer: i z czego najbardziej się cieszę po naczytaniu się wielu postów - nie jest kwaśne :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, obydwa te ekstrakty to praktycznie to samo, jeden to light a drugi extra light,

zresztą możesz użyć jakiegokolwiek ekstraktu zamiast cukru, bierz tylko pod uwagę kolor i czy to ekstrakt jęczmienny czy pszeniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między jasnym a extra jasnym ekstraktem jest dla brew-kitu żadna.

Ale użyłeś kilograma (2 x 500g) ?? Prawda??

Generalnie do brew-kitów używa się jasnego lub "ekstra" jasnego ekstraktu. Nawet do ciemnych piw - dlatego, że brew-kit już jest odpowiednio "barwiony". Nie ma potrzeby dodawać "kolorowych" ekstraktów.

Ekstrakt daje się zamiast cukru - by drożdże miały co jeść - a cukier czy glukoza są przecież też "białe" :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.