Skocz do zawartości

VI KPD, VIII WWP i II Festiwal Dobrego Piwa - dyskusje


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

#2.

Piwa Specjalne

 

Piwo zostało zdyskwalifikowane z tego powodu, iż Eisbock jest rodzajem piwa w stylu Bock i ma swoją klasyfikację w BJCP o numerze 5D. Ponadto, piwowar nie zadeklarował, żadnych nietypowych modyfikacji, a wymrażanie wody jest typową praktyką w wyniku której powstaje właśnie styl Eisbock.

Właśnie dlatego nie wysłałem Beriner Weisse ani Oud Bruin

 

Wysłałem Gose:

 

Piwo nieklarowne i żółte w barwie. W zapachu dominują nuty siarkowy i drożdżowy oraz lekki zapach kwaśności. Całości aromatów dopełnia lekki zapach końskiej derki, co czyni tzw. pierwszy nos mało atrakcyjnym. Ponadto, posmaki słone, wyraźna kwaśność i lekko mydlany smak. Finisz bardzo krótki i pusty bez zapowiadanej kolendry. Odważna receptura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje piwo specjalne: Waniliowy Lager

 

#1.

Piwa Specjalne

 

Piwo klarowne w kolorze ciemnobrązowym fajnie kontrastującym z bardzo jasną pianą. W zapachu delikatnie waniliowe ale to nuty palone grają tu pierwsze skrzypce. W smaku jednak zaskakująco mało goryczkowe i wodniste, nie adekwatne do zadeklarowanych 13? Blg ekstraktu początkowego dlatego finisz jest krótki i pusty. Piwo zbyt delikatne do mariażu z czekoladą.

2 miesiące temu wanilia była dominująca, z czasem niestety zanikła i wtopiła się w inne smaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#2.

Piwa Specjalne

 

Piwo zostało zdyskwalifikowane z tego powodu, iż Eisbock jest rodzajem piwa w stylu Bock i ma swoją klasyfikację w BJCP o numerze 5D. Ponadto, piwowar nie zadeklarował, żadnych nietypowych modyfikacji, a wymrażanie wody jest typową praktyką w wyniku której powstaje właśnie styl Eisbock.

Śliska argumentacja, bo zwycięzca, czyli Angielski Wędzony Porter mieści się kategorii BJCP oznaczonej numerem 22B o nazwie Other Smoked Beer po naszemu Pozostałe piwa wędzone. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i moje

#6.

Piwo Specjalne

 

Piwo w kolorze herbaty lekko opalizujące tworzy obfitą pianę. W zapachu dominują aromaty chmielowe, cytrynowe oraz fenolowe. W smaku piwo odwdzięcza się niską goryczką o ziołowym posmaku. Ponownie aromaty cytrusowe i dodatkowo delikatnie rozpuszczalnikowe. Ponadto, alkoholowe, rozgrzewające ? to wszystko sprawia wrażenie, jakby było lekko przekombinowane.

 

Piwo Specjalne - "SpecialtyBuka"-punktów 77,00

Mariaż Tripla i Witbira aromatozywonay miodem, skórką z cytryny i kolendrą.

Edytowane przez suchy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy zamiast wklepywać suche metryczki , napisali by co to były za piwa , w jaki sposób warzone i dlaczego specjalne ?

ps czy w tych metryczkach nie było punktacji ?

Punktacji nie było tylko to co na Browar.biz :

Kategoria PILS

Miejsce/ ilość punktów/ imię i nazwisko

 

1/ 79,75 Przemysław Domagalski

2/ 72,00 Artur Olender

3/ 68,00 Tomasz Soboń

4/ 67,75 Piotr Wypych

5/ 65,25 Robert Orszulak

6/ 59,50 Damian Gacioch

6/ 59,50 Czesław Dziełak

8/ 59,00 Katarzyna Kierszniowska

9/ 58,25 Jan Szała

10/ 57,75 Marek Rendchen

11/ 56,25 Andrzej Smyk

12/ 46,50 Konrad Łyś

 

Kategoria American IPA

Miejsce/ ilość punktów/ imię i nazwisko

 

