Skocz do zawartości

VI KPD, VIII WWP i II Festiwal Dobrego Piwa - dyskusje


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja ze swoim 6 miejscem czuje się niesamowicie doceniony. Moja AIPA była już nieco stara, więc pewnie i aromat nie ten, co powinien. Najgorsze jest to, że zostało po niej tylko wspomnienie, bo ostatnie butelki "pękły" w trakcie degustacji w lochach. Chlip, chlip ;)

 

Ciekaw w jaki sposób jury i ekipa eliminująca szykowali się do tego stylu. Bo to przecież u nas styl praktycznie nieznany, jeśli chodzi o piwa dostępne w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw w jaki sposób jury i ekipa eliminująca szykowali się do tego stylu. Bo to przecież u nas styl praktycznie nieznany, jeśli chodzi o piwa dostępne w sklepach.

Nieznany to on był rok, dwa lata temu. Teraz masz IPA z Kocura, Brew Doga, jak i z samej Ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw w jaki sposób jury i ekipa eliminująca szykowali się do tego stylu. Bo to przecież u nas styl praktycznie nieznany' date=' jeśli chodzi o piwa dostępne w sklepach.[/quote']

Nieznany to on był rok, dwa lata temu. Teraz masz IPA z Kocura, Brew Doga, jak i z samej Ameryki.

Dla mnie American IPA to piwo z USA. Z całym szacunkiem dla innych browarów, które próbują uwarzyć piwa w tym stylu.

Dostępność piw z USA jest znikoma/żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie American IPA to piwo z USA. Z całym szacunkiem dla innych browarów, które próbują uwarzyć piwa w tym stylu.

Dostępność piw z USA jest znikoma/żadna.

American IPA to jest piwo opisane w BJCP i nie widzę problemu, żeby jego sędziowanie miało być trudniejsze niż alta, koelscha czy bittera. Ile masz komercyjnych przykładów wymienionych przez mnie piw na sklepowych półkach, po 2-3 to jest max. W porównaniu do roggena, milda, scotish ale to AIPA jest świetnie reprezentowane w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje belgijskie specjalne na trzecim miejscu sprawiło mi niezła frajdę :( i ubolewam nad tym,że nie udało mi się pojawić na tak fajne imprezie. Za rok poprawię się.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację dla laureatów: :(

 

 

Prawdę mówiąc nie spodziewałem się tak dobrego wyniku mojej Aipy, bardziej wierzyłem w mojego pilsa, który poległ w eliminacjach.

Bardzo mi się podobają zwycięskie piwa specjalne. W porównaniu z nimi mój waniliowy lager był mało ciekawy.

 

Poproszę o zwycięskie receptury celem wpisania do wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wszystkim dziękuję za udany weekend we Wrocławiu. Nie udało mi się posmakować wszystkich piw, na które miałem chrapkę, ale za to zapasy w postaci butelek zostały zrobione całkiem spore. Proszę bardzo, kilka fotek i filmiki poglądowe: LINK

Gratuluje wygranym w konkursach oraz organizatorom za świetny festiwal. Pozdrawiam wszystkich obecnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne spotkanie, tum bardziej doceniam że mogło mnie tam nie być. Premiera nalewka ze "starej pipy" muszę odłożyć na czas przyszły. Jak zwykle zabrakło czasu na pogadanie ze wszystkimi znajomymi ale to tak jest na dobrych imprezach czas popiernicza dwa razy szybciej :(

Dzięki za wspólne biesiadowanie, gratulacje dla wyróżnionych w konkursie. Ale przede wszystkim dla projektu PINTA - szukając pod namiotami dobrego piwa szybko znalazłem i osiadłem do niedzieli :(

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American IPA to jest piwo opisane w BJCP i nie widzę problemu, żeby jego sędziowanie miało być trudniejsze niż alta, koelscha czy bittera. Ile masz komercyjnych przykładów wymienionych przez mnie piw na sklepowych półkach, po 2-3 to jest max. W porównaniu do roggena, milda, scotish ale to AIPA jest świetnie reprezentowane w sklepach.

