Skocz do zawartości

VI KPD, VIII WWP i II Festiwal Dobrego Piwa - dyskusje


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pod uwagę brany był kolor. Preferowane były jasne AIPY' date=' według mnie bezsensu.[/quote']

Przecieki z komisji ?

Piłem piwo Agi w Wiśle i utkwiło mi ono w głowie, natomiast zupełnie nie wiem gdzie się podziało piwo Staśka i Jacera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę brany był kolor. Preferowane były jasne AIPY' date=' według mnie bezsensu.[/quote']

Znaczy w eliminacjach to nie wiemy jak było. Jakie były kryteria.

Kto i kiedy przeprowadzał eliminacje ?

Grono wrocławskich piwowarów domowych, 30. kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, poszczęściło mi się. Cieszę się bardzo ;)

Pomyśleć, że pierwotnie do specjalnych miałem wysyłać inne piwo - żytnie marcowe. W ostatniej chwili zdecydowałem się jednak na wędzonego angielskiego portera.

Do pilsa wysłałem tego sprawdzonego, z Katowic i wydaje się, że zrobiłem błąd, mój najświeższy jest lepszy. IPA miałem przeciętne i w dodatku mętne jak weizen.

 

Serdecznie gratuluję dla wszystkich nagrodzonych, a szczególnie dla Tieroo! Kiedy piłem Twojego A'la Reds i mi smakował, szalenie się sobie dziwiłem (nie znoszę takich piw) - teraz już wiem dlaczego :/

Jest to znakomite potwierdzenie mojej tezy - nie ma złych piw, są tylko piwa źle zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs konkursem no ale tam się działo wiele rzeczy :/

- Wiele znajomych piwowarów ;)

- Stanowisko browaru Szałpiw (wogosz i syn) zrobiło na mnie wrażenie. To cięte laserem logo i ociekacz, dwa nalewaki, podświetlenie, chłodziareczka - pełny profesjonalizm :/ Niestety nie dałem rady być na wykładzie.

- Dzikie tłumy do zakamarku PSPD (czy to wybór piwa, czy też ciekawość, tego nie wiem :) )

- Jacer pokazał, że wie o czym mówi i oświecił w/w stanowisko.

- Na powierzchni: piwo, piwo, piwo - ale nie tylko. Wspaniałe sery z Old Poland, Jabłecznik (choć mi nie smakował do końca), wędzarnia wędlin i wszędzie kolejki.

- Wyjeżdżaliśmy około 19.00 a korek w kierunku zamku był na co najmniej 1.5h.

 

Ogólne wrażenia b. pozytywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla laureatów !!!

Dla mnie duża niespodzianka ze można zawalczyć cydrem w konkursie. Fakt faktem mi też smakował, mimo że wśród forumowiczów nie cieszył się powodzeniem gdy go rozdawałem ;-) Być może nazwa ala Red's odstraszała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę brany był kolor. Preferowane były jasne AIPY, według mnie bezsensu.

W rundzie finałowej oceniana była jedynie zgodność ze stylem, bez żadnych preferencji. Skala barw dla AIPA to ok. 12 - 30 EBC. Dla porównania marcowe/Oktoberfest to 14 - 28 EBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę brany był kolor. Preferowane były jasne AIPY' date=' według mnie bezsensu.[/quote']

W rundzie finałowej oceniana była jedynie zgodność ze stylem, bez żadnych preferencji. Skala barw dla AIPA to ok. 12 - 30 EBC. Dla porównania marcowe/Oktoberfest to 14 - 28 EBC

No to moje było za ciemne.

 

Mnie najbardziej ucieszyło gdy pewien młodzian powiedział, że ze wszystkich piw degustowanych w piwnicy, pana są najlepsze. ;):/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę brany był kolor. Preferowane były jasne AIPY' date=' według mnie bezsensu.[/quote']

W rundzie finałowej oceniana była jedynie zgodność ze stylem' date=' bez żadnych preferencji. Skala barw dla AIPA to ok. 12 - 30 EBC. Dla porównania marcowe/Oktoberfest to 14 - 28 EBC[/quote']

No to moje było za ciemne.

 

Mnie najbardziej ucieszyło gdy pewien młodzian powiedział, że ze wszystkich piw degustowanych w piwnicy, pana są najlepsze. ;):lol:

To pewnie był ten sam który był u mnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o piwa specjalne, to z pewnością sama punktacja odgrywała pewne znaczenie, bo za smakowitość, oryginalność i realizację celów było do 30 pkt (30%), więc niektóre piwa mogły tu znacznie zyskać lub stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie był ten sam który był u mnie :)

I o mojej apokalipsie Mordoru powiedział to samo ;)

He he, ale braku uprzejmości to mu nie można zarzucić :/ choć wielu takich było. Śmiałem się z Aneksem, że jak tylko piwo się skończyło, to i amatorów darmowego napitku jakoś ubyło, zostali tylko sami piwowarzy ze swoimi dyskusjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o piwa specjalne, to z pewnością sama punktacja odgrywała pewne znaczenie, bo za smakowitość, oryginalność i realizację celów było do 30 pkt (30%), więc niektóre piwa mogły tu znacznie zyskać lub stracić.

No to mnie pocieszyłeś - gdybym dostał dodatkowo te 30 pkt to byłbym drugi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rundzie finałowej oceniana była jedynie zgodność ze stylem, bez żadnych preferencji. Skala barw dla AIPA to ok. 12 - 30 EBC. Dla porównania marcowe/Oktoberfest to 14 - 28 EBC

Mój AIPA odpadł w eliminacjach. Miał smak i aromat żywiczny, iglasty (chmiel Cascade). Czy to było powodem ? Najjaśniejszy nie był też z pewnością.

 

Gratulacje dla uczestników !

Edytowane przez 2artur2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AIPA odpadł w eliminacjach. Miał smak i aromat żywiczny, iglasty (chmiel Cascade). Czy to było powodem ?

Jako rzecze BJCP (kopia z wiki, tłumaczenie oryginalne ;)):

Od wydatnego do intensywnego aromatu chmielowego z cytrusowym, kwiatowym, perfumowym, żywicznym, sosnowym, i/albo owocowy charakter wynikający z chmielów amerykańskich.

Albo zatem to nie była przyczyna albo.....

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.