1/ 80,75 Szymon Kierszniowski

2/ 73,00 Krzysztof Kula

3/ 71,50 Andrzej Jackiewicz

4/ 69,25 Agnieszka Łopata

5/ 65,00 Arkadiusz Barszcz

6/ 62,25 Marcin Stefaniak

7/ 61,75 Konrad Łyś

8/ 54,50 Czesław Dziełak

9/ 54,25 Tomasz Kopyra

10/ 52,75 Piotr Wypych

11/ 47,50 Andrzej Jankowski

12/ 44,75 Jakub Ciura

 

Kategoria PIWA SPECJALNE

Miejsce ilość punktów/ imię i nazwisko

 

1/ 87,50 Czesław Dziełak

2/ 79,50 Tomasz Rogaczewski

3/ 77,00 Arkadiusz Suchecki

4/ 75,50 Andrzej Grzeliński

5/ 62,00 Krzysztof Juszczak

6/ 56,00 Irmina Kaczmar

7/ 54,00 Jan Krysiak

8/ 53,50 Piotr Wypych

9/ 51,75 Szymon Kierszniowski

10/ 41,00 Artur Olender

11/ 32,50 Jan Szała

12/ 00,00 Adam Wróbel

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy zamiast wklepywać suche metryczki ' date=' napisali by co to były za piwa , w jaki sposób warzone i dlaczego specjalne ?

ps czy w tych metryczkach nie było punktacji ?[/quote']

Punktacji nie było tylko to co na Browar.biz :

 

pozdrawiam

To widziałem , tylko jak wklejacie metryczki to nie będę po browarbizie szukać ile to miało pkt lub które miejsce :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłając Grodziskie było by specjalne czy wędzone ?

za Wikipedią

tradycyjne albo miejscowe piwa (np. Louvain Peetermann, Sahti, mieszany Porter z drożdżami Brettanomyces, Colonial Spruce albo piwo typu Juniper , Kvass, Grätzer)

czyli jako Speciality beer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłając Grodziskie było by specjalne czy wędzone ?

za Wikipedią

tradycyjne albo miejscowe piwa (np. Louvain Peetermann' date=' Sahti, mieszany Porter z drożdżami Brettanomyces, Colonial Spruce albo piwo typu Juniper , Kvass, [b']Grätzer[/b])

czyli jako Speciality beer.

Ja myślę, że to jest bzdura, w USA to może i Grodziskie jest specjalne. Ale w Polsce??, A czy Kolońskie jest specjalne bo jest tradycyjne i miejscowe??

 

Myślę, że trzeba trochę przełożyć BJCP na nasze realia.

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego suchy' date=' my to wiemy' date=' nam chodzi o to co to było za piwo!!!![/quote'']

już dopisałem

Co dopisałeś? To jakie kolega Juszczak wystawił piwo? i co napisał w zgłoszeniu?

to musi napisa bądź dopisac kolega Juszczak- ja dopisałem do swojego opisu

Edytowane przez suchy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to postulujemy. A nie o wyniki z browarbizu.

moje piwo to połączenie ALE z Cyrem, Chciałem mieć napój piwno-podobny z jabłkami czyli coś al'a REDS

 

http://www.piwo.org/forum/p67720-02-10-2010-20-07-38.html#p67720

 

o to Wam chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję Pilsa, którego dałem do Wrocka i zaprawdę nie wiem co mogło być z nim nie tak żeby nie przejść eliminacji :D Siarki nie czuć, piana super, klarowność idealna, goryczka przyjemna.

Z nim nic, ale widocznie były lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję Pilsa, którego dałem do Wrocka i zaprawdę nie wiem co mogło być z nim nie tak żeby nie przejść eliminacji :D Siarki nie czuć, piana super, klarowność idealna, goryczka przyjemna.

Też mnie nie wiem jak mój nie dal rady przejść eliminacji :/, ale ja się nie znam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję Pilsa, którego dałem do Wrocka i zaprawdę nie wiem co mogło być z nim nie tak żeby nie przejść eliminacji :/ Siarki nie czuć, piana super, klarowność idealna, goryczka przyjemna.

Poczekaj na metryczkę. Może dowiesz się ciekawych rzeczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.