Skocz do zawartości

VI KPD, VIII WWP i II Festiwal Dobrego Piwa - dyskusje


coder

Rekomendowane odpowiedzi

No to żeby poprawić humory powiem obiektywnie, że ostatnio sam spaprałem swojego pilsa, którego dochmielałem post factum i wyszedł mocno palący. Goryczka wręcz sztuczna. Teraz lageruję go w temp. 7'C ale postaram się zbić do 4-5'C może garbniki opadną razem z zimnym osadem i coś z tego wyjdzie. ... albo i nie :D

 

Pozdrawiam

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to żeby poprawić humory powiem obiektywnie, że ostatnio sam spaprałem swojego pilsa, którego dochmielałem post factum i wyszedł mocno palący. Goryczka wręcz sztuczna. Teraz lageruję go w temp. 7'C ale postaram się zbić do 4-5'C może garbniki opadną razem z zimnym osadem i coś z tego wyjdzie. ... albo i nie :)

 

Pozdrawiam

Raf.

To mi wcale, wcale nie poprawiło humoru. Wolałbym mieć swojego pilsa super. Już jednego miałem w tym sezonie, ale się upłynnił błyskawicznie. Był za dobry, żeby stać w chłodni.

RAF nie załamuj się następne piwo bedzie udane. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzany jest ten wysyp posmaków autolizy. Stestowałem mojego Bitburgera, w końcówce w posmaku może czuję coś w stylu posmaku starych tłuczonych ziemniaków, zwykle wiązałem to z posmakami od chmielu. A w aromacie coś dziwnego ale przyjemnego w stylu zapachu dojrzałych jeżyn, ale to chyba nie to.

 

Aż obejrzałem drożdże z butelki pod mikroskopem - chyba wyglądają całkiem zdrowo:

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze metryczka mojego piątego German Pilsa

Piwo złote lekko opalizujące z bardzo poprawną pianą. W zapachu wychodzi dość znaczny aromat zielonego jabłka czyli aldehydu octowego. Smaki dobrze zbalansowane i na poprawnym poziomie. Ponadprzeciętnie alkoholowe i rozgrzewające. Półpełne z właściwym nasyceniem. Niestety lekkie utlenienie czyni finisz lekko pustym, mdłym.

Czy utlenienie jest wynikiem dostępu tlenu podczas fermentacji? jak wyczuć utlenienie? skąd się bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.