Oceniać piwo w danym stylu na podstawie opisu książkowego , bez próbowania oryginału :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American IPA to jest piwo opisane w BJCP i nie widzę problemu' date=' żeby jego sędziowanie miało być trudniejsze niż alta, koelscha czy bittera. Ile masz komercyjnych przykładów wymienionych przez mnie piw na sklepowych półkach, po 2-3 to jest max. W porównaniu do roggena, milda, scotish ale to AIPA jest świetnie reprezentowane w sklepach.[/quote']

Oceniać piwo w danym stylu na podstawie opisu książkowego , bez próbowania oryginału :rolleyes:

A co uważasz za oryginał? Wiele komercyjnych piw niestety czesto obrany stylm ma tylko z nazwy :(

Myślę że w wypadku próbowania danych wzorców należało by wiedzieć ktore konkretnie piwo prawidłowy wzór stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American IPA to jest piwo opisane w BJCP i nie widzę problemu' date=' żeby jego sędziowanie miało być trudniejsze niż alta' date=' koelscha czy bittera. Ile masz komercyjnych przykładów wymienionych przez mnie piw na sklepowych półkach, po 2-3 to jest max. W porównaniu do roggena, milda, scotish ale to AIPA jest świetnie reprezentowane w sklepach.[/quote'']

Oceniać piwo w danym stylu na podstawie opisu książkowego , bez próbowania oryginału :rolleyes:

A co uważasz za oryginał? Wiele komercyjnych piw niestety czesto obrany stylm ma tylko z nazwy :(

Myślę że w wypadku próbowania danych wzorców należało by wiedzieć ktore konkretnie piwo prawidłowy wzór stylu.

np http://www.piwo.org/forum/t683-14B-American-IPA.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American IPA to jest piwo opisane w BJCP i nie widzę problemu' date=' żeby jego sędziowanie miało być trudniejsze niż alta, koelscha czy bittera. Ile masz komercyjnych przykładów wymienionych przez mnie piw na sklepowych półkach, po 2-3 to jest max. W porównaniu do roggena, milda, scotish ale to AIPA jest świetnie reprezentowane w sklepach.[/quote']

Oceniać piwo w danym stylu na podstawie opisu książkowego , bez próbowania oryginału :rolleyes:

Co to znaczy oryginał? Czy oryginałem pilsa jest Okocim Premium Pils? A może Pilsner Urquell? Czy wzorem EIPA może być Old Empire? Czy wzorcem Schwarzbiera jest Kostrizer - piwo nudne do bólu. Czy dry stout to tylko Guinness? Prawda jest taka, że każde piwo takie czy owakie jest tylko jedną z możliwych interpretacji stylu, lepszą lub gorszą. Te najbardziej znane Pilsner Uruell, Guinness, Paulaner, Hoegaarden, raczej są przeciętnymi lub poniżej przeciętnej reprezentantami stylu. Może Hoegaardena bym określił jako dobrego przedstawiciela stylu. Albo który saison jest oryginalny - Dupont, Regal czy może 1900? Każdy jest diametralnie inny.

 

Piłem kilka piw znanych tylko z opisu BJCP i potrafiłem ocenić czy są dobrym czy słabym reprezentantem stylu. Przykład, choćby barley wine, russian imperial stout, flemish red ale. Oczywiście degustowanie piw z danego stylu jest pożądane. Staram się to czynić bezustannie. :(

 

Sam mam spore wątpliwości czy np. pani Agnieszka Lipińska z Browaru Bosman miała przyjemność poznać AIPA przed konkursem, ale mimo wszystko uważam, że można oceniać zgodność piwa ze stylem bez picia jego komercyjnych przedstawicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American IPA to jest piwo opisane w BJCP i nie widzę problemu' date=' żeby jego sędziowanie miało być trudniejsze niż alta, koelscha czy bittera. Ile masz komercyjnych przykładów wymienionych przez mnie piw na sklepowych półkach, po 2-3 to jest max. W porównaniu do roggena, milda, scotish ale to AIPA jest świetnie reprezentowane w sklepach.[/quote']

Oceniać piwo w danym stylu na podstawie opisu książkowego , bez próbowania oryginału :rolleyes:

można uwarzyć, to może można i ocenić ;)

a poza tym faktycznie czymże jest ten oryginał :):beer:

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem kilka piw znanych tylko z opisu BJCP i potrafiłem ocenić czy są dobrym czy słabym reprezentantem stylu.

No' date=' ale Ty jesteś debeściak wśród oceniających :beer:[/quote']

Się okaże w sobotę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.